Jump to content

- - - - -

Razni slatkovodni puževi i kozice u dolasku

Tylomelania Caridina Neritina Bamboo Shrimp cpo orange puževi

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 March 2014 - 03:06 PM

naručeno za drugi tijedan velika količina raznih slatkovodnih kozica i puževa,

Caridina Tigri Red Tiger Shrimp - 45,00 kn
Caridina sp "Harlequin" Celebes Beauty Shrimp - 50,00 kn
Caridina Ensifera Blue Leg Poso Bee Shrimp - 37,00 kn
Caridina Williamsi Red Fire Shrimp -45,00 kn
Caridina sp White Orchid Bee Shrimp - 37,00 kn
Cambarellus Patzcuarensis Orange Mini Lobster - 60,00 kn
Neritina Sp Horn Snail -8,00 kn
Neritina Sp Spiral Horn Snail - 10,00 kn
Neritina Sp Zebra Snail - 12,00 kn
Tylomelania sp Yellow Rabbit Snail - 30,00 kn
Neritina Sp Long Nose Snail - 25,00 kn
Tylomelania Sp Orange Poso Rabbit Snail - 55,00 kn
Tylomelania sp Golden Spotted Rabbit Snail - 20,00 kn
Yellow Stone Shrimp Yellow Stone Shrimp - 40,00 kn
Neritina Sp Onion Snail - 12,00 kn
Neritina Sp Redlip Snail - 12,00 kn

dolazak se očekuje drugi četvrtak zajedno sa morskim ribama i koraljima :hat:

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 March 2014 - 05:01 PM

Danas je poslano, sutra dolazi u ZG, po prvom preliminarnom izvjestaju skoro sve sto je naruceno i na listi gore dolazi i poslano je,  naravno točan izvjestaj sutra :hat:

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 March 2014 - 11:34 PM

super puzevi su dosli, tylomelania su prekrasni, i ful veliki , takoder i cpo kozice su jako lijepe kao i ostale kozice
kada nadem vremena cu staviti neke slike ako su dobro ispale

#4 Tii

Tii

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts

Posted 13 March 2014 - 11:56 PM

Iz iskustva ime skoro ne znaci nista,cesto se pod istim imenom šalje par vrsta
Tako da su slike svakako dobro dosle :)

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 March 2014 - 12:01 AM

tek meni nista ne znace jer ih ja ni po imenu ne kuzim, lol
zasada samo neke slike puzeva da se vidi velicina, prekasno je, do prije pola sata sam ih pustao i vec je skoro jedan ujutro, nemam vise koncetracije za bilo sto ozbiljnije

naravno vecina puzeva je zatvorena pa je tesko pogledati kako izlgedaju ali zadnji put sam imao tylomelania puzeve koji nisu bili mali a ovi su minimum duplo veci i imaju jako lijepe boje, orange su prekrasni ali o ovi golden spotted su ful otkaceni, ma svi su fora lol
Neritina sp long nose snail
Razni puževi

Tylomelania sp golden spotted rabbit snail

#6 Tii

Tii

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts

Posted 14 March 2014 - 11:42 AM

Sad ces morati malo cesce pratiti puzeve,jer kad sam ih ja uzimao prodavac pokupi sve puzeve i ne gleda jesu zivi,i onda pošalje krepane puzeve i to ako stavis u akvarij bude sranje
Zato sam ja dosao na ideju,da nebi morao stalno pratiti koji se puz mice a koji ne,da ih sve poredam u vrstu kasnije dođem i tko je izasao iz vrste znam da je živ :)
Ostali koji se nisu mrdnuli selim u neki kut akvarija i opet ih poslozim,ako se opet kroz par sati ne mrdnu selim u drugi akvarij za svaki slucaj
Uglavnom oni koji se ne mrdnu u pocetku iako su zivi kasnije uginu

Daj i slike kozica i svega kad uhvatis vremena

#7 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 14 March 2014 - 12:00 PM

Sve ok, ako koji nije crnogorac :glasses: a onda ceš ga imat na duši i nećeš u raj :074:

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 March 2014 - 12:58 PM

View PostTii, on 14 March 2014 - 11:42 AM, said:

Sad ces morati malo cesce pratiti puzeve,jer kad sam ih ja uzimao prodavac pokupi sve puzeve i ne gleda jesu zivi,i onda pošalje krepane puzeve i to ako stavis u akvarij bude sranje
Zato sam ja dosao na ideju,da nebi morao stalno pratiti koji se puz mice a koji ne,da ih sve poredam u vrstu kasnije dođem i tko je izasao iz vrste znam da je živ :)
Ostali koji se nisu mrdnuli selim u neki kut akvarija i opet ih poslozim,ako se opet kroz par sati ne mrdnu selim u drugi akvarij za svaki slucaj
Uglavnom oni koji se ne mrdnu u pocetku iako su zivi kasnije uginu

Daj i slike kozica i svega kad uhvatis vremena

Pozdrav Tii
Uz dužno poštovanje i naravno nemoj me krivo shvatiti ali ja imam dosta iskustva sa slanjem zivih organizama, pošto saljem morske koje su puno kompleksnije i skuplje, svi organizmi su provijereni, uzimaju se samo oni koji su otvoreni i u pokretu ili zalijepljeni nastaklo /sto se tice puzeva/ tako da mi se jos nije dogodilo da sam poslao uginule organizme niti one koji su u losem stanju, kako sam jako dugo u ovome imam dosta dobro razvijenu unutarnju kontrolu zivih organizama prije dostave i pakiranja.

Naravno znam da ne mislis loše već daješ samo dobronamijeran savijet niti ja imam išta protiv toga ali ja nisam neki EU trgovac kojega nije briga kako će roba doći i hoće li organizmi prezivjeti, takoder kako imam na morskoj tako imam i u slatkovodnoj, ako organizmi dodu uginuli tokom dostave saljem nove, sva uginuća koja su nastala u procesu dostave su pod garancijom te se ni meni ne isplati slati zive organizme koji su u lošoj kondiciji ne mogu preživjeti put.

Od garancije je naravno izuzeto bilo koje oštećenje nastalo neadekvatnim rukovanjem Hrvatske pošte, to nije moja greška , ali to se događa vrlo rijetko i u slučaju oštećenja pošiljke to morate prijaviti poštaru ili Hrvatskoj pošti

#9 Tii

Tii

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts

Posted 14 March 2014 - 01:46 PM

Kolega krivo si me razumio :)
Nisam mislio da ces ti slati uginule puževe,nego da su tebi mozda tako poslani uginuli
Ja sam do sada uvijek kod narudžbe izvana uvijek imao gubitak oko 1/3,jer ocito oni kod slanja puževe broje po kucicama,a ne po tome koliko ih je zivih :(

A kod tebe tako dugo vec kupujem da nisam ni sumnjao da bi se kod tebe mogao desiti takav propust :)

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 March 2014 - 02:22 PM

View PostTii, on 14 March 2014 - 01:46 PM, said:

Kolega krivo si me razumio :)
Nisam mislio da ces ti slati uginule puževe,nego da su tebi mozda tako poslani uginuli
Ja sam do sada uvijek kod narudžbe izvana uvijek imao gubitak oko 1/3,jer ocito oni kod slanja puževe broje po kucicama,a ne po tome koliko ih je zivih :(

A kod tebe tako dugo vec kupujem da nisam ni sumnjao da bi se kod tebe mogao desiti takav propust :)

Ahaaa ,sad  kapiram, a to znam, nesamo to nikad im se ne poklapa broj, sto je meni fascianantno  jer oni toga imaju na milione, ili valjda misle da necu brojati lol, npr narucis 250 puzeva oni poslaju 248 , ono po 1-2 manje na tim jeftinijim vecim naruzbama, to je stvarno smisno jer nema smisla, nije da je maznuo neku lovu na time

naravno ima i uginutih ali to je, nazalost ili na srecu ovisno o gledistu, moj problem, u svakom slucaju kada saljem organizme uvijek idu aktivni i oni koju su u dobroj kondiciji, kod puzevauviek uzimam one sa stakla sto je pokazatelj da su ok

#11 Tii

Tii

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts

Posted 14 March 2014 - 02:57 PM

Umjesto da šalju vise kako bi se pokrili eventulani gubitci,oni jos gledaju da ti posalju manje,po meni su to bahati i ne odgovorni trgovci,ali vjerojatno nemaju konkurencije pa si to mogu dopustiti :(

Uglavnom,nadam se da ces imati sto manje uginulih

#12 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 March 2014 - 11:48 PM

Svi puževi i kozice linkani na on line shop, samo kliknete na naziv organizma i prebaci vas u on line trgovinu sa opisom i slikom

Caridina Tigri Red Tiger Shrimp - 45,00 kn
Caridina sp "Harlequin" Celebes Beauty Shrimp - 50,00 kn
Caridina Ensifera Blue Leg Poso Bee Shrimp - 37,00 kn
Caridina Williamsi Red Fire Shrimp -45,00 kn
Caridina sp White Orchid Bee Shrimp - 37,00 kn
Cambarellus Patzcuarensis Orange Mini Lobster - 60,00 kn
Neritina Sp Horn Snail -8,00 kn
Neritina Sp Spiral Horn Snail - 10,00 kn
Neritina Sp Zebra Snail - 12,00 kn
Tylomelania sp Yellow Rabbit Snail - 30,00 kn
Neritina Sp Long Nose Snail - 25,00 kn
Tylomelania Sp Orange Poso Rabbit Snail - 55,00 kn
Tylomelania sp Golden Spotted Rabbit Snail - 20,00 kn
Yellow Stone Shrimp Yellow Stone Shrimp - 40,00 kn
Neritina Sp Onion Snail - 12,00 kn
Neritina Sp Redlip Snail - 12,00 kn

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 March 2014 - 08:31 PM

par slika puževa, danas su malo živnuli nakon dugog transporta i nazalost vec sam u problemu, očistili su mi 90 posto alga koje sam sakupljao dvadesetak dana, stakla su kristalno čista, nadam se da će jesti i drugu hranu, ima jos nesto alga po biljkama ali stakla su bila krcata algama i danas ih vise nema, kao da ih je zilet presao

Tylomelania sp
Tylomelania sp

Tylomelania sp snail
Neritina sp redlip snail

Neritina sp Zebra snail

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 April 2014 - 08:02 PM

evo jos par slika puzeva, vidim da nisam stavio golden spoted pa da stavim i njih

Tylomelania sp golden spoted

još malo orange tylomelania sp

Tylomelania sp orange
Tylomelania sp orange

bebice tylomelanie, imam ih jedno desetak u akvariju

Tylomelania sp baby
10

ovo je super proizvod od reef keramike, odlican za puzeve, kozice i ancistruse te sve ribe-beskraljeznjake koje trebaju skroviste, imitacija  suplje grane, unutrase sakriva dosta malih kozica, i one su mi se razmnozile u akvariju

Reef keramika

cak nije ni skupa te reef keramika a odlicna stvar za sve vrste akvarija

Also tagged with one or more of these keywords: Tylomelania, Caridina, Neritina, Bamboo Shrimp, cpo orange, puževi