Jump to content

- - - - -

Tsunami valovi u akvariju

sharkman pumpe cirkulacija valovi pumpe wavemaker

• Please log in to reply
87 replies to this topic

#21 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 February 2013 - 11:38 AM

LO, nisam ni vidio tvoj post, sto nemaju ti jednostavniji overflowi takoder ulaz sa dna? Nisam koristio te jednostavnije verzije reef octopus akvarija i bio sam siguran da imaju i ulaz sa dna, moracu bas pogledati kako ti izgledaju

#22 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 February 2013 - 11:52 AM

Sonny, on 04 February 2013 - 10:40 AM, said:

Ali ja imam overflow sa ulazom vode samo na vrhu, ne pri dnu, u tome i jest caka...

sad sam zbog tebe morao rastaviti jedan overflow kao sto ti imas, kako nemaju ulaz vode sa dna kada imaju??? pa vidis prolaze za ulaz vode na vrhu i na dnu overflowa?? znam da sam vidio i na tim modelima opcije za ulaz vode sa dna i povrsine.....

#23 Balto

Balto

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 431 posts

Posted 04 February 2013 - 11:54 AM

Vjerojatno je to ulaz vode i s donje i s gornje strane u komoru overflowa ali je usis prema sumpu pri vrhu upravo iz razloga potopa ...
koncept-reef

#24 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 February 2013 - 12:00 PM

Balto, on 04 February 2013 - 11:54 AM, said:

Vjerojatno je to ulaz vode i s donje i s gornje strane u komoru overflowa ali je usis prema sumpu pri vrhu upravo iz razloga potopa ...

naravno kako drugacije to dizajnirati?? poanta je da usisava vodu sa dna i sa povrsine i to sam dizajnirao jos davne 2006-te godine upravo radi toga da se može koristiti wavebox koji se nije mogao koristiti sa standardnim overflowima, kako vuče vodu sa dna i sa površine nema prekida sifona/ulaza vode kao sto bi bio slucaj da se koristi standardni overflow koji skuplja vodu samo sa povrsine jer bi valovi radili prekid sifona kada bi nivo vode pao ispod ulaza overflowa, toga nema kod ER overflowa, i btw provijereno posto koristim sharkman pumpe a takoder sam zadnjih godina koristio i wavebox

#25 Balto

Balto

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 431 posts

Posted 04 February 2013 - 12:10 PM

Naravno. a vidim da se koristiš sa pvc cijevima za odvode (kanalizacijske) kako one pašu na bulkove, mislim ide li to ili treba dodatno lijepiti?
koncept-reef

#26 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 February 2013 - 12:18 PM

Balto, on 04 February 2013 - 12:10 PM, said:

Naravno. a vidim da se koristiš sa pvc cijevima za odvode (kanalizacijske) kako one pašu na bulkove, mislim ide li to ili treba dodatno lijepiti?

Balto molim te otvori drugu temu za te upite, ovo je tema o sharkman pumpama :hat:
btw je vec zadnjih 5-6 godina koristim samo ER super silent overflowe, nema šanse da ja osobno radim bilo koji morski akvarij bez tog overflowa, overflow je srce sistema, najbitnija stvar u morskom akvariju sto mnogi baš i ne shvaćaju, loš overflow može ispraviti samo mijenjanje cijelog akvarija, ništa drugo, er silent overflowi su toliko napredni da nema smisla koristiti bilo sto drugo, naravno jednostavnije varijante su varijacije 2L Er overflowa koji se koristi a mogu  reci u 100 posto reef akvarija u HR i šire a koji je moj free dizajn poklonjen HR reef sceni a dizajniran jos davne 2005-te link http://www.elegancer...ow-blue-design/ , koje cijevi ćeš koristiti ovisi o bulkovima ne o cijevima

#27 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 February 2013 - 10:28 PM

Kratki video cirkulacije koju sam dobio sa ovom pumpom, napravicu ih jos samo da nadem vremena

iako ovo izgleda kao da se koralji jedva micu pogledajte kako su napuhani, obozavaju ovu cirkulaciju, pumpa je na totalnom minimumu ali se sve u akvariju krece, trachyphyllie,blastomuse... su ful otvorene, povrsina akvarija je ful agilna, dobio sam dvostruki val a da nista ne ostecuje ili iritira ove vrste lps koralja sto mi je bio i cilj, nevijerojatno su dobro otvoreni, cirkulacija nosi hranu vamo tamo a ni trunka destruktivnog mlaza koji bi zatvorio meso koralja sa bilo koje strane, čudo jedno kako to izgleda uzivo

#28 Boopsy

Boopsy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 10 February 2013 - 09:09 AM

Da li se da namjestiti da valovi budu visoki 1cm ili manji, ili bas moraju biti brutalni kao u videu s pocetka threda?
Jos me zanima onaj kontroler ako moze mozda raditi s drugim pumpama? Nikad nisam imao pumpu s kontrolerom pa ne znam da li postoji mogucnost da se neka druga pumpa spoji na njega.
Hvala

#29 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 February 2013 - 10:01 AM

Boopsy, on 10 February 2013 - 09:09 AM, said:

Da li se da namjestiti da valovi budu visoki 1cm ili manji, ili bas moraju biti brutalni kao u videu s pocetka threda?
Jos me zanima onaj kontroler ako moze mozda raditi s drugim pumpama? Nikad nisam imao pumpu s kontrolerom pa ne znam da li postoji mogucnost da se neka druga pumpa spoji na njega.
Hvala

valovi se mogu namijestiti na puno manju veličinu, veliki valovi sa original videa su samo za reklamu i pokazuju mogucnosti pumpe ali takve velike valove ne znam tko bi mogao imati u avom akvariju, to bi rasturilo sve koralje u akvariju.
kontrolorer se može koristiti samo sa dc pumpama, one koje su na 12 - 24 volti i da im pase prikljucak na kontrolorer

#30 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 February 2013 - 04:25 PM

video iz 400 lit reef akvarija gdje je kaos napraviti dobru cirkulaciju zbog velicine koralja i anemona, nazalost anemone su mi unistile vecinu koralja oko njih, sprzile green glabescrens euphylliu, neon gonioporu koje sam jedva izvukao a do kraja unistile ostale koralje tipa actinodiscusi, zoe, spiral wire gorg.. sve sto je bilo blizu njih, toliko su se rasirile da pokusavam napraviti novi aquascape ali jos ne znam kako da to napravim, zasada na sredini akvarija stoji veliki modul keramike koji sprecava tentacle anemona da dodu druge polovice akvarija jer su na svojoj polovici sve unistile a zao mi ih je maknuti jer su jako lijepe

akvarij je 110 x 60 x 60 cm dakle nije bas mali akvarij, pogledajte kako se anemone i svi koralji lelujaju, sve je u pokretu a sve to sa jednom great white pumpom http://www.elegancer...949&id=19541377 nastimana na oko 90 posto snage i najduza pauza sto je po meni odlicno za moj akvarij i ovakve lps mrcine

#31 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 February 2013 - 07:28 PM

ove pumpe nisu normalne lool, nisam jos testirao megalodon model /link http://www.elegancer...949&id=19541375 / i nasao sam malo vremena te rekoh da ih testiram na vecem akvariju, er 130 , 130 x 65 x 60 cm, oko 500 + lit kapacitet, ova je kao "malo" jača od ove great white koju sam već testirao. montirao jednu, upalio i za oko 2 minute dobio na povrsini takvu oluju da mi samo fali maketa broda  da snimam perfect storm u akvariju, i to na 30 % snage lool, malo sam je stavio na jače ali kako mi je akvarij skoro prazan te ima samo par euphyllia i catalaphylliu te anemonu morao sam odmah smanjiti da ih ne raznese, na brzom pulsiranju povrsina skace pedalj i sprica po zastitinim rubovima, podigla je svu prljavstinu i detritus sa dna akvarija u sekundi
nevijerojatno, sada ih koristim na 10 posto snage na najduzem pulsu kao i kod ostalih modela koje koristim sto je dobro za lps koralje i za relativno prazan akvarij, ne mogu vjerovati da na 500 + lit akvariju jedna pumpa moze napraviti takav kaos da je moram koristiti na 10 posto snage, za SPS akvarije polovica snage i brzi pulsevi bi bili ideal na oko 500 litara kapacitet

#32 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 13 February 2013 - 07:33 AM

Napravi snimku površine baš me zanima što ova pumpa može na većem akvariju....

#33 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2013 - 11:14 AM

Može čuda, ozbiljno, ništa slično nisam do sada vidio, povrsina je kao kad gledas povrsinu mora kad puše jugo, valovi na sve strane u svim smjerovima a isto tako i koralji unutra
imao sam vavebox i vidio sam i tunze wavebox video, oni imaju ravnomijeran mali val, dosta jednoličan, ovo nije tako, ove pumpe daju mix waveboxa i stream pumpi u istom uredaju, povrsina se mijesa i klasicno kao kod waveboxa dakle od jednog boka akvarija prema drugom ali istovremeno i od lijeve na desnu stranu i vise manje svaki cm povrsine je aktivan i pokretan, pokusacu snimiti, jučer sam se jos malo igrao pa sam povecavao snagu i to je bilo čudo kod koralja kako su se lelujali, kada mi na 500 lit akvariju radi na 10 posto onda znas kakva joj je snaga

#34 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 13 February 2013 - 12:29 PM

Mene najviše zanima kako bi se ta pumpa ponašala na mom novom akvariju od 200x70cm....

#35 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2013 - 01:26 PM

bez imalo problema bi ga cijelog razvrtila i to na kojih 70 posto snage, cirkulacija bi bila totalno kaotična, ne znam kako bi bilo tko bio nezadovoljan sa ovim pumpama, dugo se bavim cirkulacijom, cirkulaciju za lps akvarij nije lako napraviti i to me godinama muči, za sps je lako, ali za lps bas i ne, ove pumpe miču - pokreću cijelu masu vode, nije standardna cirkulacija u kojoj imas protoke i mlazove, ovdje jednostavno kao da uzmes kantu vode i mices je lijevo desno, gore dolje i sve u kanti se kreće, to bi bilo negdje najednostavnije objasnjenje, kada sam se malo igrao i na raznim opcijama dobio sam npr da mi val pogodi zastitni stakleni rub na vrhu akvarija i kad se odbije natrag akvarij se na tom dijelu napuni balona zraka, svi zuti tangovi su se zaletili na te mjehurice misleci da je hrana lol, u slucaju nekog problema npr bio pellets booma i bilo čega gdje trebas naglo ubaciti veliku količinu zraka u akvarij i izbaciti co2 ili jednsotavno želiš napraviti malu oluju u akvariju za zafrkanciju nadrukas pumpu na maximum i nastimas brzo pulsiranje i za minutu u akvairju imas izbacen sav co2, detritus na sve strane i ribe i koralje za vrijeme nevremena, čak je i coool to gledati ... ko da si podigao akvarij i treses ga na sve strane lol a sve to bez imalo destruktivnog mlaza, to je velika prednost ovih pumpa, pokreću masu vode bez ikakvih uskih laminarnih protoka .. .da nadrukam standardnu wavemakaer pumpu na 13 000 litara na sat i da nije ovakav sistem počupalo bi mi tentacle euphyllia i catalaphyllia na mijestima udara mlaza ... toga nema tu

#36 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2013 - 05:36 PM

ne uspijevaju mi nešto videa, valjda jer snimam ispod svijetla i plavo svijetlo zblesira video, original snimka je ok i dosta se vidi ali čim je prebacim na youtube pola fali i sve je nekako zrnato, nemam pojma zasto
ubacio sam i na facebook gdje je malo bolje ali kako se ne vidu detalji ne znam koliko snimkra vrijedi
ovo je postavka sa snagom pumpe na 10 posto i brzim pulsevima, ne znam koliko se vidi ali povrsina je cijela uzburkana, kao sto je napisano to je samo 10 posto snage pumpe

http://www.facebook....elegance.reef.7

#37 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2013 - 08:45 PM

evo i jedan youtube video, 500 + lit akvarij, pumpa megalodon na 10 posto snage i najduzi puls od 2 sekunde

#38 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 24 February 2013 - 07:03 PM

kolika je garancija na pumpe?

koju bi savjetovao za 600 l tank, duljine 2 m?

#39 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 24 February 2013 - 07:06 PM

garancija 12 mijeseci, ali ne vjerujem da bi trebalo biti problema sa njima, pumpe su odlično napravljene
za tako veliki akvarij mislim da je megalodon bolje riješenje, ne znam ali u slucaju da je uzmes mislim da nećeš moći vjerovati koliko je to jaka pumpa

#40 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 25 February 2013 - 08:00 AM

još kad bi našao video kako se ponaša na 2 m akvariju :)
Zašto ne great white na 100% snage?

Also tagged with one or more of these keywords: sharkman pumpe, cirkulacija, valovi, pumpe, wavemaker