Jump to content

- - - - -

Kornjače

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 21 November 2014 - 02:03 PM

Bok ekipo. Ovo pitanje mi je frendica postavila, a ja ne znam što da joj kažem. Možda netko od vas zna pravi odgovor:

"Pusti li se u prirodu sada u ovo doba mala kornjaca (par cm) stigne li se jos zakopat (zemlja je mokra i tvrda od kise) ili ce se smrznuti vani ako se ne stigne negdje zbuksati? hajde ovi s veterine..nije moguce da ucite samo poradati krave ----ovo je status moje rodice.Posto imas kornjace,mozda znas i odgovor???"

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 November 2014 - 02:24 PM

jeli rijec o nasim domacim kornjacama ili akvarijskim /terarijskim tkz crvenouhe?
problem je u oba dva slucaja, domaće čančare su zaštićene i ne bi ih uopće trebala imati, kupljene uvozne se ne smiju puštati u prirodu
pošto je mala kornjača pretpostavljam da je kupljena tkz crvenouha i ona se ne smije puštati u prirodu, puštanje uvoznih zivotinja je kaznjivo i uništava prirodu, takoder mala kornjaca od kojih par cm neovisno koje vrste je, vrlo vjerojatno će uginuti, premala je da bi prezivjela hladnoću, tko zna od kuda je i gdje ce se pustiti, zivotinje koje su bile u kontaktu sa ljudima se ne bi trebale vraćati u prirodu ni na koji način, takve akcije dovode do vrlo velikih problema u prirodi i bacaju ružno svjetlo te poticu razne zabrane za sve akvariste , terariste i uglavnom sve osobe koje imaju zivotinje za kućne ljubimce

#3 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 21 November 2014 - 02:25 PM

Budem joj pokazao ovaj post. Hvala