Jump to content

- - - - -

Moc-i-ra

• Please log in to reply
72 replies to this topic

#61 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 June 2011 - 08:16 PM

super, jos bolje  :hat: thanks unaprijed  :)

#62 brankobo

brankobo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 46 posts

Posted 01 July 2011 - 05:39 AM

Ima li što novoga u vezi cube.
Pozdrav Branko!

#63 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 July 2011 - 10:49 AM

slikacu kasnije , kolikoi vidim raste i ulivla se bez problema, samo sto sam malo akvarij zapustio od ljetne guzve  :sigh:

#64 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 16 August 2011 - 09:35 PM

evo par slika sa kasnjenjem, zadnjih oko mijesec i pol-dva akvarij nema uopce filtraciju, filter sam maknuo a nikada vratio natrag, filtracija je aqua macro wavemaker, 5000 lit/sat kontrolirajuci, imao sam jedan viska od testiranja i nisam je imao gdje staviti pa sam je montirao na ovaj akvarij, radi cirkulaciju i usput i filtraciju (kao kod morskih akvarija). Takoder nije mijenjana voda, kako ishlapi tako dodam ro vode kada vec bude nivo oko 2/3 akvarija, sto je najbolje nista ni ne dodajem, ni easycarbo ni ffm, ni profito, nitro, fosfo, kalij, željezo... apsolutno ništa, i iskreno govoreci nisam primjetio neku razliku, akvarij je zarasao u mahovinu i ostale biljke
danas mi je cirkulacija podignula cubu pa sam to usput slikao da se vidi korijenje

evo cube odispod
Posted Image

a evo i slike kako je zarasao u mahovinu
Posted Image

#65 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 17 August 2011 - 11:48 AM

I sad zapravo padaju sve teorije o cubi u vodu: da traži hi-light akvarije sa puno Co2...  :009:
Ti niti dodaješ Co2, niti gnojiva i sve ti raste ok :fishermen:

#66 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 August 2011 - 12:47 PM

vec kad si spomenuo higl light, crkle su mi 2 lampe, ne znam da li su lampe stare ili je prigusnica otisla, neda mi se provijeravati, tako da je akvarij mijesec i pol na 2 x 39 w t5, jedna purple plus i jedna aqua blue spezial, oba dvije od atija

da ne dodajem ama bas nista, u biti ni ne gledam akvarij, jedno vrijeme na pocetku ljeta sam se igrao sa dnevnim doziranjem profita, pa carba, pa fosfa,.... i na kraju mi je sve dosadilo a kako je sezona total sam u guzvi i jednostavno akvarij ni ne pogledam, kada wavemaker pocne vuci zrak kako nivo vode padne za trecinu tako ispraznim ro vodu unutra i to je to, svakih 7-20 dana kako se sjetim dam malo kozicama smiksanu hranu sto koristim za morske akvarije i to je sve sto radim sa ovim akvarijem

#67 Vemar

Vemar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 17 August 2011 - 07:18 PM

Također imam dva akvarija sa Stoffels Granuporom u kojem nema filtera.
Jedan mi je čak mrijesni akvarij sa Granuporom i voda je odlične kvalitete iako nema filtera očito je porozna struktura granupora više nego dovoljna za filtraciju kad se zaciklira...
SLAVONSKI BROD

#68 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 August 2011 - 08:07 PM

granupor je dobar za samostalnu filtraciju akvarija kao i za  drzanje vecine biljaka kao sto se vidi u ovom mom akvariju, bez problema cuba, glossostigma, eleocharis.... raste u njemu. Zbog toga sam sada i narucio veliku turu sličnog materijala koji je jeftiniji od granupora  (pakiranje od 10 kg skoro duplo jeftinije) , to je ovaj keramicki pijesak (granupor je isto keramicki pijesak) iz ove teme http://www.elegancer...hp?topic=8214.0

#69 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 17 August 2011 - 09:14 PM

I sad zapravo padaju sve teorije o cubi u vodu: da traži hi-light akvarije sa puno Co2...  :009:
Ti niti dodaješ Co2, niti gnojiva i sve ti raste ok :cominoboat:

Sonny, ja imam 3*t8 i isto mi fino raste. Blue, mislim da ti je za ovo sto ti se dogodilo krivo to sto si ju pustio da previsoka naraste, treba ju se sisati redovito jer inace se pocne dizati od dna. :kupanje: naravno da je pomogla i cirkulacija i to sto je dosta biljne mase i velik uzgon, a slabo korijenje, ali sisanje je zato MUST  :fishermen:
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

#70 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 August 2011 - 11:17 PM

ma puštam da bude džungla i da se sve samo razvija kako uspije, mozda najesen nesto sredim i osisam ali bas kad pogledam akvarij, svida mi se, bas je divljaner, sto je najcudnije higrophyla pinatifida izgleda puno bojle sada nego kad sam se brinuo o akvariju, go figoure

#71 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 October 2012 - 09:45 PM

ooops pa sad vidim da nisam skoro godinu dana bacio update ovog akvarija, svasta, uglavnom do prije neki dan ga nisam ni vidio, bukvalno jer je bila roba poslagana ispred njega tako da je akvarij cijelo ljeto radio sam bez da ga i vidim uopce, malo bi bacio vode u njega da ne ostane na suhom i to je to, naravno to je uzelo danak na kvaliteti akvarija jer je odavno mahovina sve prerasla a onda je nastao kaos, uglavnom oslobodio sam prostor oko njega i poceo sam ga polako sredivati, to sredivanje znaci visak biljaka u smece da uopce mogu vidjeti kroz njega, cistim tako akvarij i pogledam sa strane i ne vjerujem, ludvigia repens izasla ful iz akvarija van i rasirila se po zidu oko metar i pol, u biti nemam pojma gdje joj je kraj jer mi se spojila sa orhidejama, suvenirima... lol, bas sam bio ugodno iznenaden sa time, uopce to nisam skuzio, kako su pored orhideje od zene i neko cvece nisam ni skuzio da je dio tih biljka ludvigia repens, cudo jendo evo slika

izlazak iz akvarija
Posted Image

i sa strane kako se siri, kraj joj se i ne vidi na slici jos se ful rasirila

Posted Image

tko zna sto je iza akvarija tamo jos nisam ni pogledao lol, mozda je otisla i na desnu stranu ....

#72 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 November 2012 - 09:09 PM

jucer sam slikao skimmer koji  je bio ispod ovog akvarija pa sam usput slikao i ovaj akvarij da se vidi razvoj, ako se to tako moze zvati jer akvarij radi sam od sebe, nemam bas puno vremena za slatkovodne akvarije a u bit i  ne trebaju nista, nisam jos ni grijac stavio u njega, u glavnom izvadio sam onaj veliki lotus od sredine jer je prerastao akvarij i posadio sam neke druge biljkice, mahovinu sam isto skratio na minimum, napunio sam cijelu vrecu za smece sa njom jer je je bilo previse, preko ljeta je prekrila cijeli akvarij i sve ispod nje je bilo bez svijetla, osim sto u nedjelju dodajem po 1 čep aquamacro energy plant nutrientsa i feric aditiva nista drugo ne dodajem, testiram te proizvode da budem siguran da su safe , akvarij je cak i ok sudeci po tome da se s njime nista ne radi lol, naravno trebam ga srediti, presadit neke biljke, jos malo urediti ali to ceka bolja vremena sa manje guzve

Posted Image

Posted Image

e da, na akvariju je nova haqos kx  t5 rasvijeta, odlicna je i ljudi su jako zadovoljni sa njom, odlicna kvaliteta za malu cienu, posto rasvijeta ima niski profil jako lijepo to sve zajedno izgleda, i lampe unutra su original 2 x 10 000 kelvina i 2 x plave reef, super za biljke :hat:

#73 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 24 November 2012 - 10:43 PM

malo slika biljka iznutra, slikao sam mali haqos akvarij pa usput i biljke u ovom akvariju

ovo je eustralis stellata ako se ne varam jako lijepa biljka
Posted Image

amania gracilis green ako se ne varam ove sa vecim listovima inace kad se gleda sa daljine su crvenkaste, ove male crvene sam zaboravio ime i te su mi prva liga biljke
Posted Image

Posted Image

Posted Image

to je mali dio koji sam sredio, tj nista pametno narezem iz akvarija gdje testiram plant substrat, tamo su narasle i prebacim u ovaj, to je laki dio, ostatak akvarija bi trebalo malo misliti ali to mi se neda pa je okolo sve jos uvijek pobacano
inace akvarij nema ni grijac, mozda se sjetim do kraja zime ga montirati