Jump to content

- - - - -

Procurio Haqos expro 1200

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 29 January 2016 - 06:40 PM

Pozdrav.
Već duže vrijeme imam problema sa Haqos expro 1200 filterom. Već davnih dana je počeo curiti na mjestima označenima na slici. Tj svaki puta nakon mijenjanja vode i čišćenja filtera on procuri i moram mu smanjiti protok da bi manje curio. Nakon par dana kad prestane curiti onda mu mogu vratiti protok na max. I još jedna stvar, naime ručna pumpa na filteru mi ostaje zaglavljena nakon pritiska. Gledao sam o čemu se radi, u samoj glavi filtera su plastični držači koji drže ručnu pumpu. Jedan od njih je pukao tako da sad pumpa više nije u centru pa se zaglavi. Mislim da se to ne može popraviti, ali da li postoji rezerni dio ili nekakav popravak što se tiče curenja na onim zglobovima? Več mi se laminat ispod filtera poćeo pigati.
Please help

20160129_190934.jpg

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 February 2016 - 10:24 PM

pozdrav Tomislav, sorry na kasnjenju,nazalost slabo pratim forum, sasvim slucajno sam vidio ovaj tvoj post.
koliko je star filter?
izgleda da se puno prljavštine ili kamenca nakupilo u tom dijelu filtera i "pojelo" brtve na tim dijelovima, isto i kod ručne pumpe, to je u biti komad plastike i kada se oko njega nakupi prljavstina on počne blokirati, njega se očisti pa radi ali ako je puknuo onda nista od toga.
Pogledacu da li imam sto ekstradijelova sa strane pa javim, te komponente ne idu u rezervne dijelove ali mozda imam koju staru glavu negdje u skladistu pa se moze promijeniti

#3 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 08 February 2016 - 01:18 AM

Bok. Ne znam točno koliko je star filter, cca 3-4 godine. Ono kod pumpe je strgano tako da nema spasa, al šteta što nema tih brtvi kod ventila za zamijeniti jer bi se to isplatilo. Vidi, ak imaš nešto rezervno budemo se dogovorili. Thanks