Jump to content

- - - - -

Morski i slatkovodni livestock EU dostava svaki tijedan

livestock morske ribe koralji vijetnam mini maxi anemone java indonezija

• Please log in to reply
135 replies to this topic

#121 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 September 2013 - 11:38 AM

u prvi post dodan cjenik Indonezija 2, ne vjerujem da cu uspijeti ksupiti naruzbu jer je datum za predaju ove ture danas ali mozete pogledati pa mozemo za drugi put uvesti, imaju one euphyllie golden torch ,yellow/orange koji su trenutni hit u EU/USA jesu malo ksuplje ali u regularnoj prodaju si jos skuplje jer se glava prodaje po 30-50 eura a tu se ipak dobije koralj koji ima vise glava, barem se tako nadam

#122 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 01 October 2013 - 05:04 PM

Pošto s ovom Java turom nisu došle Monako kozice zanima me da li se od ove firme mogu naručiti Berghie? Da malo aktualiziram ovo pitanje nakon godinu-dvije... Pošto smo sad u EU, a vidim da se prodaju i iz UK, mislim da ne bi trebao biti preveliki problem nabava i dostava - mislim da bi se našlo dosta zaintersiranih za jednu grupnu kupnju... Vidim da se skupine od 3 Berghie prodaju po relativno OK cijeni...

#123 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 October 2013 - 05:18 PM

ovi nemaju berghie ali mogu ih naruciti ako ovi imaju ok cijenu za vpc, treba imati i na umu da je express dostava iz Engleske vjerojanto vrlo skupa, puno skuplja nego iz Francuske ili Njemacke ali treba provijeriti sa firmom jer ako rade sa EU onda bi trebali imati razraden sistem dostave, imao sma jai firmu iz Njemacke koja prodaje berghie ali sam je zaboravio lol
posalji mi na pm info o toj firmi pa je kontaktiram

i da btw danas opet stavljam java cjenik u ponudu, do 4-tog mozemo skupiti naruzbu :hat:

#124 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 October 2013 - 07:17 PM

Java opet u procesu, naružbe se primaju do 4.10.2013, dostava nakon 8.10.2013

cjenik (ovaj put nema tvrdih koralja tako da njih zanemarite, ostalo je isto)

Posted Image ER cjenik Java.pdf 1.06MB 142 downloads

info tema http://www.elegancer...-svaki-tijedan/
info tema o zadnjem java uvozu http://www.elegancer...va-od-10092013/
preporuka za puževe

Na temelju ove narudzbe od Bkaradze uzeo sam isto par puzeva i izdvojio bih ovog Trochusa histrio. Mali cisti staklo od kad je uletio unutra, bolji je od bilo kojeg magneta :) i to najvise onaj dio koji je najteze pocistiti, na dnu uz pijesak, tako da je za svaku preporuku.

puževi imaju odličnu cijenu i odlični su za akvarije tako da ih možete naručiti i u ovoj turi

#125 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 October 2013 - 09:09 PM

View Postdzerjav, on 01 October 2013 - 05:04 PM, said:

Pošto s ovom Java turom nisu došle Monako kozice zanima me da li se od ove firme mogu naručiti Berghie? Da malo aktualiziram ovo pitanje nakon godinu-dvije... Pošto smo sad u EU, a vidim da se prodaju i iz UK, mislim da ne bi trebao biti preveliki problem nabava i dostava - mislim da bi se našlo dosta zaintersiranih za jednu grupnu kupnju... Vidim da se skupine od 3 Berghie prodaju po relativno OK cijeni...

Sredeno, narucujemo berghie ako bude zainteresiranih :hat:

#126 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 October 2013 - 09:22 PM

ovaj tijedan dolazi napokon cuba uvoz sa ricordea kolonijama, nadam se da ce Casto pustiti pošiljku jer kasne vec 20 dana,
cuba livestock na ovom linku http://www.elegancer...850&id=27386031 i ovom http://www.elegancer...850&id=27386032
to je uvoz koji najvise ocekujem i naravno morao je kasniti desetak dana

#127 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 October 2013 - 05:40 PM

napomena, u zadnjoj java turi ako se ne varam naruceni su alpheus sp pistol shrimpovi koji žive u simbiozi sa kozicama, dosli su bas ovi sa videa, odlični su i dosta veliki /alpheus randali je npr puno manji od njih/ eto da znate ako tko želi aplheuse za gobi simbiozu da može njih uzeti i ja bih mu ih preporučio

#128 tsunami

tsunami

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 06 October 2013 - 10:11 AM

To je Alpheus bellulus. Imao sam ga ja jedno 5-6 godina i lijepo je prihvatio 2 vrste gobija (kažu da rak bira). I super je prizor vidjeti najega i gobija kako surađuju i kako ovaj stalno nešto gradi. I od kad ga nema gobi ne izlazi tako hrabo i imam puno više algi na pijesku.
Ali mi se akvarija preporodio. Sad ja odlučujem o akvaskejpingu. Mogu staviti koralje na pijesak ili nisko na kamen bez da mi ih zakopa ili odvuče u rupu. Inače neke od žrtava su: masa zoantusa i paltoa, blastomuse, mini-maxi anemona, tridacna, svi mogući puževi koje sam ikad ubacio, E. quadricolor je nekoliko puta zakopavanjem potaknuo na šetnju pa bi napravila krš po akvariju.
naravno sve je to blaže izraženo u većem akvariju, moj je 100L.
I tako osjećaji su podijeljeni i dalje me vuče da uzmem novoga jer je stvarno jedan od najfascinantnijih prizora u akvaristici simbijoza između gobija i shrimpa.

#129 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 08 October 2013 - 09:27 PM

Malo sam pričao sa ovom firmom /da vidim kada mi Java dolazi/ i pitao usput koliko imaju akvarija u centru, odgovor je very nice- 3500 akvarija, 2000 slatkovodnih i 1500 morskih
interesantan podatak

#130 simeZg

simeZg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 625 posts

Posted 09 October 2013 - 06:49 AM

sta kazu, kad dolazi?
Struja je jedina imenica ženskog roda koja se nemože dirati golom rukom.

#131 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 October 2013 - 10:18 AM

View PostsimeZg, on 09 October 2013 - 06:49 AM, said:

sta kazu, kad dolazi?

sutra ako bude sve ok

#132 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 10 October 2013 - 04:08 PM

Ribice, ribice, ocemo ribice :jack: Je li stiglo, da znam hoce li bit :cheer: il :banana:

#133 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 October 2013 - 04:25 PM

stizu za 2-3 sata, a vjerojatno će biti i jedno i drugo jer uvjek nesto ne dode od narucenog,

#134 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 October 2013 - 08:41 PM

ima dosta DOA kod riba, poslao sam mail izvozniku pa javim rezultat. takoder kansije javim cega ima i tko je sto dobio od narucenog, naravno treba sacekati ujutro da se stabiliziraju i da vidim hoće li biti još uginuća

#135 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 October 2013 - 09:32 PM

Dodan Cebu cjenik u prvi post, Cebu izvor ima odličnu ponudu nano ribica te raznih vrsta gobija, pogotovo kombinacija gobija i shrimpova te raznih vrsta alga, beskraljeznjaka i svega pomalo, jako interesantna ponuda

#136 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 28 October 2013 - 01:16 PM

U prvi post dodan cjenik žive hrane, preporuka svima koji uzimaju ribice, pogotovo komplicirane da imaju hranu za prvih par dana, također naravno i za posebno hranjenje po želji, cijena je sasvim OK, ja ih uzimam kada uvozim ribe sa svakim uvozom i odlično riješenje je za aklimatizaciju riba prvih dana kada neke ribe teško prihvaćaju hranu, zaustavim cirkulaciju i pumpe, bacim hranu u akvarij i svi se lijepo najedu, hrana ja vakumski zatvorena, posebno je obogaćena vitaminima, amino kiselinama i svim dodacima da bi bila hranjiva do maksimuma, zatvorene vrećice držite sa strane dok vam ne trebaju, definitivno preporuka svima koji imaju nove ribe, komplicirane ribe tipa mandarin dragonet, konjiće ili bilo koje ribe ili beskralježnjake koji trebaju živu hranu.

Cjenik
Posted Image ZivaHrana.pdf 195.25K

Also tagged with one or more of these keywords: livestock, morske ribe, koralji, vijetnam, mini maxi anemone, java, indonezija