Jump to content

- - - - -

Zetlight 2420 slatkovodna rasvijeta

zetlight starfire akvariji led rasvijeta za 2420

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 January 2014 - 08:32 PM

Evo jedna vrlo loša slika novih starfire akvarija sa zetlight ZA2420 rasvijetom, nažalost osim što sam akvarij montirao u 5 minuta ukljucujuci i iaquascape zbog posla ne mogu ništa pamentije napraviti niti mu se posvetiti kako treba ali bi htio pokazati kako lijepo izgleda ta rasviejta iznad tog akvarija i cijeli komplet, akvarij je duzine 60 cm sa back filterom, nije bas tako mali jer ima 60 x 50 x 50 cm , narucena je ta velicina za akvariste koji ne žele puno potrošiti a ujedno dobiti top akvarij, zbog back filtera sva oprema je iza i nista se ne vidi osim cijevi, imam isti ovakakav i morski akvarij i super je, zetlight ledica taman stane na 60 cm i sve izgleda tip top , iako ima 60 cm litraza mu je 150 litara sto nije malo a led ima potrosnju od samo 20 i nesto wati, sa tih 20 wati svijetli strasno jako, cijeli akvarij je ful osvijetljen, biljke su posadene prije par dana samo za probu i vec su se ulovile i rastu, jedan dan kada nadem vremena cu mu se malo vise posvetiti i probati posaditi vise biljka i naravno napraviti neki aquascape ali za sada samp da pokazem kako izgleda u startu, nisu ni kabeli sredeni ni nista trenutno

Posted Image

#2 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 18 January 2014 - 03:58 AM

imam isti ovakakav i morski akvarij i super je
e daj škljocni i taj morski kad nađeš vremena...

#3 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 18 January 2014 - 06:35 AM

Zanimljivo mi izgleda rasveta.

Bas me zanima kako ce bilje rasti pod njom, pa bi bilo zgodno kad bi stavljao update redovno. Pogotovo iz razloga sto nisam nasao na netu nijedan biljni sa ovom rasvetom.
Koja ti je ovo podloga?

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 January 2014 - 12:44 PM

View Postdzerjav, on 18 January 2014 - 03:58 AM, said:

e daj škljocni i taj morski kad nađeš vremena...

Zerjav morski je sa strane, vidi se na slici bocno, problem je sto je on pod acan deep reef ledicom i slike su tuti fruti, prednost akvarija od 60 cm je sto mu taman stane ova zetlight ledica na njega i to izgleda perfektno, u zadnjem zetlight uvozu sam uvezao i morsku verziju  za akvarije od 60 cm, to svijetli turbo jako a cijena je vrlo prihvatljiva, osim cijene najveca prednost je perfektni dizajn. Ne vidi se to bas najbolje na slici ali uzivo akvarij kada gledas je perfektan, cisti rubovi ,starfire staklo i ledica na nosacima, osim kabela od ledice nista drugo se ne vidi

View PostZliBrka, on 18 January 2014 - 06:35 AM, said:

Zanimljivo mi izgleda rasveta.

Bas me zanima kako ce bilje rasti pod njom, pa bi bilo zgodno kad bi stavljao update redovno. Pogotovo iz razloga sto nisam nasao na netu nijedan biljni sa ovom rasvetom.
Koja ti je ovo podloga?

Rasvijeta je super,  ovaj akvarij je 50 cm visok, nije to mali akvarij i 50 sirok a kako se vidi na slici sve je osvijetljeno
biljke male grancice koja sam posadio vec rastu u par dana, mahovina takoder super napreduje
podloga je stara plant substrat koju sam imao u testnom akvariju, isprao je i stavio natrag u ovaj akvarij, opet je otpustila boju i gnojivo i izgleda da super funkcionira

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 January 2014 - 11:32 AM

Samo da napomenem  da se ova rasvijeta može naručiti avansno u novoj Zetlight turi, avansna cijena je 780,00 kn
uskoro ide newslleter za novu zetlight naruzbu  a dostava poslije Kineske nove godine , od 26-tog siječnja Kinezi su na odmoru

#6 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 03 February 2014 - 08:06 AM

View Postbluereef, on 22 January 2014 - 11:32 AM, said:

Samo da napomenem  da se ova rasvijeta može naručiti avansno u novoj Zetlight turi, avansna cijena je 780,00 kn
uskoro ide newslleter za novu zetlight naruzbu  a dostava poslije Kineske nove godine , od 26-tog siječnja Kinezi su na odmoru

Je li ide ova narudžba?

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 February 2014 - 12:31 PM

View Postzzorann, on 03 February 2014 - 08:06 AM, said:

Je li ide ova narudžba?
da, imam već dosta naruceno , uskoro  šaljem i newsleleter za nju, do 9-tog su na odmoru, China New Year, tako da do 9-tog skupljam naruzbe

#8 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 15 February 2014 - 07:56 AM

Moze mali foto-update ovog akv?  :)

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 February 2014 - 09:15 PM

Pozdrav ZliBrka, sorry na kasnjenju sa odgovorom, nažalost digitalac star koji ima preko 10 godina je otisao  osim toga opet imam problema sa internetom (zahvaljujući smeću od HT-a koji me jos uvijek nakon 4 mijeseca nije spojio na liniju) jer mi mobilni stick navece svakih  minute steka, kad sredim sve te probleme cu baciti update

#10 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 19 February 2014 - 09:40 PM

... a HT je dio velike EU firme... Pricali su nam da su u EU takve stvari nemoguce.  ;)

Kad budes mogao stavi update, jer me bas zanima kako ce ti se pokazati ovaj model rasvete.

Edit: Jedan od servisera koji rade za HT mi je jednom prilikom rekao da u slucaju bilo kakvih problema samo treba biti dosadan i stalno prijavljivati.

Edited by ZliBrka, 19 February 2014 - 09:43 PM.

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 February 2014 - 10:15 PM

Bas sam im to i napisao jucer, evo kopije:

Čovijek vam u biti treba zahvaliti jer nitko bolje od vas nije pokazao što je Njemačka "kvaliteta" i kako funkcioniraju EU firme u Hrvatskoj i što misle o HR, osim izrabljivanja i krađe ništa drugo
link https://www.facebook...764816290197130

A sto se tice "dosađivanja" uskoro za koji mijesec ce biti godinu dana mojih problema sa HT-om a da nije rijeseno, toliko se dobro rijesava da od 11-tog mijeseca nema uopće više ni kabel od njih a kamo što drugo ali odbijaju mi dati raskid ugovora kojeg sam vec 3 puta pitao tako da ne mogu raskinuti ugovor a ujedno me ne spajaju na centralu, ta firma se raspada, krade toliko love sa lažnim i krivim računima da je to strašno, i nikom ništa

danas sam se čak zafrkavao sa njima pa sam ih upitao da li cu dobiti koji poklon za godisnjicu prijava kvarova i pisanja kod njih na facebooku , barem to ako nista drugo lol

nema problema ZliBrka stavicu update cim sve sredim

#12 BARBUS

BARBUS

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 21 February 2014 - 08:31 PM

Može li se ova rasvjeta koristiti u dubokim biljnim akvarijima, točne dimenzije su 110x50x60. Unutra su dosta zahtjevne biljke što se tiče svjetla. Dosta dugo pokušavam naći načina da uvezem Finnex Ray 2 DS rasvjetu koja se ne može uvesti iz Sjeverne Amerike, a ove što se prodaju iz zemalja EU je skupo kao zlato. Tražim alternativu, pa evo pošto već kupujem neke stvari od tebe možda ubodem i ovaj set za 300$. Samo mi reci svoje mišljenje, ali ono iskreno jer ti si je ipak probao. Bilo bi poželjno da se javi i netko od forumaša ako ju je koristio u biljom akvariju.

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 February 2014 - 10:26 PM

ja je imam na avariju dubine 50 cm - 60 x 50 x 50 cm, ali ako bas trebas jaku rasvijetu  za biljke koje trebaju jaki intenzitet onda je IOZEAN  G100 puno bolje rijesenje link http://www.elegancer...-led-rasvijeta/
to je nevijeroatno jaka rasvijeta čak je cjenovno tu negde samo nema kontrolorer

#14 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 12 March 2014 - 05:49 PM

Pozdrav blue!

Kako napreduje akv?

Sad kad budes slikao ovu novu Zetlight rasvetu okini i koju slicicu ovog akv, ako nije problem.  :)

#15 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 March 2014 - 06:17 PM

ZliBrka nazalost taj akvarij je malo zapusten i nadrukan sa hranom da se razviju alge, kako sam napisao u temi o dolasku slatkovodnih puzeva i kozica one dolaze sutra, tisuce komada a za takvu kolicinu treba imati dosta alga i mikro hrane u akvariju te su svi slatkovodni akvariji ful nadrukani da se razviju alge, svi puzevi i kozice  koje dolaze zahtijevaju sloj alga na staklu i biljkama te im je to i napravljeno

#16 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 12 March 2014 - 06:29 PM

OK.

Ne znam koje ti sve kozice stizu, ali pretpostavljam da si se dobro raspitao za uvjete drzanja, jer neke vrste znaju biti jako osetljive po pitanju tvrdoce vode, pH...

U svakom slucaju je dobro sto se asortiman siri.  :up:

#17 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 March 2014 - 06:43 PM

ZliBrka , tu je lista http://www.elegancer...sku/#entry85346
do sada sam imao neke puzeve , tylomelania i nerita 2 vrste i obadvije su mi se razmnozile u akvariju, takoder sam imao ramirezi blue electric i mislio sam da su mi uginuli, oni su uvezeni medu prvim ribama kada sam krenuo sa EU uvozom, stavio sam ih u jedan biljni akvarij koji se total zapustio tj sve biljke su narasle izvan vode te su napravile nepreglednu džunglu unutar akvarija, kako sam ubacio ramireze koji btw nisu bili bas mali tako ih nakon desetak dana vise nisam vidio i mislio sam da su uginuli, taj akvarij nisam hranio oko 3+ mijeseca, nemam sto kada nemam nista a nisam imao vremena za srediti biljke i to sve izbaciti, i tako prije kojih desetak dana ja cistim neku pumpu preko puta tog akvarija i vidim ramirezija kako se krece, ... WTF ????, drugi dan ocistim akvarij od biljaka i svi živi, nijedan nije uginuo, akvarij nije hranjen oko 3 mijeseca a one debele ko prasice...
eto mala anegdota da se vidi koliko ribe mogu biti izdržljive u globalu tj da se vise stete kao i u morskim radi sa pretijeranim hranjenjem i tko zna cime nego sa icim drugim

imao sam i amano kozice i neke slicne kao i par vrsta riba, te i sada imam ove http://www.elegancer...676&id=32962684 i sve u redu, je da sam malo zastekaosa slatkovodnom jer ih dugo nisam imao ali nije to toliko problematicno, naravno uvijek postoji iznimka i moze se zakomplicirati ali kod mene kao i kod morskih, nema nikada nikakvih lijekova, ribe se sve drze u sto prirodnijem ambijentu punom biljaka, alga... ako to ne mogu podnijeti, znaci standardan hobi akvarij onda ih nemam sto prodavati, ako riknu kod mene onda ce i kod kupca, te bolje da se kod mene očeliče i stabiliziraju na Hrvatsku, lol, te ce  zatim bez problema moci i kod kupaca

#18 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 March 2014 - 11:02 PM

View PostZliBrka, on 15 February 2014 - 07:56 AM, said:

Moze mali foto-update ovog akv?  :)

evo jedne brzinske antireklamne slike ZliBrka, slikano za 5 minuta, u biti sam lsikao onaj novi akvarij iza ovoga pa sam se sjetio da si me pitao slike i usput sam slikao i ovaj akvarij, sve je to jos u povojima, steta sto nisma slikao kako je bilo prije puzeva, cijelo staklo je bilo krcato alga, a dan dva nakon sto sma ubacio nerite i ostale puzeve vise nista nije ostalo, sad me vec frka da nemaju sto jesti, ispolirali staklo, takoder biljke su po obicaju moji komadici sto nadem po akvarijima i one polako rastu od nicega tako da je to Er klasicni anti aquaascape akvarij lol

Posted Image

#19 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 20 March 2014 - 11:54 PM

Dobro to izgleda blue!  :082:

Cini mi se nekako da na ovoj zadnjoj slici rasveta jace svetli. Da li ova rasveta ima mogucnost podesavanja intenziteta LED-ica?

#20 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 March 2014 - 08:20 PM

View PostZliBrka, on 20 March 2014 - 11:54 PM, said:

Dobro to izgleda blue!  :082:

Cini mi se nekako da na ovoj zadnjoj slici rasveta jace svetli. Da li ova rasveta ima mogucnost podesavanja intenziteta LED-ica?

Hvala ZliBrka, ma znas mene kako radim akvarije, sve na brzinu i od nicega, a i slika je na brzinu, bice on jos bolji samo da se jos malo stabilizira, ai prejaka mi je pumpa, pumpa u filteru mi je ista kao sto znam koristiti na morskim od 300 litara za povrat, reef ocotpus otp 800, sve mi raznese tamo gdje udara, mlaz, u svakom slucaju biljke rastu bez problema, akvarij je dubok 50 cm i ova zetlight rasvijeta od 21 wat ga super osvijetli, ekonomicnije mislim da ne moze,

na nju se moze montirati kontrolorer ZA1001 ali ja je korsitim bez kontrolorera, palim je igasim manuelno, kako dodem u fishroom a zna nekad i po 3 dana goriti jer je zaboravim ugasiti , slika je bistrija jer je nvoi digitalac, ona gore je lsikana sa starim digitalcem na manuelnim postavkama, da bi slika bila ostra mora se dosta zatamniti pa izgleda kao da je slabo svijetlo sto nije

Also tagged with one or more of these keywords: zetlight, starfire akvariji, led rasvijeta, za 2420