Jump to content

- - - - -

200l drugi put

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 13 February 2012 - 08:21 PM

Dojadio mi je stari izgled akvarija pa sam se odluičio na pražnjenjenje, pranje i ponovno sve ispočetka.

Akvarij 100x45x45
Rasvjeta t5 5x39
Podloga je sada stavljena Plant Substrat i vjerujem da ce bit ok

Ubacio sam i 5kg "dragon stone-a"

Moram čekat  da se malo stabilizira podloga( da prestane zrak izlazit) pa cu posadit i cubu koja bi trebala bit u cijelom prednjem planu... ako sve bude kako spada.  I ostale biljke su posađene sve većinom male i treba čekat da bilje malo naraste..
Evo slika:
DSCN1709.JPG
DSCN1708.JPG
DSCN1707.JPG
DSCN1703.jpg

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2012 - 09:07 PM

Hvala na temi, pratim daljni update, nadam se da ce sve biti u redu i da ćeš imati dobra iskustva kao i ja sa tim plant substratom.
Bome dobro si izlomio onu dragon stone kamencinu od 5 kila, mali savijet, barem ja tako to radim, cuba i ostale tepih biljke su dosta grintave pri sadenju i dok se ne ulove čvrsto sa korijenjem, zato ja koristim ove male komadice Dragon stona u početku kada sadim cubu i ostale tepih biljke, posadim biljku a zatim sa pincetom postavim dragon stone na dio biljke ili korijena da je sprijeci da ispliva ili da je cirkulacija, ribe odvoje od podloge, kada biljke krenu prekriju komadice kamenja a ono ih drzi dodatno za podlogu

Dali mislis samo cubu i glosu imati u akvariju uz ove biljke ili ćeš još koje dodati?

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2012 - 09:19 PM

e da zaboravio sam pitati, medij protiv alga si vec stavio u filter?

#4 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 13 February 2012 - 09:26 PM

Da ovo je onaj komad od 4kg + 1-2kg šta san prije uzel... samo dobar čekić i lako puca.... a za biljke još nisan 100% siguran, zato san i otvoril temu, za prijedloge.....

Stavio sam filter medij protiv algi, vidit cemo kako kod mene djeluje...

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2012 - 09:35 PM

Pitam radi diskusa, koliko vidim nema problema sa ribama i sve je isto kao i prije?
BojanC je spomenuo neke probleme sa ribama kada je stavio taj medij ali osobno kako sam i napisao u toj temi ne vjerujem da to ima veze sa tim medijem, takoder znam par ljudi koji ga koriste sa ribama i nitko nije prijavio ništa slično, link na temu: http://www.elegancer...alga-recenzija/

sto se tice bijlka nemam neki pametan savijet, osim mozda da u startu stavis sto vise brzo rastucih da malo ustabile akvarij i nutrientse koji ce izaci iz plant substrata pa ih kasnije izvadis?
Podloga je nova te nije razvijena mikro fauna pa bi po meni bilo dobro staviti sto vise brzorastucih kao sto ja imam, one higrophyle, lysimachie samo da rastu i stabiliziraju akvarij dok se sam ne sredi

#6 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2012 - 09:36 PM

BTW sto nisi imao onaj veliki zeleni lotus u staroj postavi, sad ga ne vidim? ili mi se nešto pomiješalo?

#7 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 13 February 2012 - 09:40 PM

View Postbluereef, on 13 February 2012 - 09:36 PM, said:

BTW sto nisi imao onaj veliki zeleni lotus u staroj postavi, sad ga ne vidim? ili mi se nešto pomiješalo?

Imao sam ali sam ga mjestio vamo namo i odeeee... i na kraju sam ga izbacio kao i dosta biljki... to sam sam kriv jer nisam baš imao vremena za akvarij. Zato sam se i odlučio na ovo, i da krenem sve ispočetka.

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 February 2012 - 09:54 PM

Da to je i moje iskustvo sa njime, vrlo osjetljiva biljka, ne voli diranje, kikseve sa akvarijem i slicno iako ja mislim da ga nisi trebao baciti vec ostaviti gomolj i staviti u podlogu, vjerujem da bi narasao ponovno, ali sad je gotovo. I moj je bio skoro gotov i bome se dobro oporavio, ali sve pise u gore danom linku.

Sad ce valjda biti bolje, ako se ulovi tepih bice to zgodno za vidjeti, diskusi, par biljaka i cuba na dnu :hat:

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 February 2012 - 07:21 PM

kakav je napredak u ovih par dana, sve u redu sa akvarijem, ima li kakvih problema?

#10 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 15 February 2012 - 09:18 PM

Sve u redu, ruibe su super, čak i puno bolje(življe) su nego prije... naroačito corydarosi.. Za sada sam prezadovojan..

voda je još malčice mutna(onaj ko nezna ne kuži) kako zrak izlazi iz pjeska pa malo diže prašinu... ali ostalo je super.... čekam da se stabilizira pa da probam i cubu nabavit pa to ubacit i da mi počne rast polyprerma i rotala pa da mogu neke izbacit, gazada kad ce stic ovaj uvoz bilja?

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 February 2012 - 09:26 PM

Kad malo zatopli, na -20 , -30 koliko je jos gore u EU a i kod nas nije bas puno bolje bilo kakav uvoz ičeg živog je bacanje novaca i riksiranje života živih organizama.

Da treba par dana da se podloga ispuše od zraka, sad ni ja se više ne sjećam koliko je meni trebalo, link http://www.elegancer...lant-substrata/ ,ali za par dana bi se sve trebalo srediti i stabilizirati.

Drago mi je čuti da su ribe u još boljoj kondiciji, plant substrat otpušta nutrientse i korisne elemente koje snižavaju pH vode a to paše diskusima i ostalim ribama iz amazone,također i tamnija voda utiječe na njihovo bolje stanje.

#12 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 20 February 2012 - 05:16 PM

Prošlo je 7 dana od kako je akvarij startan, promjenio sam cca 30% vode danas pa da malo javim stanje.

Bilje je počelo rast, ribe su super, jedino mi je jedan Helena pužić otišao i počela mi se jučer javljat neka smećasta alga po staklu, necu još ništa čistit, pustit cu da vidim ako ce sama otic dok se akvarij malo stabilizira.

U akvarij ništa ne dodajem od dodatne kemije za sada.

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 February 2012 - 11:24 PM

Mislis ovakva smeckasta alga, kod mene se vidi malo po grijacu i oko grijaca?

Posted Image

kod mene nije bila problematicna a jedan dan sam je samo obrisao sa spuzvicom, kada mi je dosadila, takoder se bila pojavila u startu

#14 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 21 February 2012 - 04:06 PM

Nije tako još, sa okom se vidi ali ne mogu slikat, odnosno na sliki  se ne vidi.

Ali je jednolično svida po staklu? nije na fleke..

#15 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 22 February 2012 - 06:27 PM

To ti je diatoma, karakteristična za start i bezopasna, a kozice pomažu u borbi protiv nje :happiest:

#16 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 22 February 2012 - 09:44 PM

View PostSonny, on 22 February 2012 - 06:27 PM, said:

To ti je diatoma, karakteristična za start i bezopasna, a kozice pomažu u borbi protiv nje :happiest:

Hvala!

Ma bio sa spreman na alge... ipak je tek startano ne može sve bit idealno jer nikad nije... danas sam očistio prednje staklo jer me je pocelo smetat... morao sam sa žiletom jer sa magnetom nije išlo.

Sada je ok, samo da mi biljčice stignu pa da ih ubacim i da sve krene...

#17 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 26 February 2012 - 06:46 PM

Danas nakon dva tjedna je posađen ostatak bilja oji bi trebao bit u akvariju. Promjenjeno je 30% vode, akvarij je ok alge ne bujaju, čak mi se čini da se ova po staklu gubi.

Na ljevom dijelu je polisperma skroz mala, jer sam ošišao i pustio samo novu stabljiku i microsorum je posađen također mali pa izgleda prazno ali kao planiram da ce narast, ce se popunit.

Par slika da se vidi trenutno stanje.

IMG_20120226_193321.jpg

IMG_20120226_193311.jpg

kuba:
IMG_20120226_192841.jpg

#18 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 16 April 2012 - 06:37 PM

Da se malo javim sa novim slikicama, da se vidi kako akvarij napreduje......

Algi nema ništa, ne dodajem ništa od kemija samo voda iz pipe, i to je to.

Kubu cu morat sada ponovno nabavit i posadit, jer su mi diskusi sve iskapali stalno, ali sada sam diskuse udomio i pokušat napravit biljni akvarij..

IMG_20120416_202647.jpg

IMG_20120416_202652.jpg

IMG_20120416_202703.jpg

#19 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 16 April 2012 - 09:51 PM

Ide bolje i bolje, i ti ides na ER sistem doziranja?? LOL!!!
Jako lijepo izgleda akvarij, oni 2 panja na desnoj strani izgledaju otkaceno.
Da li i dalje doziras CO2 ili ne?

btw gdje su ti one otkacene biljke sto si mi rekao da si dobio, neke cudne?

#20 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 17 April 2012 - 07:56 PM

Ne dodajem co2, sve je spremno samo nisam još počeo dodavat, prvo da probam bez, ako nebude išlo ću aktivirat i co2..