Jump to content

- - - - -

Tsunami valovi u akvariju

sharkman pumpe cirkulacija valovi pumpe wavemaker

• Please log in to reply
87 replies to this topic

#41 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 February 2013 - 10:50 AM

View PostKarlo, on 25 February 2013 - 08:00 AM, said:

još kad bi našao video kako se ponaša na 2 m akvariju :)
Zašto ne great white na 100% snage?

mislim da bi za 2 metra megalodon bio puno bolja opcija, imas gore video manjeg modela na mom akvariju, pumpa je vrlo jaka ali 2 metra akvarij je ipak mrcina i veci model je bolja opcija, sama pumpa je veca/sira i baca siri mlaz sto je bitno za velike akvarije da bi pokrenula cijelu masu tako dugackog akvarija

ova pumpa je sigurno jaca od modela tunze 6105 a on kosta oko 350 eura plus kontrolorer, znaci oko 500 eura, megalodon je oko 145 eura sa kontrolorerom i jaci je i bolji od nje

#42 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 March 2013 - 10:30 PM

Tijedna akcija na sharkman pumpe, pumpe koje su kompletno uzburkale svijetsku akvarijsku scenu na tijednoj akciji, odlična prilika za kupovinu nevijerojatnih pumpi po nevijerojantoj cijeni.
U svijetu se tunze i vortech pumpe prodaju velikom brzinom i mijenjaju za ovakve pumpe, razlog jednostavan, zašto platiti 4000 kuna za nešto što se može dobiti za 4-5 puta jeftinije a po recenzijama kupaca još su i bolje.

Više informacija na ovom linku ER Newsleter

Akcija traje do 18.03.2013

#43 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 11 March 2013 - 10:40 PM

to je sad megalodon s kontrolerom 880 kn?

#44 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 March 2013 - 10:42 PM

View PostKarlo, on 11 March 2013 - 10:40 PM, said:

to je sad megalodon s kontrolerom 880 kn?

tako je, oba dvije pumpe su sa kontrolorerom na tijednoj akciji, akcija traje samo 7 dana,

#45 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 12 March 2013 - 07:08 AM

Jeli itko od ljudi na forumu kupio ovu pumpu da kaže rič dvi o njoj? Baš razmišljam o kupovini, a osim onog jednog (dobrog) reviewa na netu nisam našao druga mišljenja.

#46 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 25 March 2013 - 01:26 PM

eto nakon probe kratko javljanje
dakle akvarij (javni akvarij u trgovačkom centru) je dugačak 2,20 m, širok 50 cm, ostale pumpe isključene
na kontroleru namješteno otprilike puls na 40%, a pauza na 10
dobije se 2struki val i fino lelujanje koralja na cijeloj duljini akvarija

Pumpa je brutalno jaka i prema mojoj ocjeni (nisam preveliki stručnjak) je odlična, a s obzirom na promotivnu cijenu i vrlo povoljna

Zanemarite umjetne koralje i vertikalnu snimku videa, jbg novi smartphone sony mi uvalio :)))

Attached Thumbnails

• kontrol.jpg

#47 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 March 2013 - 02:06 PM

Hvala na recenziji Karlo
Pumpe su nevijerojatne, trenutno nema jačih, boljih i jeftinijih pumpi na svijetu, ove pumpe su bolje po kritikama korisnika, od vortech i tunze pumpa koje kostaju oko 3-4 puta skuplje, ja što ih duže imam sve vise im se divim, meni se npr cijela povrsina 500 lit akvarija leluja i valovita je sa jednom jedinom pumpom, to je do sada bilo nemoguce postignuti cak i sa tunze i vortech pumpama, mislim sa jednom pumpom, da bi se dobilo taj efekt trebalo se koristiti par pumpa sto je oko 1000 eura investicija, ali najbolji dio kod ove pumpe je sto nema destruktivnog mlaza nigdje u akvariju, bukvalno se na kojih 10-15 cm ispred te pumpe moze staviti koralj a da ga ne osteti, to je do sada bilo nemoguce sa bilo kojom pumpom a kamo sa toliko jakom kao što je megalodon model, ove pumpe jednostavno pokrecu cijeli akvarij, cijelu vodenu masu bez ikakvog problema, nevijerojatno
kada pogledas tvoju recenziju jedna jedina pumpa cirkulira i to perfektno 2.2 metra dugi akvarij .. pa ljudi na takvim akvarijima imaju po 3-4 pa i vise tunze pumpi, wavebox, par vortechica ... a ovdje je jedna jedina pumpa i to na 40 posto snage lool

#48 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 25 March 2013 - 05:52 PM

Koralji baš lipo lelujaju. Stvarno su kinezi napravili zanimljivu pumpu. Jedino me strah za njenu izradu tj koliko je kvalitetno napravljena?

#49 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 March 2013 - 06:39 PM

prije neki dan sam provijerio akvarij koji sam napravio 2006-te, ne znam ako se sjecate to je bilo kad sam prvi put sakupljao naruzbe, tada jos preko Njemacke i prvi put su u cjeniku bile Kineske pumpe, obicni powerheadi koji su ljudi kupovali jer su bili puno jeftiniji od Njemackih i od tada sam krenuo sa uvozom robe iz Kine, razlog jednostavan od cjenika su izabirane kineske pumpe, uglavnom da ne duzim ta pumpa jos radi , obican najeftiniji kineski powerhead koji bi sada prodavao za kojih 40 kuna, radi vec 7 godina, u meduvremenu mi se pokvarilo skoro sve Njemacko i Americko, danas ima sun suna koji jos rade, sjecas se tih pumpi, prve jeftine stream pumpe koje sam prodavao po 50 kuna, jos rade, haqos original filteri od 2007-e jos rade,

kvarljivost Kineske robe u odnosu na Eu/USA robu je jedno 100 npr 1 u korist kineskih proizvoda, na 1 pokvarenu kinesku pumpu dolazi 100 eu/usa pokvarenih pumpi jedino kada se tunze ili eheim ili vortceh pokvari onda je to razumljivo i svima se moze dogoditi a kada se pokvari Kineska pumpa onda je Kinesko smeće
mislim eheim je izbacio kanister filter od 3000 kuna koji u startu pusta vodu, tek u drugoj seriji su to ispravili,

Kinezi po kvaliteti i dugotrajnosti proizvoda odavno šišaju EU/USA proizvode

kod vortechice ti pise da nakon 2 godine moras promijeniti vanjski i li unutarnji dio, to je oko 1000 kn ako se ne varam u EU taj dio, znaci vec nakon 2 godine i da je sve u redu sa pumpom moras zamijeniti dio od 1000 kn da bi dalje radila i onda se cudu sto su Ameri odusevljeni ovim pumpama. mislim da za oko 5 mijeeci u USA akvarijima ces tunze i vortechice morat traziti sa povecalom da bi ih vidio ako taj boom ovako nastavi, u 10 dana su napravili 1400 postova u temi o ovakvim slicnim pumpama /jebao/ a sharkman su bolje

#50 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 25 March 2013 - 08:48 PM

Uh koja pila od pumpe :pljesak:
Po kontroloeru već vidim da je kvaliteta wrh, a uostalom što danas znači Kina a što znači USA/EU, kada je sve ionako Kina :dada:
I to je kod tebe Karlo ovaj slabiji model? On je mene interesirao, ali očito bih puls morao držati na 5% na 90 cm akvariju #-o

#51 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 March 2013 - 08:51 PM

I to si dobro rekao Sonny, btw Karlo ima veci model - megalodon, ipak je rijec o akvariju od 2 metra

#52 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 26 March 2013 - 07:00 AM

Gledajući kvalitetu izrade, mislim na vanjski vidljivi dio, ništa ne upućuje na jeftinu i lošu izradu.
Za trajnost će vrijeme pokazat, mada mislim da ne bi smjelo biti problema.

#53 sabroz

sabroz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 26 March 2013 - 12:51 PM

Sta kad bi ja uzeo slabiju veriju pumpe za akvarij od 120l, dali bi bila prejaka? Dali se moze i sam protok smanjit ili samo puls?

#54 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 March 2013 - 12:55 PM

Može, u tome je prednost ovih pumpi, moze se regulirati i puls i protok, ja manju imam na lps akvariju, 20 cm od trachyphyllie a one ne vole nimalo jak protok, protok se moze ful smanjiti i naštimati koliko treba akvariju

#55 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 01 April 2013 - 08:07 PM

Od danas sam i ja vlasnik jedne Great white pumpe na svom 90 cm Reef Octopus akvariju. Što reći, samo hvala Mirabelu na malo nagovaranja, jer pozna me čovjek dovoljno dobro da zna što želim :) ;)

Nisam do sada imao valove u akvariju pa se ne mogu prestati čuditi kad vidim svoj akvarij kako leluja :)

Uspio sam kroz 20-ak min skužiti koja mi podešenja trebaju i sada sam šokiran kako u svakom centimetru akvarija, pa čak i u kutevima sve leluja... Ma show!

Stvarno sve funkcionira kao kod najskupljih sistema, sad je na 1/3 snage i još je možda prejako :)

Postat ću video da vidite

#56 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 April 2013 - 08:31 PM

Hvala na recenziji, i ja sam vec puno puta napisao kako se ne mogu načuditi i nadiviti ovim pumpama i njhovoj cirkulaciji, jednostavno je moraš imati da bi to vidio, to je sasvim drugi tip cirkulacije i kako si napisao sve se ljulja u akvariju, show lol

#57 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 April 2013 - 08:34 PM

i naravno cekamo video :hat:

#58 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 01 April 2013 - 08:42 PM

Evo videa, snimano je mobitelom i kvaliteta snimke je sramotna :pet: ali više me zanima da li sam ok poštelao :hat:

#59 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 April 2013 - 10:44 PM

meni izgleda odlično nastelovano, svi koralji se lijepo njišu vamo tamo :jack:
lol al se ljulja onaj actinodiscus na dnu akvarija,

#60 sabroz

sabroz

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 01 April 2013 - 11:43 PM

Pome dobro ljulja.. to je slabiji model? Jel ju mozes velicinom usporedit sa tunze nanostrem pumpom

Also tagged with one or more of these keywords: sharkman pumpe, cirkulacija, valovi, pumpe, wavemaker