Jump to content

- - - - -

Morski akvarij filtriran sa Haqos expro 1200 filterom

haqos expro 1200 expro 1200 morski akvarij anemone

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 April 2014 - 06:26 PM

danas bio Sonny sa laboratorijem i izmijerio parametre, nisu losi za akvari bez ikakvog doziranja ičega i sa kanister filterom

kh -7,7
kalcij - 440
magnezij - 1350
nitrati - 0.1 - 0
fosfati sa hanna fotometrom - 0,09

kanister filter jos nije ociscen niti diran a ako se ne varam akvarij je u pogonu oko 6-7 mijeseci, ugljen je takoder bio toliko u pogonu ali sam prije kojih 7-8 dana izbacio 80 posto starog ugljena i stavio oko 500 ml matrix ugljena, tako da je u globalu to jedino sto je promijenjeno u oko 7 mijeseci, doziranje kh, kalcija, magnezija ili bilo cega 0, nista, tu i tamo izmjena mora od 10-30 posto i to je to sa time da kako je jedno vrijeme bio dugacki kisni period u 1-2 mijeseca nije promijenjeno nista od mora jer je more bilo lose, po kisi ne mijenjam more

#22 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 20 April 2014 - 07:17 PM

Porkrala ti se jedna greškica u pisanju, Mg je bio 1350, dakle idealan :)

Čudo, da, bez skimmera i sve super napreduje.

Dobar način za provest Uskršnje popodne, u reef garaži uz kavicu i testiranje. Dobar dan je bio :)

#23 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 April 2014 - 08:29 PM

ispravljena greška :hat:

da, dobar dan, ti testiras ja pijem kavicu :jack:

#24 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 20 April 2014 - 08:48 PM

Cool!
Za Božić ti mjeriš a ja pijem... Jackie :D
Lol

#25 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 April 2014 - 10:06 PM

View PostSonny, on 20 April 2014 - 08:48 PM, said:

Cool!
Za Božić ti mjeriš a ja pijem... Jackie :D
Lol

recesija je, ne treba pretijerivati, domaća rakija će ti biti sasvim dovoljna..... za božić ,lol

Jedino sumnjam da ću testirati- mijeriti, toliko dugo nisam testirao da sam zaboravio kako se to radi i bas je bilo gust gledati nekog drugog da to radi :book:
interesantno je kako su mijere tj rezultati svi kako treba, jos da zadnjih 2-3 dana nisam pobacao 2-3 kutije zaledene hrane testirajući ih u akvarij te da mi onaj otkaceni wrase ne prekopava cijeli pijesak siguran sam da bi i fosfati bili nizi , vidio si i sam sto ona budala od wrasea radi, cijeli akvarij mi je kao da je pao snijeg, izbacio je sav nutrients iz pijeska u akvarij

btw u akvariju su 2 ocelarisa, 1 zuti tang, 1 dora, 1 hortulanus wrasse,1 red rubin i 1 psihodelic mandarin

sve drzi expro 1200 filter lol

#26 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 May 2014 - 08:20 PM

Evo kratki video a kasnije idu slike, sve je po starom, akvarij se malo stabilizira od wrasea koji je cijeli pijesak okrenuo naopako,to je cudo sto je radio, imam sugar size pijesak i cijeli akvarij je bio kao da snijeg pada, koralje bi morao vaditi od 10 cm pijeska po njima, i acropore bi bile zakopane do pola, takoder sve nutrijentse je izbacio van iz pijeska sto bas nije dobro. Prije neki dansam ganapokon ulovio, zakopao se u pijesak ispred mene blizu staklai maznuo sam i njega i cijelu mrezicu pijeska samo da ga izbacim van. Inace mi je zao jer je ocistio sve parazite, flatwormse, a u pijesku je najvise trazio one bristle wormse - fire worms koje je tamanio sto na sat, problem je sto ima ful sitni sugar size pijesak i onda bi ga bilo svugdje

Akvarij se sad malo stabilizira,kad se stabilizira moram opet srediti prednji dio jer je cijeli naopako kako sam lovio ribicu i sve pomaknuo, filtracija je i dalje stara, haqos expro 1200 filter, u akvariju su 2 nema, 1 flavescens, 1 dora, 1 rubin i 1 psihodelic mandarin,takoder i acropore te razni koralji, od aditiva i dodataka i dalje 0, ništa

evo jedan mali video za pocetak

#27 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 May 2014 - 10:09 PM

evo par slika

Posted Image

high tech filtracija
Posted Image

nesto acropora koje se oporavljaju od zakopavanja i otkopavanja iz pijeska
Posted Image

acropora i nesto montipora koje su narasle od 1 mm polipa sa strane tridacne na njezinoj školjci
Posted Image

1 acroporica sa zlocestim hair crabom kojeg mi se neda maknuti

Posted Image

ovo je iz drugog akvairja ali mi se zasada neda otvarati temu, aquascape sa biljnim tepihom u morskoj akvaristici, lol, ovo su neke otkacene alge koje su mi počele rasti same od sebe na kamenu, uzgajam ih i rade super tepih, nadam se da ce ispuniti cijelo dno akvairja, super su za nitrate i ostale hranjive tvari, lijepo izgledjau, odlicna hrana za sve biljozdere i jos se izmedu njih sakrivaju tisuce raznih gamarusa, misida i tko zna cega
Posted Image

i jos jedan simple reef, ovaj ima jos jacu filtraciju, u back filteru u pozadini akvarija se nalazi samo par litara morskog krupnog pijeskakao bioloski materijal, uz to je i jedna mala vrecica ugljena na vrhu koja nije promijenjena zadnjih 2-3 mijeseca i to je sve od filtracije , samo ga je tesko slikati
unutra su vecinom tvrdi koralji i kako vidite svi su u odlicnoj kondiciji, nije lose za filtraqciju od oko 50 kuna
Posted Image

#28 andro

andro

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Posted 07 May 2014 - 03:51 PM

zato ima pravo svitlo, jel ovo DR model

#29 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 May 2014 - 04:24 PM

Da Andro, to je dr-deep reef model, super svitlo ali nikako slikati kako treba, mislim da je vise manje nemoguce slikati kako treba sa ovim svitlom, boje su puno izrazenije uzivo i ima svakakvog koloriteta ali to digitalac ne lovi

#30 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 May 2014 - 04:07 PM

Velike crvene anemone iz ovog akvarija u prodaji, link http://www.elegancer...850&id=36464280
Počele su se previše dijeliti i moram se riješiti par komada :hat:

#31 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 June 2014 - 11:02 PM

evo jos par slika, akvarij se stabilizirao od podizanja pijeska i sada je kako je bio, moram reci da sam odusevljen kristalno čistom vodom u ovom akvariju

reef keramika je postala skroz cista od bilo kakvih trunka alga na 90 posto povrsine, koralin alga je svugdje

Posted Image

ovaj koralj obozavam, prekrasan je,

Posted Image

polipi su super otvoreni
Posted Image

sexy shrimp u anemoni
Posted Image

i malo ostalih koralja

prebacio sam gonioporu u ovaj akvarij
Posted Image

anthelia se super siri, slika je malo previse plava nazalost

Posted Image

euphyllia nedavno uvezena je sve veca i veca
Posted Image

i acropore su savim ok pogotovo znajuci da su na dnu akvarija cak i van rasvijete ali nemam ih gdje staviti jer su anemone na vrhu grebena i brzo bi acropore otisle da ih stavim na vrh
Posted Image

ovo mi je super gljiva, neka rijetka, ima jedno 15-20 cm promijer , XXL gljiva

Posted Image

:hat:

#32 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 06 June 2014 - 06:25 AM

Boje su nestvarne sve ovo samo na peletima i vanjskom filtru ?

#33 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 June 2014 - 07:58 AM

Ne koriistim peletse u ovom akvariju, samo vanjski filter i ugljen u reaktoru

#34 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 June 2014 - 09:50 PM

evo par slika, prije desetak dana mi je dosao beby pomacanthus imperator, to mi je super riba, sada je jos u juvenile fazi, na pocetku se sakrivao ali sada je kao i ostala ekipa non stop vani i juri na hranu
takoder par slika riba i acropore koja je sama izrasla na ljusturi skoljke, dosla je kao jedan polip velicine 1 mm a sad je vec ima, sve to naravno sa jos uvijek starom filtracijom i dodavanjima kao do sada, dakle vise manje 0 - nista

Pomacanthus imperator
Acropora sp

ER simple reef

#35 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 August 2014 - 09:03 PM

mali update kompliciranih riba koje nece nista da jedu, nadam se da se vidi video ???
https://www.facebook...748152518574210

#36 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 August 2014 - 11:43 AM

evo video i na you tube, što je najbolje ovo im je deseti obrok, mozete mislit kako se bacaju ujutro na 1 obroku

hrana je omega one flakes link http://elegancereef....741&id=39484082

#37 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 August 2014 - 07:35 PM

evo jos malo slika, tu je acropora od prije mjesec dana tj od 25.7.2014 ako nesto nisam fulao /gornji post/ a tu je danas, sa time da je cijela narasla u akvariju, tj dosla je na skoljci kao 1 mm veliki polip

1.jpg

tu je Harry potter /centropyga poteri/ kojeg je skoro nemoguce slikati jer samo juri po rupama, spucao sam jedno 50 slika a ova jedina na nesto lici

2.jpg

sve je i dalje po starom, jedno 20 dana ne doziram kalkwasser jer sam ful u guzvi pa mi se ne da puniti kanta tako da je akvarij opet u ER modu a to je nula dodavanja icega , haqos jos nije ni taknut vec radi od kako sam ga montirao i ugljen je takoder isti, u  skoro 10 mijeseci samo jednom je prominenjen i to oko 400 ml matrixa i to je vise manje to

#38 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 21 August 2014 - 05:38 PM

Pogledaj ovu filtraciju i sump :D. Nije mi jasno kako bez skimmer s ovoliko ribe ?

https://www.youtube....h?v=ijljCPgUDWQ

#39 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 August 2014 - 06:35 PM

View PostSlim_okrug, on 21 August 2014 - 05:38 PM, said:

Pogledaj ovu filtraciju i sump :D. Nije mi jasno kako bez skimmer s ovoliko ribe ?

https://www.youtube....h?v=ijljCPgUDWQ

To je sa ecosystem miracle mud fitlracijom, to sam koristio u početku, baci na er forumu u trazilicu ecosystem ili miracle mud, jedno 4-5 godina sam imao samo tu filtraciju, preskupo po mom misljenju, jeftinije je u biti sa skimmerom ako cemo usporedivati miracle mud i skimmer, princip je da u sumpu imas veliku komoru gdje je na dnu miracle mud koji otpusta minerale i trace elemente te daje hranjive tvari caulerpi a i koraljima, u toj komori su alge koje su osvijetljene sa lampama 24 sata na dan, kada su osvijetljenje 24 sata na dan fotosinteza alga konstantno daje kisik i one vade otpad iz vode, te ne krahiraju ako su pod konstantnom rasvjetom, svakih 30 + dana odstranis dio alga i sa njima si odstrani otpad koje su sakupile u svom tijelu,

#40 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 September 2014 - 09:40 PM

find a nemo lol
Posted Image

Also tagged with one or more of these keywords: haqos expro 1200, expro 1200, morski akvarij, anemone