Jump to content

- - - - -

Moc-i-ra

• Please log in to reply
72 replies to this topic

#21 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 February 2011 - 05:22 PM

Diskus je porcijaš riba, napravio sam par akvarija sa diskusima ljudima i vrlo brzo, ako je akvarij u redu, diskusi narastu do 20+ cm, 300 litara bi bilo za par diskusa, negdje oko 500 litara za par komada, meni je akvarij visok oko 48 cm ako se ne varam a diskus visina je preko 20 cm, to je neproprcionalno i meni ruzno za vidjeti, tako velike ribe u malim akvarijima, onda aquascape koji mislim naraviti nema smisla, jedino da ih drzim dok su mali ali sto da radim sa njima kada narastu?? priviknes se na ribe i onda moram potrositi 2 soma eura da im napravim veci akvarij  :cominocar:

#22 Malky

Malky

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 330 posts

Posted 06 February 2011 - 05:56 PM

ovo je tek početak, kako sam napisao filter je jučer tek startan, i grijac, tako da je vecina biljaka stavljna za probu da vidim kako ce funkcionirati, takoder ne da sam u guzvi nego u pauzi od pakiranja i dokumentacije idem posaditi par fragica pa natrag na posao, ne zur mi se nigdje

link je onaj video sto si mi poslao ?

ali treba i pustiti da anubiasi narastu a ne da sve posadim isprve  :cominocar:

bas taj :hat:
Odranski Obrež, N.Zagreb

#23 Vice

Vice

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 06 February 2011 - 06:49 PM

Pa ljudi drže po 4-5 diskusa (odrasla) u 200l i nikad nema problema.
REEF

#24 Marijan

Marijan

Member

• ER
  • PipPip
  • 23 posts

Posted 06 February 2011 - 07:38 PM

Blue lep ti je set up,ne bi bilo lose da stavis neke ribice jer ipak ti ona pravi bioloski balans pored svih tih aditiva,ja bih stavio 2 botie da sam na tvom mestu ali iste vrste a razlicitog pola,i jednu panakvu da riba staklo,ili nekog inspectora(licno iskustvo),lepi su,krase pricu a i korisni,obe vrste.
Nisu vodozemci za tu dubinu,njima treba malo plici,vise zbog izranjanja.

Sto se tice pufera ribe,ma daj,nisu oni za ovakav biljni akvarij u opste,ni pod razno a zna se i zasto!!!!

A ako ti sve raste kako treba ne treba ti Co 2,sve to moze rasti i bez toga bez problema,ali ako ti padne na pamet co 2,prosto mozes napraviti svoj co 2 domaca radinost sistem koji radi odlicno,jeftin je a ne zauzima ni upola mesta kao fabricki,a oba rade istu funkciju,ako ne znas kako a mislim da znas,pitaj pa cu ti reci kako da napravis to.

Sve u svemu lepo izgleda.

#25 RobiR

RobiR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 1,558 posts

Posted 06 February 2011 - 07:48 PM

Vrlo lijepo, minimalistički  :cominocar:. Vidim da si stavio eustralis stellatu. Za nju ćeš vjerojatno morati dodavati CO2, zahtjevna je.
Santa Cruz

#26 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 06 February 2011 - 09:45 PM

Bojim se da ce ti pod tim svjetlom i na ovoj dubini i bez co2 ovi anubiasi fasovati :cominocar:
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

#27 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 February 2011 - 10:32 PM

Ruki mislis na jako ili preslabo svijetlo?
BTW do sada su bili mijesec + dana pod 4 x 80 w T5 lumimaster ()akvarij je 120 cm a lumi 150 cm), bez CO2 , bez  nutrientsa tipa fosfo nitro, samo easycarbo, profito i kalijum sve od easylife-a, anubias nana mii je bio direkt ispod lampi na niskom akvariju , takoder vecina anubiasa je pod tim lampama, sto je najgore lampe su bez nosaca i direktno su na akvariju, e da bez hranjive podloge, običan kvarcni pijesak, echinodorusi, anubiasi ..ful rastu  :cominocar: jedino što sam sprzio je eustralis stellata, gornji listovi su sprzeni ali odi spod su rasle mladice i od njih sam natrag izvukao stellate sto sam dio posadio u ovom akvariju

Pa ljudi drže po 4-5 diskusa (odrasla) u 200l i nikad nema problema.
Nema problema, osim što su im zakržljali pa ne rastu, ne znam da li si vidio odraslog diskusa? ako jesi onda znas koja je to mrcina od ribe, meni susijed ima akvarij i diskuse koje je uzeo od mene vec davno, akvarij je 300 lit (120 x 50 x 50) i 2 ribe malo fali jedva stanu unutra

Vrlo lijepo, minimalistički  :hat:. Vidim da si stavio eustralis stellatu. Za nju ćeš vjerojatno morati dodavati CO2, zahtjevna je.

Hvala, minimalist is my midlle name  :) sto se tice stellate ne vjerujem da ce joj faliti co2 ali u svakom slucaju ćemo vidjeti  :hat:

Marijan vidjeti ću, kao sto sam rekao trenutno me nije slatkovoda riba koju mogu staviti u ovaj akv. nesto posebno ne privlaci, dobre su radi nutrientsa i eventualno radi alga ali vjerojatno će biti prazan akvarij  sto se tice riba

#28 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 February 2011 - 10:38 PM

E da skoro zaboravih  :glasses:
mijerio sam kh sa salifertom, kh je 3,8 sto znaci da se vapnenac otapa jer je akvarij napravljen sa osmozom (vertex puratek) sa kh 0.

počeo sam dozirati easylife paletu proizvoda
EasyCarbo 4 ml (dnevno)
Profito - 5 ml tijedno
kalijum 5 ml tijedno
Nitro - 4 ml tijedno
Fosfo - 4 ml tijedno
Ferro 5 ml tijedno

Pošto nema puno biljaka nema smisla pretijerivati a kako se bude akv razvijao tako cu prilagodavati doziranje

#29 Vemar

Vemar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 07 February 2011 - 06:14 PM

E da skoro zaboravih  :hat:
mijerio sam kh sa salifertom, kh je 3,8 sto znaci da se vapnenac otapa jer je akvarij napravljen sa osmozom (vertex puratek) sa kh 0.

počeo sam dozirati easylife paletu proizvoda
EasyCarbo 4 ml (dnevno)
Profito - 5 ml tijedno
kalijum 5 ml tijedno
Nitro - 4 ml tijedno
Fosfo - 4 ml tijedno
Ferro 5 ml tijedno

Pošto nema puno biljaka nema smisla pretijerivati a kako se bude akv razvijao tako cu prilagodavati doziranje

Vidim gnojit češ kroz vodenu stup jer nisi stavljao ništa hranjivo ispod Granupora (koji usput rečeno odlične granulacije i boje :glasses:) baš me zanima kako će napredovati bilje ovi načinom prihrane iako mislim da će biti Ok jer je granupor dosta porozan i da će kroz njega voda fino cirkulirati i hraniti biljke preko korijena.

Kakav je Granupor za ispiranje jesi ga dugo ispirao jel ima dosta prašine vidim ništa ne pluta sav je potonuo? Ja svoj nisam još koristio jer čekam akvarij.
SLAVONSKI BROD

#30 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 February 2011 - 06:34 PM

Da , kada nabavim hranjivu podlogu, a na tome se radi, tada cu napraviti jos jedan ovakav sa tim sistemom tako da mogu usporedivati, zasada ovaj ce biti samo sa hranjenjem preko vodenog stupa pa cemo vidjeti kako ce se biljke razvijati.
Granupor nisam puno ispirao, malo je voda mutna radi toga ali nista strasno, granupor sam ubacio u plasticnu kanticu, pustio tus preko njega, sa rukom ga promrdao i tu vodu bacio u smece i zatim ulio u akvarij, tako sam radio sa svakim paketom granupora, oko 5 -6 paketa granupora je u uvom akvariju, boja se i meni svida, nije bas tako jednolično smede kao na slikama, slike mi bas ne idu a nije da ni nesto posebno stelujem digitalac, klasika idiot mode i 10-tak slika u 2 minute pa sto uspije  :hat: , takoder pozadina iza akvarija je smeda (tkanina presvučena preko stiropora) pa i to malo daje losu boju cijelom akvariju, htio sam sakriti pozadinu a prvo sto sam nasao je bio taj stiropor sa tom tkaninom, mozda promijenim tkaninu sa plavom  ili crnom radi bojleg kontrasta ali sada za koga je dobro je (mislim na sebe   :glasses: ) granupor je dosta lijep sto se mene tice ali naravno muka jezeva je saditi male biljke tipa cuba i glossostigma jer je lagan ali ako ja uspijem onda ce valjda i strucniji od mene

evo par slika, malo sam jucer nesto biljaka dodao; nymphaea zenkeri red (ta mi je super) frag nymphaea zenkeri green, numphaea rubra frag, Eleocharis Acicularis , Lilaeopsis Novaezelandiae (sve stoffels biljke ; Stoffels

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#31 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 09 February 2011 - 10:54 PM

Saznao sam koje ti ribe trebaju  :pet:
http://www.liveaquar...026&pcatid=3026
Posted Image

Ili ove obicne zebre u mornarskim kosuljama  :082:
http://www.liveaquar... 941&pcatid=941
Posted Image

#32 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 February 2011 - 11:02 PM

evo ti ga na, još su me počeli i  :pet: a ja tako happy sa mojim aquascape umijećem  :082:

#33 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 09 February 2011 - 11:06 PM

Ma super izgleda scape :082: Nije kao morski, ali je skroz zgodno  :pet:
Samo treba i unutra nesto plivati... bar kozice neke :dada:

A meni je dosadno dok cekam Bali uvoz, pa gledam cool slatkovodne ribe  :neznam:

#34 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 February 2011 - 11:09 PM

pa cuj vrijeme je da stavis jedan slatkovodni u stan da se malo opustis, onaj reef ti samo stres nabija  :pet:

#35 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 February 2011 - 11:11 PM

ja sam s mora pa imam Mocira aquascape a ti si mogao Gruntovčane napraviti  :082:  :pet:

#36 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 09 February 2011 - 11:14 PM

To je zdravi stres... glavno da adrenalin stalno radi  :pet:
Necu ja slatkovodni... ali razmisljam o jednom nano morskom :)

Nego... da te ne  :082: u drugoj temi... ova tema:
http://www.elegancer...hp?topic=8009.0
Ima naslov: Cjenik Živih Slatkovodnih Kozica za uvoz :)
Hoces imati u ponudi i mrtve slatkovodne kozice...  :dada:
:025: :neznam:

#37 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 February 2011 - 11:18 PM

vidim da ti gripa dejstvuje i po mozgu  :neznam:  :pet:
evo ti ideja kako da napravis sebi nano

Posted Image

:082:

#38 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 09 February 2011 - 11:21 PM

:082: Skroz si neozbiljan  :neznam: I sad si napravio cijelu stranicu off topica u svojoj temi  :pet:

#39 Vemar

Vemar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 10 February 2011 - 04:25 PM

Koliko si stavio litara Granupora na 100×50cm
SLAVONSKI BROD

#40 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 February 2011 - 04:49 PM

:052: Skroz si neozbiljan  :025: I sad si napravio cijelu stranicu off topica u svojoj temi  :hat:

lol, a morao sam se malo opustiti , cijele dane sam u racunima i dokumentima i falilo mi je malo zafrkancije

Vemar, oko 5-6 granupor pakiranja, ne znam tocno, za standardne akvarije ce trebati i manje jer imam terase gdje ima puno granupora da bi se dobila visina  :hat: