Jump to content

- - - - -

Morski akvarij filtriran sa Haqos expro 1200 filterom

haqos expro 1200 expro 1200 morski akvarij anemone

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 February 2014 - 08:41 PM

Evo ako nekog interesira da li može napraviti morski akvarij sa haqos filterom, ovo je moj cube 80, oko 400 litara , dimenzije 80 x 80 x 60 cm, filtriran samo sa expro 1200 filterom i fluid reaktorom sa oko 500 ml ugljena, to je sve

Posted Image

aditivi, kalcij, karbonati, jod, bailing... 0 , zero, ništa nije dodano u ovaj akvarij od kad je pokrenut, bio je sa skimmerom ali sam greskom skimmer morao prodati i tako se filtrira samo sa expro 1200 vec mijesec dva /trebao bi pitati zebru kada sam mu prodao skimmer da javi točan datum/ ovo je akvarij samo za anemone red bubble-entacmea quadricolour koja mi je toliko narasla da mi je unistila pola akvarija,sada je prebacena u ovaj akvarij pa nek se siri koliko hoce, vec se podijelila na jedno 4-5 komada

eto to je to

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 February 2014 - 08:45 PM

Zaboravio sam napisati, cijelu cirkulaciju u ovom 400 lit cubu radi aqua macro 3000-4800 lit pumpa, to je sve , ovaj model http://www.elegancer...&id=16963410  i daje mi super njeznu cirkulaciju za cijeli akvarij, sve je u pokretu

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 February 2014 - 08:53 PM

još par slika

Posted Image

Posted Image

Posted Image

ovu sliku ce netko tko ima volje ako ima, morati posvijetliti da vidi strasnu filtraciju u sumpu - lol - nema niceg samo reaktor sa 500 ml ugljena , nema program, ove slike su obradene u paintu (LOOL) tj samo smanjenje, nemam program za obradu slika pa ne mogu posvijetliti sump da se vidi sto je unutra

Posted Image

i evo filtracije, sto je najbolje ovo je jedno 3-4 godine stari haqos koji mi je netko vratio da ne valja, a dobro , za 380 kuna nije lose

Posted Image

that all folks

#4 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 25 February 2014 - 08:54 PM

Iskreno neznam točno ali oko mjesec i pol je sigurno...I da, mogo si jedno anemonu poslat , ja ih tražim po cijeloj hrvatskoj a ti ih imaš na bacanje...

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 February 2014 - 08:57 PM

View Postzebra, on 25 February 2014 - 08:54 PM, said:

Iskreno neznam točno ali oko mjesec i pol je sigurno...I da, mogo si jedno anemonu poslat , ja ih tražim po cijeloj hrvatskoj a ti ih imaš na bacanje...

Hvala Zebra na info, da bice tu negdje da je samo na expro 1200 filteru
ma prodao bi ja anemone ali ih je nemgouce skinuti, to je velika reef keramika sve je 1 modul, one su ulovljene za unutrasnjost keramike i sire se prema van, kako da ih izvadim?? ne mogu ni doci sa rukom do stopala a ako idem vaditi van cijeli modul rasturicu akvarij ... drage volje bi ih prodao ali ih je nemoguce izvaditi van

#6 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 25 February 2014 - 09:03 PM

Ma ok, samo toliko ih je u HR a ja je ne mogu s mikroskopom nač...
Po toj teoriji pada u vodu sve osnovono što je potrebno za morski akvarij...
I ja san u svojim počecima morske bio bez ičega samo na kanister filteru , bez ikakvih dodavanja i kerefeka, i akvarij je živio savršeno...
A sada sva moguča oprema i savršenstvo pa stalno neki problemi, pa ti budi pametan...

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 February 2014 - 09:27 PM

Ma ja sam imao tih anemona ali onih manjih sto ih ima milon po hr, jedva sam ih se rijesio, ove su velike , u biti prevelike jer sve to je bila jedna anemona a to je nemoguce drzati u akvariju ispod 800 litara sa drugim koraljima, ovo je 400 lit i jedva sam nasao mijesto za jednog sarcopithona na vrhu keramike, on trpi przenje od anemona inace da je neki drugi koralj nebi uspijelo

sto se tice izrade morskog akvarija to je diskutabilno pitanje i tesko je odgovoriti na njega, ja kaoi ti imam puno iskustva sa izradama akvarija vec kojih 15 godina i jednostavno sam ukombinirao iskustva sto sam stekao godinama sarazvojem tehnologije, treba znati sto ide a sto ne ide, po mom misljenju naravno

po meni najvece greske danas se rade, a na sto upozoravam vec koje 3-4 godine, su aditivi, ljudi jednostavno uniste akvarije sa doziranjima kalcija, magnezija, kh, tko zna kolko ostalih raznih bocica i gluposti, to je problem broj 1, da se krivo ne shvati ne mislim reci da se kalcij i kh te ostali elementi ne trose u akvariju, trose se ali ne toliko koliko ljudi misle, 99 posto onih koji doziraju svaki dan te razne elemente u biti izbacuju te elemnte van svojim doziranjem, sto je velika ironija, plus testovi koji su tek u vecini lsucajeva katastrofa, jase ni ne sjecam kada sam testirao akvarije sa testovima, ama bas nista ne testiram, gledam akvarij i koralje i oni najbolje pokazu ako je koji problem

da se vratim na problem doziranja , ljudi doziraju kalcij i izbace kh, drugi dan testiraju kh i vide da je niski pa njega doziraju i izbace kalcij, onda testiraju kalcij pa njega fali i opet njega doziraju i izbace kh.. i tako dan za danom ruse stabilnost/ionsku akvarija i sve ode tu tu pa pa, isto je za druge aditive, a sve se moze nadomijestiti bez ikakvih stresova i rusenja ionske stabilnosti sa redovnom izmijenom mora, to je sve, ako imas vise tvrdih koralja onda doziraj kalkwaser i gotovo, to je sasvim dovoljno za 90 posto morskih akvarija u HR, sto je najbolje redovna izmijena mora je najeftinija i jos osim sto vraca elemente natrag odstranjuje i otpad te razne druge nestabilnosti

gledam , ne samo po Hr akvarije i ne mogu vjerovati koliko su losi, sa slabim i blijedim koraljima a onda citam sto se dozira pa tu nema cega nema

to je po meni danas navjeca greska

a filtracija ko filtracija, naavno ne mislim reci da je skimmer los, naprotiv on je najbolji za morske akvarije, samo sam ja moga prodao pa moze i bez njega ali oni su danas tolko prihvatljivi sa cijenom da ga jednostavno ne treba izbjegavati, prednsot skimemra je izbacivanje co2 i stabilizacija ph, ja to tu nadoknadim sa jakim ovrflowom koji izbacuje puno co2 van pa je ph stabilan

suma sumarum svejedno je sto ces korsititi za filtraciju, najbitnija stvar stabilnost, bez naglih poremecaja i rusenja ionskog balansa, stabilan i visoki ph i aeriran akvarij bez co2, to je to, kako to dobiti je nebitno samo dase dobije

#8 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 25 February 2014 - 10:08 PM

Točno i slažem se sa svime...
Nadovezao bi se još na doziranje tih svakojakih aditiva, ono šta sam primjetio i šta po meni jako uništi akvarij je promijena i mijenjanje raznih proizvođača...
Imam tu priliku jer poznajem ljude koji rade u laboratoriju, pa znam poslat malo na test te neke preparate...
Tako sam se uvijerio par puta npr, ono šta jedino znam dozira je jod i stroncij, sve ostalo kako i sam kažeš dovoljno je sa redovitom izmijenom vode...
Pa sam poslao na testing, isti proizvod preporuke istog doziranja samo različiti proizvođači  a u bočicama nema veze jedno s drugim...
I tako na taj način raznim izmijenama raznih aditiva stvaramo tolike šokove za organizme za koje nismo ni svijesni da ih radimo..
Isto tako , danas su akvaristi jako nestrpljivi i sve bi preko noči, pa onda u samom startu ubaci ovaj aditiv pa ove bakterije pa one bakterije pa malo ovoga pa malo onoga i evo ti problema u samom startu da ni neznaš da si ih napravio, jer si uvijeren da je sve super...
Ono šta neznaju je to da ovi naši testovi znaju reagirat i krivo pokazat analizu samo ako prije testiranja bacimo u akvarij suhu hranu, test u tom trenutku pokaže krivo zbog reakcije i odma dodavanje svega i svačeg...
Isto tako mi nisu jasne te bočice s bakterijama, pet vrsta bakterija je u njima, u ovima je 20 vrsta bakterija, pa kako bakterije mogu živjet u bočici bez kisika zatvorene po par mjeseci...
Tako sam i to jednom dao na testiranje   pa je u bočici bila obična voda sa dodatkom kolina (prirodna čista bijela glina)
U drugom slučaju isto voda sa dodatkom ,lipida, organske tvari koja u slučaju da u akvariju nema dovoljno kisika i več razvijenih bakterija stvara amonijak i nitrate...
I da ne nabrajam dalje...
Strpljenje  i puštanje samoj prirodi da napravi svoje je jedino pravo riješenje i jedini pravi put prema dobrom uspijehu...
Evo ovo je jedan od mojih akvarija koji je isto tako bio 8 godina bez iti jednog dodavanja bilo kakvih aditiva i tekučina i tko zna čega...
samo skimmer ugljen i  kasnije biopeletsi...

Edited by zebra, 25 February 2014 - 10:13 PM.

#9 Balto

Balto

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 431 posts

Posted 27 February 2014 - 07:05 AM

Par pitanja: Što je u filteru od medija? I što je to na zadnjoj slici u kutu akvarija, vidi se kao overflow ili skimmer?? (slika gdje je prikazan filter)...
koncept-reef

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 February 2014 - 12:46 PM

Balto, standardno punjenje, original haqos bioloski valjci, aktivni ugljen i spuzve , osim aktivnog ugljena koji je kvalitetniji, od vertexa ako se ne varam, sve ostalo je original od haqosa, e da i stavio sam water cleanser, naribao sam ga na manje komadice i pobacao po bio ringovima, u kantunu na zadnjoj slici je owerflow, to je akvarij sa owerflowom Reef octopus cube 80 stari komplet, prvi reef ready akvariji koje sam uvezao od reef octopusa, mislim 2007-e

#11 Balto

Balto

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 431 posts

Posted 27 February 2014 - 12:53 PM

Znači da ima duplo filtriranje ugljenom?? Reaktor i filter... I zar se ne bi trebale izbjegavati spužve u filterima za morske akvarije (jer se brzo napune smećem koje kasnije postane loše za tank)?
koncept-reef

#12 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 February 2014 - 01:44 PM

Da, ima duplo filtriranje ugljenom ali ugljen je nazalost, mojom greskom, odavno prestao sluziti kao kemijski medij i sada sluzi kao bioloski medij, naime akvarij je startan ako se ne varam u 11-tom mijesecu prosle godine, tako da je taj ugljen unutra vec 4 mijeseca.
Trebao bi ga promijeniti ali ne stignem.
Spuzve je bolje ne imati ali je tesko koristiti kemijske medije u filteru bez spuzva koje sluze da ugljen ne izleti van kroz resetke filterskih kosarica

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 February 2014 - 01:52 PM

i ako koga interesira rasvijeta je led, prvi modeli koje sam uvezao, aquamaster hibrid , pola plave i pola bijele sa moonligom, im i t5od 24 wata ali ih ne koristim jer ih zaboravim ugasiti, ijli akvarij skoro 400 lit je osviijetljen sa oko 130 wati led rasvijete, ovaj model http://www.elegancer...vijeta/led-cree-

vise manje ovaj akvarij je sav napravljen od starih modela sto sam imao na lageru, stari expro 1200, stari reef akvarij, stara aqua macro pumpa, stara led ravijeta, reaktor... cak je i keramika, pijesak i anemone staro , lol, od akvarija koje sam rasformirao,

btw pogledajte koralin alge po kamenje, i na cjevima, ima tvrdih koralja, tridacna i na jednoj tridacni e od par mm polipa vec narasla acropora od kojih 3-4 cm, ... sve to bez trunke dodanog kalcija,magnezija, kh.....

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 March 2014 - 09:41 PM

kupio novi digitalac (sad ste nastradali sa spamanjem lol) i evo prvih fotka, tek se učim, nisam mijesecima slikao a i digitalac mi je ful novi pa se tek učim na opcije koje ima, sve je slikano bezveze na raznim opcijama u 10 minuta ali nesto je cool ispalo pa da pokazem slike,

zoanthusi i sarco slikano sa nekom refleksijom , fora za zafrkanciju

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

ove su iz drugog akvarija ali ne da mi se otvarati novu temu lol

Posted Image

Posted Image

nije lose za prvi dan digitalca, bice bolje nadam se kada se naucim na njega i vidim koja je najbolja opcija za snimanje a i kada ga umočim u vodu, zasada jos slikam izvana iako je digitalac vodootporan (nadam se) ali zadnji put sam zaboravio zatvoriti otvore na nikonu i unistio gasa vodom pa sam sad malo suzdrzan od umakanja u akvarij

#15 keko

keko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 223 posts

Posted 12 March 2014 - 11:56 PM

Sjajno izgleda..., a anemona je monstrum!!! ;-)

#16 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 13 March 2014 - 05:44 AM

Lipo!
Sad mi više nećeš prijetit da ćeš mi ukrast Z-ekana :glasses:

#17 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 March 2014 - 10:18 AM

View PostSonny, on 13 March 2014 - 05:44 AM, said:

Lipo!
Sad mi više nećeš prijetit da ćeš mi ukrast Z-ekana :glasses:

to ti mislis, samo se opusti i ode z1 lol

View Postkeko, on 12 March 2014 - 11:56 PM, said:

Sjajno izgleda..., a anemona je monstrum!!! ;-)

thanks, na slici jos izgleda puno manje nego uzivo, ali ovo je akvarij za njih pa nek se šire koliko hoće

#18 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 13 March 2014 - 11:58 AM

Blue ovo je predivno

#19 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 March 2014 - 12:00 PM

Hvala Slim

#20 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 April 2014 - 08:04 PM

evo malo i acropora u ovom akvariju, da imamo i njih za recenziju

slikano pod led rasvijetom navecer

Acropore

a ovo je slika pod suncevom svijetloscu bez ledice-rasvijete

acropora

tu su iz drugog akvarija, ista tura ali mi se neda otvarati nova tema pada imamo i njih za recenziju ako bude trebalo

Acropore

Also tagged with one or more of these keywords: haqos expro 1200, expro 1200, morski akvarij, anemone