Jump to content

- - - - -

Moc-i-ra

• Please log in to reply
72 replies to this topic

#41 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 February 2011 - 08:43 PM

Danas sam malo čačkao po akvariju, ne znam jesam napravio gore ili bolje, vidjeti ću  :hat: dodao sam 2 echinodorusa, 1 veliki bright flame i jedan manji deep purple te nesto sitnih fragova  :hat:
počele su mi malo alge rasti pa sam dodao dozu (4 ml) nitra, fosfa, zeljeza i kalija... da li će to pomoći ili ne vidjeti ćemo  :052: ... koje li ironije... u 10 godina sam potrosio tisuće eura da skinem fosfate i nitrate a sada ih dodajem u akvarij  :025:

evo brzinska slika
Posted Image

#42 Dodode

Dodode

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 41 posts

Posted 15 March 2011 - 11:07 AM

Fora je ovo bonsai drvo...
Nego ako ćeš uskoro naručivat slatkovodne ribe možda bi ti odogovarala microrasbora sp. galaxy (celestial pearl danio) - sve popularnija riba i kod nas. Jedno jato od 100-ak komada odlčno bi izgledalo u tom aq :drzifige:

Attached Thumbnails

• mikra.jpg

#43 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 March 2011 - 11:39 AM

to su stoffels panjevi , njih imam na lageru  :drzifige: link ; http://www.elegancer...hp?topic=7993.0

cool ribica, fora izgleda, mozda i razmislim o njoj ako ne nadem nekog mutanta  :)

#44 Malky

Malky

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 330 posts

Posted 23 March 2011 - 09:18 PM

ima kakvog napretka?
Odranski Obrež, N.Zagreb

#45 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 March 2011 - 10:07 PM

ima, i alge i blijke super rastu, ne znas tko je bolji u rastu i razvoju  :hat:

#46 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 April 2011 - 10:16 PM

evo mali update, zadnji mijesec i pol dana je bio fight sa algama, tu mozete procitati vise o tome : http://www.elegancer...hp?topic=8128.0 sad se situacija popravlja do sljedeceg problema  :009:
Nazalost neke biljke su malo ostecene zbog cijele situacije ali ce se nadam se oporaviti, lilaeopsis se ne lovi dobro za podlogu i eustralis stellata je dosta propala ali joj rastu mladice pa se nadam da ce se oporaviti, ionako su posadene ful male grancice te bijlke a izraslo je vise nego sto je posadeno pa nije neki problem. Evo slike od danas, moze se vidjeti koliko su biljke narasle, naravno izgubio sam cijelu koncepciju jer sam dobio nove biljke pa nisam izdrzao da ih ne stavim u akvarij, s vremenom cu mu opet napraviti neku koncpeciju a sad je glavno da rastu

start 5.02.2011 (vidi se koliko su biljke male i koliko su narasle na zadnjoj slici)
Posted Image

10.02.2011
Posted Image

3.04.2011
Posted Image

cuba 5.02.2011 ful je malo posadeno, u desnom donjem uglu
Posted Image

danas 3.04.2011
Posted Image

kozice, razmnozile su se i imam dosta bebica
Posted Image

desni kantun, tu posadim sto mi smeta po akvariju  :nedam:
Posted Image

anubias coffefolia prvi dani
Posted Image

danas
Posted Image

alternathere, eustralis...
Posted Image

danas
Posted Image

sredina
Posted Image

danas
Posted Image

lysimachia 5.02.2011
Posted Image

danas + utricularia, ranuclus... lysmachia tek sad vidim koliko je narasla
Posted Image

glossostigma
Posted Image

danas
Posted Image

to je to, nije nesto posebno ali za amatera/prvi planted nije ni lose, posebno za mene koji pilim po svom sistemu bez puno fantaziranja  :glasses:

#47 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 08 April 2011 - 05:59 PM

promijenio sam lampe, nemam pojma jesam dobro napravio ili ne ali sad je ljepši, a dugo nisam imao problema sa algama pa mogu opet sve ispočetka  :009:
zamijenio sam 2 haqos daylight sa ati purple plus  :gata: i ati aquablue spezial, sad je crvena boja ful cool i baca malo na purple samo se ne vidi na slici bas najbolje.

Posted Image

alge svaki danom nestaju, nasao sam jos jednu sliku kako je bilo prije desetak dana (26.03.2011) i koliko je alga bilo, cudo jedno
Posted Image

danas ih skoro uopće nema na tom dijelu, jos malo ih ima tu i tamo ali ni blizu onoga sto je bilo, sad neke tockice zafrkavaju ali i to ce se srediti  :roker:
Posted Image

#48 marijan_kt

marijan_kt

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 09 April 2011 - 06:12 PM

Kakvu vodu koristiš,dali ju omekšavaš preko RO uređaja ili koristiš običnu pipovaću?

#49 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 April 2011 - 06:43 PM

nazalost kako kad, ne stignem testirati i onda kada mijenjam vodu neki put bacim kantu ro vode a neki put od slavine, ovisi koja mi je prva pri ruci, akvarij je napunjen kompletno sa ro vodom a kasnije je mijenjano kako kad,kanta iz lsavine ili kanta ro vode  :gata:

#50 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 April 2011 - 09:47 PM

evo slike utricularie kako polako probija sa strane spuzve i siri se, izgleda i sasvim ok, barem meni
Posted Image

#51 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 May 2011 - 08:14 PM

evo slika kako se siri ranunculus indulatus, ili se tako nekako zove, a i cuba se malo rasirila
Posted Image

#52 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 May 2011 - 08:21 PM

imam dosta mahovine (ovo je jedan dio) ali mi se sve pomijesalo i ne znam kako se koja zove  :banana:
Posted Image

glosostigma se isto polako siri, izgleda da ce mi se pomijesati cuba i glosa  :unsur: valjda nece biti problema zbog toga
Posted Image

higrophyla pinatifida je izgubila svoje emerzne listove i sada joj rastu podvodni listovi, nadam se da ce bitit ok jer mi se to svida na panju, mix anubiasa, mahovine i pinatifide
Posted Image

neke bijlke mi nisu bas najbolje, prosperinaca, stellata... druge su podivljale i napravile dzunglu pa akvarij izgleda svakako ali nema veze jer glavno da raste, alge su skoror potpuno nestale, jedino doziram easycarbo 5-10 ml dnevno (ovisi kako mi pobijegne u casicu) a kada se sjetim, nazalost ne vodim brigu niti evidenciju o tome a trebao bi, doziram cep profita, kalija, ferra, fosfo, nitro... sve to ubacim u akvarij, vise manje svakih 7-10 dana doziram te bocice od oka  :welcome:

#53 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 May 2011 - 11:01 AM

Jucerasnja slika na brzinu
Posted Image

malo je sve zaraslo bez smisla  :neznam: trebam se rijesiti nekih biljaka kao sto su miriophylum simulans, ludvigia arcuata i hidrocotyle, ako kome trebaju neka se javi, po 10 kn komad, submerzivni uzgoj  :glasses:
Posted Image

#54 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 21 May 2011 - 02:19 PM

Kako ti se cuba lipo širi, ma svaka čast. :glasses:

A ja muku mučim :neznam:

#55 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 May 2011 - 02:31 PM

thanks na komplimentu  :glasses:

Da, bas joj pase tamo, ona mi odlicno raste pa sad mislim mozda izbacitit neke biljke i sto vise stavitit cubu samo prvo moram prodati ovo ostalo, steta je baciti
inace ako koga interesira ne radim nista posebno, danas sam malo promijenio vodu nakon jedno mijesec i pol ne mijenjanja, doziram dnevno 5-10 ml easycarba (ovisi koliko mi pobjegne u dozir casicu) i jednom tijedno, ali vise kada se sjetim , doziram profito, ferro, kalij, nitro,fosfo, sve onako od oka koliko piše da ide na 100 lit, ne bas precizno  :032:
vjerojatno bi akvarij tj kondicija nekih biljaka bila puno bolja da se malo vise posvetim gnojenju i sličnom ali jednostavno nemam vremena za to  :neznam:

#56 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 June 2011 - 10:48 PM

evo jos malo brzinskih slika prije gasenja svijetla, vise manje nesto je razraslo, jos uvijek je sve bez smisla ali u biti to i je naša mocira (divljaner) što raste raste. Svida mi se sto mi se hygrophyla pinitafida (ili tako nekako ) ulovila za granu i počela rasti iako ne bas najbolje ali raste, prvo je bila skoro propala a zatim je od ostataka kompletno nanovo izrasla. Svida me se jer to je nesto sto sam bas htio, malo fali jedino u akvariju sto sam htio napraviti i razlog zasto sam uzeo pinatifidu jer moze rasti na panju, cilj je bio posaditi anubias nana mini, mahovinu a zatim iznad nje da raste pinatifida, zasada je ok. Ludvigia arcuata je takoder dobro narasla kao i neka ludvigia jarko crvena iz sredine akvarija, nemam pojma sto je to, to sam posadio kada sam imao biljke malu grancicu i eto skoro je dosla do povrsine, cool je iako se uopce ne uklapa u palnove kao ni 90 % ostalog

eto slika, e da maknuo sam smedu pozadinu pa sada slike izgledaju bolje, barem malo

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#57 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 June 2011 - 07:45 PM

malo promijena, da vidim kako se suho uzgojena cuba ponasa kada se prebaci u vodu, uzgojio sam dosta cube na suhom, i dio sam prebacio u ovaj da vidim kako ce se razvijati kada se prebaci u akvarij. Pošto je dosta gusto korijenje odlucio sam ih posaditi kao sto se paluplanta sadi sa spuzvom ,u kompletu sa zemljom, samo sam razgrnuo podlogu sto imam, granupor, napravio rupu u nju ubacio cubu i vratio ostatak granupora oko cube.

Takoder sam i maknuo glossostigmu i jednu utriculariu graminifoliu, vise mi nekako pase kada je samo jedna biljka u tepihu, zasada neka bude tako pa cemo vidjeti sto ce biti dalje.
interesira me kako ce i zemlja reagirati u akvariju, valjda mi nece alge skociti, ali bez eksperimenta nema znanja, zemlja je neka poja nemam koja, najeftinija koju sam nasao u ducanu za cvijece  :unsur: nije isprana ni nista samo je stavljena u kanticu, u nju cuba i nakon ne znam koliko dana dana evo i nje i cube u akvariju

slike blagi horor, sve sa 1 rukom i u par minuta na idiot modu  :hat:

evo 1 komad cube da se vidi veličina, posadio sam 2 komada, jedan malo manji
Posted Image

korenje u zemlji
Posted Image

u akvariju , btw imam jedno par stotina kozica koje su se rasirile po akvariju, dobio jedno desetak komada a sada ih je svugdje, odmah su navalile na novu biljku
Posted Image

Posted Image

sada cemo vidjeti kako ce i hoce li se razvijati u akvariju

#58 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 14 June 2011 - 05:29 AM

Ista stvar i mene čeka - sadnja cube iz emerznog uzgoja.

Trebalo bi proć neko vrijeme adaptacije a nakon toga bi se trebala normalno primit, jedino šta ona voli kod ovakvog preseljenja što više Co2. :hat:

#59 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 June 2011 - 05:39 PM

Baci slike i info tu na forumu kada budes presadivao cubu bas da vidimo kako se kod tebe razvija  :hat:
Za sada ova moja cuba je ok, podignula se u visinu i vise nije spljoštena kao kad je bila na suhom

#60 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 14 June 2011 - 07:45 PM

Baci slike i info tu na forumu kada budes presadivao cubu bas da vidimo kako se kod tebe razvija  :hat:
Za sada ova moja cuba je ok, podignula se u visinu i vise nije spljoštena kao kad je bila na suhom
Meni će to bit u novom akvariju uskoro, kad dođe staklo + ATI rasvjeta.

Nabacit ću temu, dogovoreno :)