Jump to content

- - - - -

90x45x45 - "Seiryu peak"

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 24 August 2011 - 09:39 PM

Pozdrav svima na mom otočnom forumu  :glasses:

Evo nakon nekog vremena što nisam ništa pametno pisao, pokrećem svoj novi akvarij, i vrijeme je da sve to podijelim s vama. Preko pola godine skupljao sam opremu, i jako puno stvari sam se morao odreći da bih sada pored sebe imao svoj novi komad prirode zatočen u staklu.  :052:

Malo o specifikacijama tanka:
Staklo
90x45x45 Optiwhite
Rasvjeta
ATI Sunpower 4x39W
Filter
Eheim 2078
Grijač
Hydor ETH 300
CO2
Boca 5kg, Elektro magnetski manometar, UP Aqua inline Atomizer
Podloga
ADA Aquasoil Amazonia
Hardscape
ADA Seiryu stone
Stalak
DIY ja i stolar  :009:

Zasad sam složio podlogu i kamenje i svakodnevno proučavam i gledam da li je to to, i do vikenda planiram sađenje. Od biljaka zasad ide jedino HC "cuba", kako bi se kreirao što ljepši i kompaktniji tepih. Evo slika dosadašnjeg rada pa molim komentare. Kao relativnom početniku, potreban mi je vjetar u leđa, da krenem sa sađenjem. Pa, zapušite onda... :plane:

Attached Thumbnails

• DSC_0625.jpg
  • DSC_0629.jpg
  • DSC_0617.jpg
  • DSC_0619.jpg
  • DSC_0620.jpg
  • DSC_0622.jpg
  • DSC_0623.jpg
  • DSC_0624.jpg
  • DSC_0632.jpg
  • sony03.jpg

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 24 August 2011 - 10:59 PM

Cekaj ovo je vec posadena cuba koju si uzgojio emerzno?
http://www.elegancer...tach=5002;image

ili fotomontaza?

Kakav početnik?? Pa imas akvarije ljepse nego pola tkz "stručnjaka" , a i ovaj je super napravljen od starta.
Sto se tice strucnjaka i eksperta mislim da je to bezveze na HR sceni a i u globalu u 99 % i na svijestskoj sceni, strucnjaci koliko vidim vecinom postaju po broju postova i copy and paste, te eventualno pokazivanjem akvarija jednom u godinu dvije kad je sve super a ono izmedu i poslije nista  :052: Nema strucnjaka u ovom hobiju, samo ekipa koja ima volje za njega i daje si truda da isprobava i uči te sto je naucio dijeli sa ostalima, a takvih je jako malo.

Akvarij je jako lijepo slozen ,sve se uklapa i tip top je, ukljucujuci i stalak te rasvijetu, poziciju filtera...  :plane:

Sto si stavio ispod podloge da dobijes brdo? Spuzve, cigle kako si rekao ili nesto trece?

Kamenje
http://www.elegancer...tach=4998;image

Mene ono jako podsijeca na kamenje sto se moze naci na Frkanju i Kalifrantu  :glasses: ono crno/tamno kamenje, ima ga na tone, bas cu probati naci slicne kao to ADA kamenje  :009:

Sve u svemu cestitam na startu i nadam se da ces biti zadovoljan sa njime i da nece biti previse alga

#3 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 25 August 2011 - 06:44 AM

Ova fotka za koju pitaš je fotomontaža, naravno, čisto da si predočimo kako bi to moglo izgledat.
Brda sam napravio uz pomoć kamenja, a kad mi je nestalo kamenja onda sam morao ubaciti 2 krigle Karlovačkog od pol litre :plane: Samo sam ih prije toga omotao u mrežicu protiv komaraca, da mi pogloga ne uđe unutra i to je to. :009:

Drago mi je da ti se sviđa :glasses:

#4 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 26 August 2011 - 10:52 PM

Sađenje gotovo  :plane:
Posted Image

Tehnika punjenja preko vrećice  :glasses:
Posted Image

Gotovo!  :009:
Posted Image

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 August 2011 - 09:21 AM

Sonny, vjerojatno to radis radi postanja sa mobitela (??) ali slike uploadaj na forum a zatim u temu, kao i gore, problem je sto sa imageshack i slicnih free servera sa vremenom nestaju i onda tema izgleda bezveze a i ti izgubis slike.

Odlično izgleda i dobar start, onaj kamen desno nije ti preblizu stakla, moći ćeš čistiti sa magnetom?

To ti je cuba koju si uzgojio na suhom/emerzno? Steta sto nisi stavio slike kako je bila prije i koliko si je uzgojio.

Sto koristis u filteru od filterskog materijala?
Co2 jos nisi montirao?

#6 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 27 August 2011 - 12:14 PM

Sonny, vjerojatno to radis radi postanja sa mobitela (??) ali slike uploadaj na forum a zatim u temu, kao i gore, problem je sto sa imageshack i slicnih free servera sa vremenom nestaju i onda tema izgleda bezveze a i ti izgubis slike.

Odlično izgleda i dobar start, onaj kamen desno nije ti preblizu stakla, moći ćeš čistiti sa magnetom?

To ti je cuba koju si uzgojio na suhom/emerzno? Steta sto nisi stavio slike kako je bila prije i koliko si je uzgojio.

Sto koristis u filteru od filterskog materijala?
Co2 jos nisi montirao?
Što se tiče kamenja desno, ima mjesta za čišćenje iako ne izgleda tako na slici. Cuba je iz emerznog uzgoja, imao sam je i previše za ovaj tank (3 posude od sladoleda) :009:
Od filter materijala tu je Eheim mech i Eheim substrat pro. Co2 je odmah namontiran :glasses:

#7 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 28 August 2011 - 08:36 PM

Mali video update, naravno snimljen mobitelom :082:

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 28 August 2011 - 10:37 PM

Odlično izgleda  :wink: a bome i mobitel dobro snima.
Bas me interesira daljni razvoj akvarija  :082:
Filter je na tuta forca ili si s ventilima smanjio protok?
Kako puštaš CO2, koliko mjehurića u sekundi?

#9 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 29 August 2011 - 06:53 AM

Je, filter je do kraja. Nisam mu mjerio protok niti prije niti sad, ali budući da su na izlaznoj cijevi filtera namontirani grijač i atomizer, i uz to da bi sve stalo u ormarić ta cijev vijuga, mislim da sam ipak nešto sitno i zeznuo protok. Ali to sam sve i očekivao i zato sam išao na jak filter. Co2 je na oko 1,5 - 2 bps, a DC je žut, pa bi mogo to danas malo i smanjit. Ovaj inline atomizer je prava stvar jer ne smeta u akvariju a otapa Co2 bolesno dobro :082: