Jump to content

- - - - -

Nano 26 lit : Arba Feng Shui

haqos nano arba feng shui biljni akvarij

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 April 2012 - 08:36 PM

Sastavio sam još jedan akvarij, mali Haqos de luxe nano , link : http://www.elegancer...product=8085383 , nemam vise mijesta za veliki akvarij pa sam slozio ovaj mali, haqos su super akvarijici, jako lijepi a to sto imaju pozadinski filter mi je odlično jer uvelike olaksava start i rad sa akvarijem, bice dobro kada sada dode Water Cleanser od Marine easy Clean, link : http://www.elegancer...ji-rade-za-vas/ jer se taj proizvod može  staviti prije filtera a pozadinski fiter ima upravo takav dizajn, prva komora je prazna, tu ulazi voda i odlično mijesto je za water cleanser koji se kasnije razgradi u spužvama koje su nakon toga.

Najveći razlog za pokretanje jos jednog akvarija je što sam prije kojih mijesec dana donio još  kamenja, to je ono što sam već predstavio u ovoj temi http://www.elegancer.../7455-er-stone/ kamenje mi se jako sviđa, ful je otkačeno ((to je moje osobno mišljenje) i zovem ga feng shui, zafrkavali smo se ja i žena dok smo ga skupljali i tražili ime i nekako smo došli do feng shui pa je to ime i ostalo LOL, ali ima neke veze sa feng shuijem jer je okruglo i bez oštrih rubova i ima super boje. Drugi razlog je što sam našao neka drva, ful su otkacena, trebam ih slikati ali nisu mi pri ruci pa nikako ih slikati, baš su drva koja sam godinama tražio da uvezem, kontaktirao desetke firma i na kraju ih našao u lokalnoj šumi, go figoure, inače su drva dosta velika, tek kad se koristi velika se vidi njihova ljepota ali sam skinuo jedan mali komad koji je taman stao u ovaj akvarij ali nije toliko otkačen kao veliki primjerci, uglavnom nema veze čisto da vidim kako će to funkcionirati, zbog svega toga naziv akvarija je Arba Feng Shui, Arba je latinsko ime Raba a kamenje i drvo je sa Raba i naravno Feng shui je zafrkancija na kamenje.

Vidjeti cemo kako ce se razvijati, danas je napunjen, usipano je pola vreće plant substrata, oko 2.5 litre, voda iz slavine, ubaceno drvo i kamenje i 2 biljkice da vidim kako ce se razvijati, slike su naravno blagi horor

evo novog a sa desne strane je stariji Haqos Nano De Luxe koji je pun cabombe i ceratopterisa, super im paše taj akvarij i rasvijeta u njemu
slika je slabo osvijetljena zbog manuelnog moda, kada slikam sa idiot modom slike su mi presvijetle, naravno rasvijeta je puno jača nego na slici

Posted Image

feng shui kamenje
Posted Image

jedna na idiot modu
Posted Image

to je to za prvi dan

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 April 2012 - 08:46 PM

evo da vidite mali dio akvarija sa biljkama, ima toga jos LOL

11.jpg

#3 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 03 April 2012 - 09:45 PM

ja došao u goste u nadi da ću se nagledat reef akvarija kad ono barba naveliko zaplovio u slatke vode  :D
Lijepa kolekcija

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 April 2012 - 09:49 PM

vec sam par dana non stop u fishroomu, zavrsavam akvarije za livestock karantenu, jucer sam zavrsio filtraciju na jednom cubu od 400 litara, jos imam jednog od 500 lit zavrsit i sa 4 x 130 cm te 1 x 110 + 1 x 120 + 1 x 110 imam oko 2-3 tone morskih, iako su trenutno 80 % prazni ali uglavnom mislim reci da slatkovodni zauzimaju 10-20 posto akvarija sto imam samo ih je jednostavno raditi, neki ne trebaju ni vodu LOL pa se sa njima odmaram od reef akvarija big LOOL

#5 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 04 April 2012 - 04:52 PM

sljedeći put moram vidjeti fishroom, najavljujem se za 5. mjesec :hat:

Nisam ni skužio da su ova dva veća za emerzni uzgoj, šta je sve u njima? Super je ovaj nosač rasvjete, gdje si nabavio ;)

#6 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 April 2012 - 05:53 PM

Karlo to ozbiljno ili me zafrkavas za nosač rasvijete? LOL evo ga u ER ponudi http://www.elegancer...product=6221254 to je reef octopus uvoz sa kojim je dosao i tvoj akvarij

Da 2 veca su za suhi uzgoj, u njemu je svasta pogledacu kasnije pa javim sto je u njemu, uzgajam biljke i na suhom i u akvariju da vidim razliku, mislim naravno na iste vrste

nema problema za fishroom :hat:

#7 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 04 April 2012 - 07:24 PM

ma naravno da se šalim, pa uzeo sam 2 komada i stvarno je odličan komad opreme :082:

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 April 2012 - 09:43 AM

LOL a bilo mi čudno što me pitaš za nosač rasvijete, bilo mi je negdje u glavi da si i ti to kupio ali nisam bio siguran. Istina taj nosač mi je jedan od najdražih novih proizvoda koje sam uveo, montiranje rasvijete mi je bio jedan od najvećih problema kod akvarija, sada složim akvarij za 10 minuta

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 April 2012 - 06:58 PM

Feng Shui drugi i treći dan, jučer sam posadio par biljaka te i danas nešto, zasada sve izgleda ok.

Posađene su:
1 košarica Cyperus helferii
1 košarica Lilaeopsis mauritiana
1 košarica Limnophila sessiliflora - ambulia

Od mojih bijlka narezao sam 2 grančice Ludvigie sp (nemam pojma koja je, to je ona crvena) i posadio, te diplidis diandra, iz suhog uzgoja par grančica Rotala wallichii i Pogostemon helferi te Cabombu od akvarija pored i da, cubu iz akvarija gdje testiram plant substrat da vidim kako će i hoće li rasti. Želim imati one pufaste bijlke u ovom akvariju, one su mi ful simpa, valjda će uspijeti, pod pufaste mislim na Limnophylliu, Cabombu i Rotallu wallichi, ne znam kako drugačije da se izrazim ali pufaste je ok riječ, i think

Posted Image

Posted Image

Posted Image

ovo je mali haqos de luxe akvarij od prije koji je pored ovoga, cabomba podivljala u njemu
Posted Image

stereo
Posted Image

Posted Image

#10 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 05 April 2012 - 07:56 PM

Svidja mi se kako si to poslagao. Bas me zanima kako ce izgledati kad se razraste.
Sve vise mi se svidjaju ovi mali akv, a najvise to sto se oprema u njima ne vidi.

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 April 2012 - 08:37 PM

Hvala ZliBrka na komplimentu, to se i meni svida, sve je u pozadini tako da ništa ne nagrduje unutrasnjost akvarija a takoder je i jednostavno za raditi sa njime, takoder posto je cijeli zadnji dio filter i komore u biti ima vrlo veliku i jaku filtraciju, to je par litara za postaviti filter medije i opremu po zelji a to nema sanse da dobijes sa standardnim akvarijem bez takve filtracije.

Zbog toga sam sad narucio nove Haqos De Luxe 13 akvarije, ovi su super ali su ful mali, što je opet prednost jer se lako sredi i odrzava ali bas su mali, dok su novi duplo veci, 50 litara a to je taman da ne bude preveliki i izade iz gabarita nano akvarija ali vec se u njemu moze napraviti ozbiljniji akvarij, sto morski sto slatkovodni. Takoder je bitno barem meni sto su ovi akvariji jako lijepi, dizajn i izrada je odlicna, nije rijec o nikakvom jeftinom proizvodu koji ima felere na sve strane, sve je tip top.

Evo info o novom modelu, jedva cekam kada ce doci : http://www.elegancer...roduct=10734460 koliko sam vidio isti je kao ovaj ali jednostavno duplo veci

#12 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 April 2012 - 09:51 PM

jeli se to meni čini ili su biljke u 24 sata narasle oko 5 cm?? Mislim na limnophilu sesifloru
slika od jucer
Posted Image

slika od danas
Posted Image

BTW u ovom akvariju biljke mi se nakon oko 10 sati svijetla same zatvore, limnophyla, rotalal se skupe kao da im je dosta svijetla i tada im ugasim svijetlo, bas cool, nadam se da to znaci da im je dosta svijetla, tako barem korlaji znaju nekad pokazati da su za danas gotovi sa fotosintezom

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 April 2012 - 07:13 PM

jedna slika na brzinu, jos su prije 2 dana biljke dosle do vrha akvarija ali nisam stignuo slikati zbog guzve sa poslom, ni ova slika nije bas nesto ali cisto da se vidi rast biljka u par dana

Posted Image

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 April 2012 - 07:22 PM

e da, u lijevom kutu ispred cabombe sam posadio malu grancicu Lobelia cardinalis mini , u suhom uzgoju mi super raste a sad sam probao sa tom grancicom pod vodom, zadnji put nisam imao uspijeha sa njom kada sam je posadio u vodi, prije godinu i pol a sada cemo vidjeti kako ce biti

#15 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 April 2012 - 10:18 PM

hmm tek sam sam skuzio da imam sliku prve limnophylle sesiflore u akvariju od 3.04.2012, dakle od prije 7 dana, znaci biljka je za 5 dana dosla do vrha akvarija, pogledajte prve slike u prvom postu i sliku iznad ovog posta, naravno sto se tice doziranja co2, mikro/makro i svega ostalog sve je isto kao u mojim drugim akvarijima, 0, ništa se ne dodaje, voda iz slavine i to je to

#16 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 April 2012 - 03:43 PM

mali update, slike odispred cu staviti kada malo sunce zađe jer ne mogu slikati, razvoj akvarija i biljka u 9 dana, nije loše

limnophyla sesiflora ambulia i ostale biljke 5.04.2102, dan kada su posadene
Posted Image

danas 9 dana kasnije
Posted Image

e sad trebam ih narezati jer su pokrile skoro cijeli akvarij, ne znam da li da ih prodam ili stavim u pozadinu? moram razmisliti ...

#17 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 16 April 2012 - 10:22 PM

jucer sam narezao sessiliu ali nisam uspio sliakti, evo slike samo ni tu se ne vidi bas najbolje ali vecina limnophylle sesiflore je izerezana i prebacena iza, ali koliko vidim morace brzo na prodaju jer prebrzo raste, ispunice cijeli akvarij i napraviti sjenu ostalim biljkama koje se nece moci razvijati ..

Posted Image

#18 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 April 2012 - 10:06 PM

ok ovo vec nema smisla, nema 3 dana da sam narezao limnophiliu do kojih 7-8 cm (prednje grane) i posadio u pozadinu i evo je opet do vrha akvarija, sto da radim LOL ?
BTW ovo je akvarij gdje se testira water cleanser koji je u filteru, voda je super cista, nema trunka alga i naravno ER Anti Aquascape sistem doziranja, 0 ništa se ne dozira niti se koristi co2 ili bilo što ,samo voda iz slavine i da..... patentirao sam svoj sistem držanja biljnih akvarija i od sada se sluzbeno zove:ER  Anti aquascape sistem .. ERAS i dodamo 2 slova ... ERASED aquascape :pet: ... ok fantaziram malo

slike

Posted Image

Posted Image

#19 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 May 2012 - 09:40 PM

uz limnophillu sessifloru koju rezem svakih 7 dana jer nijedna biljka ispod nje nema svijetla, cak i razmisljam da je izbacim iz ovog malog akvarija jer prebrzo raste, imam drugi problem, Cyperus helferii, mislio sam da je to sporo rastuća biljka i onaj njeni grmić mi je bio super, srednje velika biljka taman da ispuni prelaz od visokih na niskih, medutim ona je počela rasti kao i sessiflora, pun je akvarij cyperusa, dosao je sa puno grana do vrha i sad ni zbog njega nize biljke ne dobijaju svijetla, svasta. Pokusacu ga razrezati i prebaciti iza izmedu limnophile ali ne znam hoce li se uloviti??

Also tagged with one or more of these keywords: haqos nano, arba feng shui, biljni akvarij