Jump to content

- - - - -

Haqos De luxe malo veći nano

haqos de luxe haqos nano akvariji

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 November 2012 - 09:30 PM

U zadnjem uvozu od Haqosa sam uzeo ove malo vece nano akvarije, http://www.elegancer...251&id=14219109 oni zadnji su bili odlicni ali su imali samo 26 litara sto je stvarno premalo za bilo sto ozbiljnije cak i u nano kategoriji, tako da sam se odusevio kada su dosli ovi veci modeli. Sami akvariji su odlicni, super dizajn, tip top napravljeni, cijela pozadina je filter tako da se moze staviti svasta u filter i sve u svemu lijepo to izgleda. Naravno iako je Haqos tura dosla odavno, ima oko 4-5 mijeseci nikako naci vremena za napraviti jedan mali akvarij sa njima, bome nisam ni sada bas nesto napravio, prije 2 dana sam odlucio da cu napraviti jednog, napravio neke modifikacije napunio more i malo pijeska i dosla wavereef tura, tako da sam opet stao, a nista barem je more unutra.

Modifikacija koju sam napravio je mislim jako interesantna i mozda to sve bude ok funkcioniralo, naime prepilio sam dio gdje je original povratna pumpa od haqos akvarija, napravio utor i taan stane aquamaacro wavemaker od 3000 lit na sat u njega, sad imam super cirkulaciju i super filtraciju a ujedno se pumpa jedva vidi, evo slike

Posted Image

u gornjem lijevom uglu se vidi izlaz od aquamacro pumpe, tijelo je u filteru... sad samo trebam naci vremena za ubaciti keramiku i livestock a i grijac lol :hat:

#2 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 22 November 2012 - 07:42 PM

Ja se jakoo veselim ovoj temi :) . Nadam se da će što prije biti slike i da ces nas obavješavati o razvoju ovog akvarija ;) !
REEF

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 November 2012 - 08:31 PM

a evo taman sam prije pola sata stavio keramiku model 9305 link http://www.elegancer...457&id=15438545 i par koralja, u isto vrijem sam stavio i filter mateirjla i grijac pa se nadam da ce biti ok, u guzvi sam i nije mi se dalo vaditi zaciklirani filt materijal od expro 500 filtera, takoder i slika kako sam majstorski prepilio pozadinu da stavim wavemaker, bas ono majstorski u kojih 4-5 minuta lol

10.jpg 11.jpg

#4 Balto

Balto

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 431 posts

Posted 23 November 2012 - 11:36 AM

Ono "majstorski" svakako stoji.... :fragin:
koncept-reef

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 November 2012 - 11:39 AM

pa sličnu pilu sa tvog smajlija sam i koristio, lol nažalost radim na sto strana u isto vrijeme, u prosijeku imam oko 10-15 minuta za jedan posao, ako ga ne obavim u tom vremenu ništa od tog posla u tom momentu, oko 10 minuta mi je trebalo da nadem sa cime cu piliti plastiku i 5 minuta za piljenje, nakon toga drugi poslovi lol

#6 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 24 November 2012 - 10:32 PM

evo malog akvarija 3 dan

Posted Image

#7 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 25 November 2012 - 04:12 PM

Kako ti mene mamiš u morske vode ponovo! LOL
S ovim akvarijem sam oduševljen i sve razmišljam da uzmem,a vec ga vidim kako ce ga u mene napasti cijano i sve druge moguce alge! :rain:
REEF

#8 Balto

Balto

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 431 posts

Posted 25 November 2012 - 04:17 PM

To se mora proći, a i ti imaš more na 100m od kuće  pa ....
koncept-reef

#9 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 25 November 2012 - 04:30 PM

Da, imam more "blizu",ali mislim da to i jest razlog svih mojih alga u bivšim akvarijima. Vidim da svi koji koriste sol nemaju alge (izuzetak je Blue :008: ).
REEF

#10 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 26 November 2012 - 02:56 PM

Imam par pitanja vezano za ovaj akvarij....
Sto se sve dobije pod "filtracija"? Treba li se sto dodavati u filtraciju ili se dobije sve potrebno?
I ako moze jedna slika kad stignes kako izgleda filtracija. Hvala!
REEF

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 November 2012 - 07:31 PM

Filtracija se odnosi na komplet pozadinski filter koji je ugraden u akvarij, povratnu pumpu, komplet raznih spuzvi/vate, bio ringova i ugljena
Ne znam sto mislis pod sliku filtracije? Filter se ne moze posebno slikati tj cijeli zadnji dio akvarija je filter, u njemu su spužve, keramika, ugljen

Ja jos koristim water clenser kuglice u njemu, link http://www.elegancer...=0&sort=nameAsc

#12 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 26 November 2012 - 07:44 PM

Znaci ne treba nista vadit/dodavat u taj sistem filtracije npr. kao bio palatese (ili kako vec lol?). Samo upalim i imam dobru filtraciju? Strah me da razlog algama ne bude filtracija....
REEF

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 November 2012 - 07:55 PM

ne bi trebalo biti problema, ja bih preporucio water cleanser ali i za morsku varijantu napraviti modifikaciju sa wavemaker pumpom kako sam ja napravio, super to radi, 3000 lit na 50 lit akvariju, aquamacro je dosta njezna pumpa i bas to lijepo cirkulira, mislio sam da ce biti predestruktvno ali nije, cijeli akvarij se lijepo vrti do najmanjeg dijela, nema zatvorenih zona bez cirkulacije

alge dolaze svima, onima sa 15 000 eura opremom i onima sa 100 eura opremom, to je normalni proces u akvaristici, kada se akvarij stabilizira ce nestati

#14 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 26 November 2012 - 08:29 PM

Imam tunze vec od 2500l\h  od proslog akvarija,tako da necu uzimat novu ;) Mislim da krecem ponovo s morskom akvaristikom :D !
REEF

#15 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 28 November 2012 - 10:39 AM

Daj update ovog akvarija kad stignes :) !
REEF

#16 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 02 December 2012 - 09:29 PM

mali update, 10 dana nakon starta akvarija i oko 7 dana nakon stavljanja livestocka
slike su mi na brzinu pa nisu nesto ali cisto da se vidi razvoj, pojavile su se smede alge po staklu sto je normalno i očišćeno jučer sa spužvicom, takoder i malo ih ima na keramici ali nista strasno, neke koralje sam prodao tako da vise nemam malu sinulariu pri dnu akvarija

Posted Image

smede alge po keramici
Posted Image

to je to zasada, oko akvarija se nista ne radi osim sto se par puta dnevno hrane ribice i jednom je očiscen sa spuzvom

#17 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 02 December 2012 - 10:35 PM

Pa super je! :) Nemoj zaboravit obavjestavat o napretku akvarija.
REEF

#18 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 03 December 2012 - 02:06 PM

Lijepo složeno, svaka čast. Kad ovo vidim ufati me želja da slažem nano. :-D

#19 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 December 2012 - 02:08 PM

Pa tvoj i je malo veci nano lool

#20 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 03 December 2012 - 03:32 PM

Ma mislio sam na još jedan, malo manji nano :glasses:

Also tagged with one or more of these keywords: haqos de luxe, haqos, nano akvariji