Jump to content

- - - - -

ER akvarij za puževe i kozice

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 April 2014 - 09:19 PM

Evo jedan od akvarija gdje držim biljke, puževe i kozice za prodaju ali mi je i simpa pa nije čisto prodajni već i ukrasni akvarij.
Dizajn je klasični ER Anti-Aquscape , ništa nije posađeno sa planom već gdje mi padne na pamet, kako koja biljka naraste tako je posadim gdje ima mijesta pa što bude, akvarij se tek polako stabiliziral, jos ima malo alga ali nista posebno, tek nedavno sam i nabavio biljke i posadio, od anubiasa i iako su putovale 7 dana radi greske pri dostavi nakon par dana uakvariju su se oporavile i počele rasti

filtracija je klasika haqos expro 1200, rasvijeta eco led freshwater /prekrasne lampe koje daju prekrasne boje akvariju, šteta što nisu jeftine/ link http://www.elegancer...951&id=19207034 , podloga red river sand sa keramičkim granama za sakrivanje puževa i kozica, dimenzije ako se ne varam 100 x 40 x 40 ili tu negdje, ne znam jeli akvarij dug 110 ili 100 cm, i mislim da je to to, u njemu su razne vrste puževa i kozica te biljka, neke kozice su mi se razmnozile ali ne znam koje jer imam sve vrste unutra pa nemam pojma koje imaju bebice, unutra su i cpo jastozici , bilo ih je 20 komada unutra ali sada je oko 4-5 komada ostalo

to je vise manje to

Pogostemon stellatus (Eusteralis)
Ludwigia inclinata "Crystal"

Zebra snail
horn snail

Rotala Indica

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 August 2014 - 07:14 PM

Malo mi je zarastao ovaj akvairj, to mi se nazalost cesto dogodi, prvo ljeto je i ne stignem se brinuti oko njega /akvarij je u self operation modu zadnja 2-3 mjeseca, samo se dolije voda koja ishlapi i to je to/ a drugo je sto volim kada mi biljke izlaze iz akvarija, to mi je ful fora, problem je sto je unutar akvarija kaos, uopće nemma pojma sto gdje raste i kako, vidim samo povrsinu, ali za kozice i puzeve je ionako svejedno

echinodorus mi je bacio one dugacke grane ili sto to vec je i od njih rastu mladi ehinodorusi, to mi je isto fora
evo par slika

1.jpg 2.jpg 3.jpg

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 October 2014 - 10:12 PM

evo malo novih slika, ako se ne varam ove gore su od prije mijesec dana tako da možete vidjeti koliko je narastao novi echinodorus, echinodorusi mi se razmnozavaju odlično, bace dugacke grane i na kraju te grane naraste nova biljka, to mi je ful super jer mi je akvarij kao amazona, biljke su pretezno pri vrhu i izvan vode dok je donja polovica tj skoro sve u vodi splet korijenja i grana sto je odlicno za kozice i puzeve, takoder iako sam prodao barem jedno 2-3 vrece shinersie jos uvijek je ima da ne mogu vjerovati koliko je ima, biljka nije losa, naprotiv meni je sasvim ok i lijepa samo sto je pokrila sve a htio bi malo ocisititi akvarij da se sto vise vidi to korijenje unutar akvarija sa echinodorusima na povrsini te nekim tufastim biljkama unutar akvarija, sve je i dalje po ER sistemu gnojenja i odrzavanja a to je naravno 0, ništa se ne dodaje, ni gnojivo, ni co2 .. zero point, cista priroda, expro 1200 filter i voda iz slavine

12
11

10
9

8
7

5
4

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 October 2014 - 10:13 PM

1.jpg
12

evo da vidite rast u oko 30 dana, prva slika je prije mijesec dana a ova druga je od prije par dana,

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 October 2014 - 12:54 PM

par slika puzeva od jucer
kao sto vidite osim puzeva ima i stotina i stotina kozica, svugdje su pa i po puzevima kada slikam

1.jpg 2.jpg 3.jpg

#6 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 October 2014 - 07:48 PM

evo jos malo slika, prebacio nedavno limnophylia biljku i podivljala u akvariju, što mi je super jer ta biljka mi je ful simpa,volim te tufaste biljke lol

1.jpg 2.jpg

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 November 2014 - 07:26 PM

akvarij je sluzbeno podivljao, ne znam zbog čega, pretpostavljam puno puzeva i kozica te njihovo hranjenje koje daje extra co2 i gnojiva, ali jednostavno rast biljaka je out of normal, kako sam imao ponudu paketa  puzeva sa poklon biljkama tako sam do prije kojih 7 dana odrezao skoro 80 posto biljka pri povrsini, ni to nije sve, napravio sam dva akvarija, jedan od 250 za rainbow i puntiuse i jedan od 200 litara za getrudae ribice, u svaki akvarij je bukvalno stavljeno oko najlon vreca biljka, pretezno bez sadenja,samo je izvadena ogromna gomila i bacena u akvarij, rainbow i getrudae vole kada je povrsina prekrivena biljkama te se slobodnije osjecaju i sa druge strane te biljke ce isfiltrirati sav extra otpad da bi se ribe sto bolje aklimatizirale na nove akvarije, dakle vise manje izvadeno je iz ovog akvarija u zadnjih 2 tijedna oko 3 pune najlon vrece biljaka, mislio sam da ce to malo prorijediti akvarij da nesto eventualno pokusam dodati od biljaka ili ga koliko toliko sortirati jer imam dosta echinodorusa koji bacaju mladice pa da ih malo istaknem ali nista od toga, imam filing da sam samo suprotno napravio jer sada rastu jos 3 puta brze i sad su tek sve popunile, to se vec sve spojilo, tu vise nitko ne zna koja je biljka gdje u akvariju

druga mi je fora sto ER biljni akvariji su bas anti scape akvariji, vise ne samo zbog toga sto biljke sadim svakako vec se ti akvariji ni ne mogu gledati odispred, odispred se nista ne vidi, samo gomila granja i korijenja i to prvih 7-8 cm u dubinu, iza toga tko zna sto je, ER biljni akvariji se mogu gledati samo odozgo lool, tu se jos nesto i vidi

naravno i dalje je klasika da se osim vode i hrane nista ne dodaje, nikakav co2, gnojiva... 0 point

anti aquascape pogled odispred
1.jpg

sve pomijesano
2.jpg

pogled odozgo
3.jpg

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 November 2014 - 07:32 PM

e da tu vise nema ni cirkulacije, vec na samom izlazu od filtera je krcato biljaka, protok gura nekih desetak cm a iza toga je vise manje staticno, problem je sto i radi kozica imam spuzvu na ulazu koja se zapuni vrlo brzo te ona jos dodatno stopira protok, uglavnom cirkulacije skoro ni nema u akvariju, barem ne vidjljive

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 November 2014 - 07:56 PM

evo i video akvarija da se vidi koliko je voda staticna, skoro se nista ne krece jer je vec na samom izlazu od filtera toliko puno biljaka da nema sanse da ista probije kroz to