Jump to content

- - - - -

Reef Octopus Prime Protein Skimmer

reef octopus prime skimmer protein skimmer

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 24 June 2014 - 09:07 PM

Sa novom pošiljkom reef octopusa koja dolazi drugi tijedan dolaze, mogu slobodno reći danas najtraženiji i najbolji best buy skimmeri, Prime modeli, skimmeri vrhunske izrade, vrhunskog dizajna a vrlo pristupačne cijene

Za sada video najave Prime skimmera u USA gdje su dosli tek nedavno te ako se ne varam ER ih prvi ima u EU

Karakteristike Prime skimera

Super Cone body sa njeznim prijelazom takozvani champagne dizajn omogucava savrseni skimming
Tkz Twist and lift skidanje čaše skimera koje ne zahtijeva dodatnu visinu u kabinetu da bi se čaša skinula za pranje, ujedno vrlo jednostavno skidanje
Potpuna i precizna kontrola skimminga sa ventilom
Vrhunski akril i vrhunska poznata Reef Octopus izrada, the best
Ultra efikasna nova redizajnirana Aquatrance pumpa sa antivibracijskim podloškom
High air injection sistem koji se može koristiti i za ozon /ozon friendly/

jednostavno vrhunske perfomance, opcije, dizajn i izrada po cijeni jednog standarnog  ekonomičnog skimmera, to je razlog zašto su Prime skimmeri danas broj 1 u ekonomičnoj klasi skimmera

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 September 2014 - 06:47 PM

Prime skimmer u radu na ER koraljnom akvariju, samo koralji i akvarij star oko 10 dana, do sad je bilo samo jedno hranjenje anemona, nema riba, skimmer super radi, vadi van otpada ni ja ne znam od kuda, totalno je tih - barem ga ja ništa ne čujem i vrlo zgodan, baš je ono fansy lool

Posted Image

sa strane je bio churn reaktor sa all in one bio pelletsima takoder još jedan super proizvod od reef octopusa

#3 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 13 September 2014 - 09:08 PM

Lako se tebi hvalit s Reef Octopusom kad je vrhunski, lol, zna se dobro da realno rasturaju već godinama. Pol Amerike ih ima :)
Moj Diablo već godinu i pol sa jednim čišćenjem - ubija!
Nije da se hvalim ali...
Zvučat ću ljigavo jer se dobro zna da smo frendovi, al za cijenu reef octopusa nema niš bolje i točka. Jake pumpe, puno zraka na usisu i jak akril, to je to ;)

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 September 2014 - 09:38 PM

View PostSonny, on 13 September 2014 - 09:08 PM, said:

Lako se tebi hvalit s Reef Octopusom kad je vrhunski, lol, zna se dobro da realno rasturaju već godinama. Pol Amerike ih ima :)
Moj Diablo već godinu i pol sa jednim čišćenjem - ubija!
Nije da se hvalim ali...
Zvučat ću ljigavo jer se dobro zna da smo frendovi, al za cijenu reef octopusa nema niš bolje i točka. Jake pumpe, puno zraka na usisu i jak akril, to je to ;)

Da, zaboravio sam napisati ovo je u 48 sata skimming, prije nego što sam dobio koralje sam ga očistio, dakle petak i danas
Rastura skimmer, malo fali plug and play, kako je nastiman tako radi sa time da je sam akvarij star oko 15 dana, jos nije ni počeo raditi kako treba.

Što se tiče prijateljstva i reef octopusa, ja sam odavno rekao da je reef octopus top firma, savršena obrada i kvaliteta materijala (imao sam sve EU i USA skimmere i svi su lošije napravljeni, u biti neki renomirani EU skimeri po kvaliteti izrade prema octopusu su kratko rečeno amaterski uratci ni blizu kvaliteti octopusa, i jos su skuplji pa prema tome ne vidim logiku kupovanja i upotrebe skimera ili bilo koje druge opreme koja je losije napravljena a ujedno skuplja, zbog toga imam samo octopus opremu i samo nju i nudim u 90 posto slucajeva za morsku akvaristiku.

Osim toga imaju veliki izbor opreme raznih cjenovnih razreda, od ful ekonomičnih ili jeftinih do top modela, svi imaju karakteristiku sto sam gore naveo, savršeno napravljeni od kvalitetnih materijala, čak i ovajekonomičniji i jeftiniji model je napravljen do zadnjeg detalja savrseno, a kosta barem duplo manje od sličnog EU/USA modela , aquatrance pumpa na ovom skimmeru je zasada perfektna, jeftina pumpa koja ne troši ništa, ne čuje se i baca oko 500-600 litara zraka na sat sa 17 wati potrosnje, da je to napravio neki EU proizvodac toliko bi ga razvikali da bi dobio nobelovu nagradu ali pošto je RO iz Kine onda od toga ništa. Prije par godina je bila hit sicce psk 2500 pumpa, oko 27-32 wata, bucna, drndava, tri put skuplja i prosijek trajanja 12 mijeseci pa je bila deklarirana kao the best pumpa za skimmere i skoro svi  proizvodaci su je koristili na svojim modelima skimmera, aquatrance pumpa je 10 puta bolja od sicce a skoro nitko ne zna za nju

Diablo je odlican skimmer a ovi novi sa RO dc pumpom su jos puno bolji da ne govorim o elite modelima koji su vjerojatno najbolji skimmeri na svijetu

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 November 2014 - 09:41 PM

kako se bio peleltsi sve vise i vise razvijaju tako otpad postaje sve gori i i gori, super radi prime skimmer, bas vadi najcrnje smece van iz akvarija,napomena ovo je akvarij bez riba, skoro bez ikakvog hranjenja, ovo je samo otpad od koralja

1.jpg

#6 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 12 November 2014 - 09:00 AM

Nisan tija radit novu temu pa valjda nece niko zamirit sta cu ovde napisat. Naime ponosan sam vlasnin nove generacije RO NWB 200 skimmer ( nova aquatrance 3000s pumpa ) i mogu samo reci da za novce koliko dode novi skimmer jednostavno ne postoji nista bolje na trzistu. Sama izrada skimera od visokokvalitetnih materijala i akrila je na visokom nivou. Nadalje skimmer sam po sebi kada se vidi uzivo izgleda puno mocniji nego na slikama. Break in mu je bar kod mene bio cca 2 dana. Tih skimmer a mjehurica ka u prici. Koristim ga na 600 L sistemu i mogu ga svima preporucit. Mirabel tebi hvala sta si mi savjetova ovaj model i sta si uspija izvuc da mi posalju novu seriju.

Suma sumarum na skali do 10 dajem ovom uredaju 11 jer je stvarno best buy.

#7 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 12 November 2014 - 09:01 AM

Jos samo da napisem da je sveukupni dojam RO kao firme i kvalitete izrade po meni best buy. Imamo skoro cilu opremu od RO i nisan zazalija ni lipe sta san platija. Ubuduce uvijek Reef Octopus.

Edited by Slim_okrug, 12 November 2014 - 09:01 AM.

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 November 2014 - 12:08 PM

View PostSlim_okrug, on 12 November 2014 - 09:01 AM, said:

Jos samo da napisem da je sveukupni dojam RO kao firme i kvalitete izrade po meni best buy. Imamo skoro cilu opremu od RO i nisan zazalija ni lipe sta san platija. Ubuduce uvijek Reef Octopus.

Oni imaju perfektnu kvalitetu, daleko iznad 99 % EU/USA proizvodaca, problem je sto je nasa HR scena bazirana na svercu i muljanju a ne bi nikad prodali nista od tih losijih prešvercanih proizvoda da govore istinu jer nema smisla kupiti losiji, lose napravljen i skuplji uredaj i jos prešvercan umijesto reef octopusa, zbog toga je HR reef scena debilna i kakva je, ista kao i država, lažna i patetična
RO proizvodi su tako dobro napravljeni da je npr ATI skimmer ili bilo koji drugi u odnosu na njih jednostavno - loš a uz to i skuplji ...

Also tagged with one or more of these keywords: reef octopus, prime skimmer, protein skimmer