Jump to content

- - - - -

Berghia Nudibranchs naružbe

Berghia Nudibranchs berghia aiptasija aiptasia

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 13 November 2013 - 06:45 PM

DOA u mojoj branši, tehnika je u pitanju, znači dead on arrival, znači došlo krepano :)

#22 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 November 2013 - 07:12 PM

to znaci i ovdje  lol nisam ni isao za time ja sam vidio onaj date of ariwal lol

#23 keko

keko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 223 posts

Posted 22 November 2013 - 11:13 PM

Hoće li uskoro stići?
Akvarij mi se pretvorio u polje aiptasija ;-)

#24 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 November 2013 - 09:08 AM

u utorak Keko, nazalost to je jos 1 proizvod Hrvatskog telekoma, kako sam pisao nemam uopće internet od njih iako mi ga i dalje uredno naplaćuju, kako sam se preselio uspio sam se spajati na liniju od punice ali interesantno i to su pokvarili tako da 2 dana , 18-19 i 20 ti uopće nisam imao internet, a 19-tog su mi poslali mail da nemaju adresu za dostavu koji naravno nisam vidio, tek 21 sam uspio spojiti mobilni internet i odgovoriti ali tada je bilo kasno jer su trebali poslati dan prije, sada salju u ponedjeljak sa dostavom u utorak

#25 keko

keko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 223 posts

Posted 23 November 2013 - 10:56 PM

Sve OK!!!
Jedva cekam da dodju pa da naprave malo reda s tim aiptasijama

#26 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 27 November 2013 - 06:18 PM

Yes, No, Cancel?

#27 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 November 2013 - 06:30 PM

Odgodeno za sutra ili prekosutra, ne znam da li ste primijetili ali ako gledate vijesti vjerojatno ste vidjeli da su orkanske bure i katastrofalno vrijeme od ponedjeljkado srijede, danas se trebalo smiriti a ja sam prije 10 minuta dosao od trajekta i samo što nije odnijelo mene, auto i cijeli trajekt, i trajekti i ceste su bile zatvorene od ponedjeljka, nadam se da ce se stabilizirati kako su javili sutra i petak jer mi dolaze i ribe-koralji

#28 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 28 November 2013 - 10:26 AM

odgodeno za utorak - srijedu ,evo mailove da ne objasnjavam svima razloge, uzeo sam jos 30 berghia extra, ne zele slati cetvrtak sa dostavom u petak da ne bi negdje zaglavili i samo ponedjeljak ili utorak, e sad bi bilo super da drugi tijedan opet napravi nevreme

copy and paste mailova, prvi je od prije pola sata kada sam ih pitao da li stizu danas ili sutra

Hi Mirabel

Sorry about the delay.
I personally thought best for berghia to ship early next week.
I will check if the others are ready at the same time I will send them as well and then forward a payment request.
If I can have the others ready at the same time i will so that this will save you the extra courier charge.
We will either dispatch from here Monday or Tuesday for next day delivery.
I will forward shipping details as soon as we have booked the courier and when packing if the others are ready i will send those as well.
I didn't have time to book for dispatch yesterday after our email, and I would have hated them to come out today and then there been a delay in transit which would have caused them to be held up over the weekend especially at this time of year.

Hope this helps
Kindest regards
Caroline

-----Original Message----- From: info@elegancereef.com
Sent: Thursday, November 28, 2013 9:40 AM

Hi Caroline
Can you please tell me do you ship my package, will it come today or
in friday?

Kind Regards, Mirabel

[Show Quoted Text - 239 lines]
Hi Mirabel

I have delayed your shipment as think its best for the berghia.
They will survive in the packing for upto a couple of days however if they are delayed with a courier we won't know the conditions they are being held in. So safer here with us for a bit longer
We can dispatch Thursday for delivery Friday this week if you would like, however we do not normally dispatch orders going out of the UK that late in the week as should there be any delay (hopefully there would not be but it can happen) they would then be held until the Monday as they would not deliver over the weekend.

So our advice would be to arrange shipping early next week if the storms are all cleared with you by then, but its up to you and i will arrange for end of this week if you want me to.

I can also if you want see how close the further 30 would be to being ready for you as a further 30 in the box would not incur any extra shipping costs for you so would save you a further shipping charge in December since we are getting close to December now anyway. Just a thought as it always helps to save on shipping when we can doesn't it.

Let me know what you would like to do, and hope all is well following the storm as that sounds like a rough storm. We had terrible storms here the other week that caused damaged to buildings etc and the winds were only about 90mph.

Look forward to hearing from you, please don't worry shipping is always a little awkward come this time of year but we will get it sorted.

Kindest Regards
Caroline

#29 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 28 November 2013 - 10:35 AM

a evo kad su naruceni početkom 11-tog mijeseca
Date: Mon, 4 Nov 2013 11:38:44 -0000 [11/04/2013 12:38:44 PM CET] From: To: info@elegancereef.com Subject:

Hi Mirabel

[Show Quoted Text - 12
The 30 Berghia for your order have been selected and placed in their grow out tank. They will be ready for shipping from 11/11/2013, the order can be shipped on this date or any date during that week.

Kind Regards
Clive.

#30 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 December 2013 - 07:06 PM

berghie došle, welll lol ovo će biti čupavo za prodaju, one su ful male, kad sam rekao male to i mislim, jako jako male zivotinje, uopće ne znam gdje da to drzim prije nego sto ih počnem slati , fuck it...

#31 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 09 December 2013 - 12:06 AM

Samo za podsjetnik, meni ide sljedeće (sve plaćeno):
3x Berghie
2x Trochus sp
2x Tectus fenetratus
Dostava HP Ekspress... :hat:

#32 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 December 2013 - 05:59 AM

ok Dzerjac, saljem sutra, danas moram obavezno u Rijeku pa ne mogu danas poslati već sutra

#33 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 11 December 2013 - 02:52 PM

bluereef, on 09 December 2013 - 05:59 AM, said:

ok Dzerjac, saljem sutra, danas moram obavezno u Rijeku pa ne mogu danas poslati već sutra
Molim informaciju da li je paket poslan jer ga nisam dobio, a niti obavijest da ga podignem na pošti i ako je moguće tracking number da vidim ako je negdje zapelo...

#34 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 13 December 2013 - 08:40 PM

U temi Narudžbe riba... je update vezan za moju narudžbu... :book: Potvrdu molim lijepo...

Edited by dzerjav, 13 December 2013 - 08:41 PM.

#35 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 December 2013 - 08:44 PM

odgovorio :hat:

#36 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 13 December 2013 - 09:24 PM

Re-odgovorio već davno :jack:

#37 tsunami

tsunami

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 03 June 2014 - 08:28 AM

Vjerovatno nema vise Berghia? Da li mi ima tko za iznajmit, prodat par komada?

#38 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 June 2014 - 10:10 AM

Planiram novi uvoz ali je najveci problem kod njih sto ih trebam puno uvesti, a tesko je skupiti dovoljno za naruzbu u HR, trebao bi barem 40 komada minimum da bi ih dobio cijenu od 225,00 kn po komadu, da ih uvezem 150 komada cijena bi bila niza i kostali bi 150,00 kn ali 150 komada sakupiti kod nas je vise manje nemoguce

ako se skupi barem 40 komada nesto mogu napraviti

#39 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 June 2014 - 10:13 AM

Da objasnim razliku izmedu prvog uvoza i ovog sto sada planiram, prvi je bio iz EU uzgajivacnice ali te su premale, to su bili primjerci veliki par mm, u EU prodaju male i po meni ti nisu najbolje rijesenje za nase akvarije, novi uvoz planiram direktno iz USA i tamo su veci primejrci, navodno minimum pola incha sto bi bilo oko 1,2-1,5 cm