Jump to content

- - - - -

Reef Octopus Uvoz 2014

reef octopus

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 March 2014 - 09:19 PM

trebalo bi se vidjeti, ja ga vidim kada kliknem na link, u svakom slucaju jan isman ista radio da se ne vidi ili bilo sto slicno, cjenik je na isotm linku vec dugo
da nije nest sa vojim pc-ijem

#22 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 20 March 2014 - 09:24 PM

Hm, neznam, otvori link ali link je prazan, ništa nema na njemu...barem ja ništa ne vidim..

#23 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 March 2014 - 09:40 PM

View Postzebra, on 20 March 2014 - 09:24 PM, said:

Hm, neznam, otvori link ali link je prazan, ništa nema na njemu...barem ja ništa ne vidim..

Ne bi trebalo, ja sam provijerio i vidim stranice bez problema, sa lijeve strane je meni-izbor stranica a u centru su velike stranice, iskreno nemam pojma u cemu je problem

#24 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 20 March 2014 - 10:00 PM

OK, uspio sam ...
Ajde molim te provijeri za one jače modele AQ 2000 i 3000 pumpi dali je moguče naručit i po kojoj cijeni...

Edited by zebra, 20 March 2014 - 10:01 PM.

#25 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 March 2014 - 07:18 PM

Upravo radim cijene i ponudu, dobio sam nove cjenike pa cu otvoriti novu temu jer ne znam gdje da tu stavim sve informacije,

#26 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 March 2014 - 08:34 PM

Link na novu temu sa cjenicima i ostalim informacijama za ovaj uvoz http://www.elegancer...014/#entry85516
uspio sam nekako cijene obraditi da budu čitljive i na Er istu jer ono preko googla je loše funkcioniralo

#27 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 03 April 2014 - 12:32 PM

Blue ima li novosti o Reef Octopusu koji san narucija ?

#28 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 April 2014 - 07:01 PM

View PostSlim_okrug, on 03 April 2014 - 12:32 PM, said:

Blue ima li novosti o Reef Octopusu koji san narucija ?

još je u procesu dostave,
vec si sredio akvarij ili nisi?

#29 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 03 April 2014 - 07:26 PM

Nisan jos ali nisan ja posla upit radi neke prise nego samo eto radi infa reka si da ti se javim kroz travanj pa tako ja samo pitam. To je zadnji komad opreme koji cekam pa eto samo radi infa. legendo nemoj se ljutit samo san tija vidit di je i sta je jer ima 2 miseca da san preordera pa nisan zna kako to ide . Sve ok znaci krenilo je pa kad stigne. Zanima me jos nesto reci mi imas li u ponudi Chillere i Flipper glass cleaner i po kojoj cijeni ?

p.s. Legendo nemoj me krivo svatit nisan ti ja od onih sta gnjave samo radi infa san pita :)

#30 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 April 2014 - 08:20 PM

ma nema problema nimalo, ide to sporo jer kinezi nemaju lager, uvijek rade proizvode nakon sto im uplatis, pa dostava, - prvo organizacija dostave od tvornice do luke, pa dokumentacija i na kraju prijevoz, razvuce se to nazalost, mozes misliti kako je meni sa oko 200 000 kn u dolasku a od njih nema nista dok ne odu, sve plaćeno a robe nigdje, mogao sam kupiti kia sportage i jos mi ostane 10 soma eura za zafrkanciju

imam chillere u ponudi, hailea, najveci svijetski proizvodacchilera, u eu su 90 posto njihovi chilleri samo prepakirani

Attached File  ERPrice list for chillers 2013.3.pdf   16.43K   252 downloads

#31 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 22 April 2014 - 01:08 PM

Ima kakvih novosti od reef octopusa ? E zanima me Blue tvoje misljenje vezano za chiller. Dakle rijec je o fish only aq eventualno koja anemonica , moruzgvica znaci nista spektakularno. Fish koji ide unutra nije nista specijalno ono tipa vladike, pavlinke, crneji, razne babice, usate, pici. Za sada na 200 L koji iman ne treba nikakav chiller jer je temp skroz ok. Znam da kad dode lito da ce to skocit ali aq je u prostoriji koja je klimatizirana. Nije jeftina investicija chiller pa me samo zanima da li je neophodan za ovakav tip aq jer koliko san se informira ako idem na koralje i ostale stvari koje su na vecim dubinama onda ide pod must. Znam da je najlipse od jadrana ispod 30 m ali da ti budem iskren nisan ni neki fan koralja.

#32 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 April 2014 - 07:51 PM

View PostSlim_okrug, on 22 April 2014 - 01:08 PM, said:

Ima kakvih novosti od reef octopusa ? E zanima me Blue tvoje misljenje vezano za chiller. Dakle rijec je o fish only aq eventualno koja anemonica , moruzgvica znaci nista spektakularno. Fish koji ide unutra nije nista specijalno ono tipa vladike, pavlinke, crneji, razne babice, usate, pici. Za sada na 200 L koji iman ne treba nikakav chiller jer je temp skroz ok. Znam da kad dode lito da ce to skocit ali aq je u prostoriji koja je klimatizirana. Nije jeftina investicija chiller pa me samo zanima da li je neophodan za ovakav tip aq jer koliko san se informira ako idem na koralje i ostale stvari koje su na vecim dubinama onda ide pod must. Znam da je najlipse od jadrana ispod 30 m ali da ti budem iskren nisan ni neki fan koralja.

pozdrav slim
jos je u procesu dostave,kako sam rekao u prijasnjem postu nazalost ide to sporije nego sto zelimo ali dobra stvar je sto tvoj skimmer dolazi sa novom aquatrance pumpom  koje su jos bolje nego starije otp pump,e sve za istu cijenu

sto se tice chillera i jadranskog akvarija iskreno iz iskustva ne znam, mislim da za organizme iz plicaka nebi trebalo biti problema, prednost chillera je stodrzi temperaturu stabilnom dok je bez chilera to mozda teze za jadranske organizme, kod nas npr u tropskim akvarijima temperatura bude oko 25-25, meni jedanjaki ventilator drzi na toj temeperaturi cijelo ljeto, prije nego sto pocnu vrucine radio bi samo po danu a navecer bi ga gasio jer bi previse spustio dok kada bi pocele prave vrucine onda bi radio 24 sata i drzao bi temp. na 25-26 bez problema, pretpostavljam da bi i kod tebe trebao takoder, naravno ne 1 vec vise njih ali bi morao promatrati akvarij i sam vidjeti kako najbolje drze temperaturu kako se povecavaju ljetne vrucine, vrlo je bitno da je akvarij stabilan bez vecih poremecaja u temp. da ne bi jedan dan pao na 17 a onda drugi dan na 22+ to je jako lose za ribe po mom iskustvu a i za cijeli akvarij pogotovo za bakterije koje mogu krahirati i onda ode cijeli akvarij

#33 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 23 April 2014 - 12:33 PM

U to je odlicna vijest sta se tice skimmera. Zahvaljujem na tome. A tvoj odgovor za chiller je suma sumarum kupi chiller :D.

#34 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 April 2014 - 01:22 PM

Ma nije, vise je da moras sam odluciti i nauciti se na ventilatore te gledati da ne skace temperatura, nisam imao jadranski sa ventilatorima, najvise volim pisati iz iskustva a kako nisam koristio ventilatore na Jadranskom akvariju u globalu ne znam točne podatke koliko ih treba i kako ce drzati temperaturu tijekom ljetnih vrucina

#35 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 04 June 2014 - 01:31 PM

Ima ke novega ? Koliko jos papa strunf :hat:

#36 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 June 2014 - 02:48 PM

Sad samo brod treba doci, kontejner je vec na putu prema HR sad ovisi ako ide direkt za Rijeku onda je oko 25 dana transport a ako ide preko EU luka sa prekrcavanjem onda je do 38 dana, uglavnom vec putuje i sad samo brod moze potonuti da ne dode

jos malo strpljenja iako nam je svima strpljene odavno pri kraju i sad je samo pitanje vremena kada ce doci :hat:

#37 Slim_okrug

Slim_okrug

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 05 June 2014 - 06:34 AM

Ok nema problema.Jos se jednom zahvaljujem na trudu i poboljsanoj verziji pumpe dok ne dode ja cu :cominoboat:

Also tagged with one or more of these keywords: reef octopus