Jump to content

- - - - -

Jadranski bicolor blenny???

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 15 August 2005 - 05:13 PM

Kupajući se i pomalo maskom pretraživajući dno vidio sam ribu koja bojama vrlo lići na bicolor blennyja pa sam jednu sliku te ribe malo doradio kako bi se bolje vidjelo na što mislim. Uglavnom nigdje nisam naišao na sliku ove ribice pa neznam da li je to uopće blenny, goby li neki treći. Ova koju sam ja vidio bila je na kamenju na dubini možda 50 cm (dakle skroz u pličaku) i uglavnom je stajala na mjestu tek prolazom moje ruke ublizini nje bi se pomakla ali ne i potpuno pobjegla. Bila je veličine možda 2 cm.
Izgledala je poput dorađenog blennyja sa slike niže, jedino je crvena boja prekrivala nešto veću površinu.

Attached Thumbnails

• blenigobi.gif

10 Dalmatinskih Zapovjedi:
Posted Image

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 August 2005 - 05:37 PM

Ne mogu skuziti na koju ribu točno mislis,u jadranu postoji bleni kojemu je veci dio tijela jarko crven a glava mu je crna,nisam primijetio točkice po njoj,mozda su točkice vezane samo za lokalni varijetet.
Pokusaj je uloviti pa onda slikati. :?

#3 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 15 August 2005 - 05:50 PM

Upravo je rep i veći dio tjela bio jarko crven a glava( i dio do glave) je bio crn i pun bijelik točkica, razmišljao sam da je ulovim ali vidio sam je na Dugom o., gdje je nisam mogao slikati pa mi ju je bilo žao da nebi uginula
Posted Image

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 August 2005 - 05:54 PM

tu mozes pogledati na koju lici http://www.zoologie.... Uebersicht.htm
najvjerojatnije lipophrys nigriceps

Posted Image

#5 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 15 August 2005 - 06:13 PM

nema ga na tim slikama, može biti da je ovaj samo neka druga varijacija jer mi ni taj na slici ne liči osim što imaju isti rep
Posted Image

#6 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 15 August 2005 - 06:21 PM

Evo našao sam sliku ---blue hvala to je taj evo ga na ovom linku zadnja slika tj ova
Posted Image
Posted Image

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 August 2005 - 06:34 PM

To je ista riba kao i ova moja sa gornje slike samo je ova gornja slika slikana na Balearima i tu je mala razlika u boji i varijaciji.
Inace tu ribu si mogao i naci na er-u,imam ja sliku te ribe u mom akvariju :?

#8 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 15 August 2005 - 07:03 PM

To je ista riba kao i ova moja sa gornje slike samo je ova gornja slika slikana na Balearima i tu je mala razlika u boji i varijaciji.
Inace tu ribu si mogao i naci na er-u,imam ja sliku te ribe u mom akvariju :?

Pa što onda nisi stavio svoju sliku :? idem je naći na nekoj od tvojih tema
Posted Image

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 August 2005 - 07:10 PM

Ma jer mi se mijesaju 2 slične ribe,a mislim da badvije zovu pijevcic sicusni,slika je u mojoj temi-mojih par slika-o novom akvariju na 2 strani  :?

#10 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 22 August 2005 - 12:10 PM

-inace, nevezano, vratila se ja u Zg (mrdnula se iz Raze nisam cijela tri tjedna)..sunce, tmurno. bura, orkanska bura, kisa, kisa, sunce, bura,kisa, kisa, sunce, sunce, burin, bura...sve u svemu tri se puta okupala i 4 puta osuncala
Glavno da si se ti nama lijepo vratila, možda nisi uživala kako si se nadala ali si se valjda odmorila od ZG spremna za nove radne pobjede.
akvarij živ?
Posted Image