Jump to content

- - - - -

Novo- Gyre generator

wavemaker maxpect gyre generator

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 May 2014 - 06:14 PM

Nešto sasvim novo u cirkulaciji akvarija, bilo je i vrijeme da se nakon 30 godina nešto promijeni, Maxpect gyre generator, bice dostpuno poslije interzooa na ljeto Više informacija http://www.coralvue....-gyre-generator

maxspectriptide_art.jpg

#2 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 22 May 2014 - 08:51 PM

Da, baš sam te mislio zvati da vidim jesi vidio :)
Čudo produt, malo će vjerojatno upadat u oči, ali... Ako to bude stvarno tako šljakalo-revolušn!

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 May 2014 - 09:31 PM

View PostSonny, on 22 May 2014 - 08:51 PM, said:

Da, baš sam te mislio zvati da vidim jesi vidio :)
Čudo produt, malo će vjerojatno upadat u oči, ali... Ako to bude stvarno tako šljakalo-revolušn!

lol, znas da ja to sve pratim, ne vjerujem da ce upadati u oci, koliko vidim manje nego stream-wavemaker pumpe, sistem na koji radi bi trebao biti odlican, naravno nesto konkretno tek kada izađe na trziste, Conti je najavio tek 8-9 mijesec da izlazi u USA, vjerojatno za EU kasnije ali nikada se ne zna, poslao sam mail Cyriluda vidim hoce li ih imati, kada i how much, valjda ce se javiti

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 May 2014 - 09:32 PM

btw dosao ti je onaj wrasse, ako bude sve ok dostava u nedjelju?

#5 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 23 May 2014 - 04:16 AM

Je, dostava moze u nedjelju. Je dobrih boja? :)

#6 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 23 May 2014 - 06:52 AM

Ovo mi se pari odlično.... Baš me zanima cijena..

#7 zdena

zdena

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 399 posts

Posted 23 May 2014 - 07:33 AM

Cijena će biti prava sitnica!!
Mislim da će većina čekati da drugi (Kinezi) proizvođaći krenu sa proizvodnjom.
Ne vjerujem da će najslabiji model biti ispod 500 €.

#8 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 23 May 2014 - 09:17 AM

Ali patentirali su design, pa ne znam koliko sličnosti će smijeti imati konkurentni proizvodi...
Pratim :)

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 May 2014 - 10:08 AM

View PostSonny, on 23 May 2014 - 09:17 AM, said:

Ali patentirali su design, pa ne znam koliko sličnosti će smijeti imati konkurentni proizvodi...
Pratim :)

design ne možeš patentirati, a i sam patent i praćenje patenta je preskupo tako da od toga nema ništa, te fore sa patentom su u stvari prevare za malu djecu kod akvarijskih proizvoda, zbog toga je tunze mlatio lovu godinama i nitko nije napravio ništa slično dok nisu skužili da patent koji ima uopće nije patent, da ne govorim da je prvu stream pumpu sa propelom izbacio USA reefer par godina prije tunzeta a oni su njegovu ideju predočili u prvi stream-wavemaker.

postoji sad se ne mogu sjetiti imena kreativni patent ili umijetnicki ili nemam pojma koji koriste dizajneri vecinom odijece a to da ne smijes skinuti logo, npr da na nosacu pumpe piše ime firme kada radis sličan proizvod nosać može biti isti ali bez loga, ako skines i logo onda je to povreda patentai autroskih prava tj kopija, bez loga možeš skidati što hoćeš.

Ne možeš ni patentirati standardne oblike i tkz comon sense uredaje, npr kod ovog proizvoda je duguljasta cijev u kojoj  se nesto okrece, to ne mozes patentirati jer takvih stvari ima na tisuce

Dalje ako nesto patentiras u Kini a ne u EU ili USA i obratno onda opet nista od toga, moras patent patentirati u svim patentnim uredima na svijetu te platiti firme koje će zatim pratiti kršenje patenta, to si mogu priuštiti samo velike korporacije a kao što se vidi po zadnjem velikom slučaju izmedu apllea i samsunga nakon potrosenih oko 3-4 milijarde $ nisu nigdje niti su ista postigli tako da  se za akvarijske proizvode vise manje bilo kakvo patentiranje može zaboraviti i što piše je bezveze, uostalom piše patent pending

Sad nemam pojma koliko će koštati i nešto konkretno možemo reći tek kada izađe ali ne bi trebalo biti skupo jer danas tko skupo prodaje aquarijske proizvode neće profitirati pošto će za mijesec dana izaći jeftiniji, cijena mora biti razumna da bi proizvod bio prihvatljiv, osobno mislim da će cijena biti ok ali vidjeti cemo kada izadu konkretnije informacije

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 May 2014 - 06:12 PM

Najnovije informacije za one koji prate temu, sistem ce imati svoj kontrolorer koji ce se takdoer moci kontrolirati preko IOS/aplle i Androida
video, cijene ivise informacija krajem tijedna kada ce biti predstavljen na interzou Nurnberg :hat:

#11 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 23 May 2014 - 07:33 PM

E to te ja pitam.. kontroliranje preko smartphonea :)

#12 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 May 2014 - 08:21 PM

View PostSonny, on 23 May 2014 - 04:16 AM, said:

Je, dostava moze u nedjelju. Je dobrih boja? :)

je dobrih je boja, suhih sa komadicima pijeska i prasine, kako smo pricali preko moba sam ti javio da ga ne vidim, cijelo jutro je plivao i jeo sve, kad smo zavrsili razgovor sam isao vidjeti gdje se sakrio i nasao ga na podu, uf sto to mrzim čudo jedno,

#13 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 23 May 2014 - 11:04 PM

:(
Katastrofa, užas, kud letiš glupa ribo... :(
Sad sve ispočetka :(

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 May 2014 - 10:26 AM

Prvi video sa Interzoo

#15 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 29 May 2014 - 03:40 PM

Fino vrti, bas me zanima sa kojom ce cijenom izaci, a i razina buke.

#16 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 29 May 2014 - 05:34 PM

Turbo vrti.... Baš me zanima cijena

#17 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 June 2014 - 11:20 PM

jos jedan video, ovaj put u velikom reef akvariju

#18 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 10 June 2014 - 04:54 AM

Ovo turbo vrti.. Kad ce se znat cijene?

#19 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 June 2014 - 09:40 AM

View PostBkaradza, on 10 June 2014 - 04:54 AM, said:

Ovo turbo vrti.. Kad ce se znat cijene?
Čekam i ja da mi jave cijene i dodatne informacije, koliko znam tek negdje 8-9 ti mjesec će početi sa prvom prodajom

Also tagged with one or more of these keywords: wavemaker, maxpect, gyre generator