Jump to content

- - - - -

ZetLight QMaven ZT6600 LED rasvijeta

zetlight qmaven led rasvijeta

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 January 2014 - 10:05 PM

Ovaj tijedan su uvezeni prvi modeli QMaven ZT6600 led rasvijete, do sada ovo je najbolja led rasvijeta koju sam vidio, dizajn je savršen, sama izrada isto tako a snaga je nevijerojatna. Vro vjerojatno danas best buy led rasvijeta za akvariste koji žele vhunsku led rasvijetu.
Slike
ZT6600_1.jpg ZT6600_2.jpg ZT6600_6.jpg ZT6600_9.jpg ZT6600_21.jpg

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 January 2014 - 10:08 PM

Video QMavena u radu iznad 180 cm dugog akvarija

#3 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 18 January 2014 - 09:47 AM

Molio bih ako se moze javiti koji kupac ove rasvjete, ovdje ili na pm. Ocito je da se radi o mocnoj rasvjeti, ali me zanima sa strane kontrolinga. Sa kinezima uvijek ista prica, naucili su napraviti i dobre proizbode, ali podrska i dalje nikakva. Na netu ja ne mogu naci nikakav manual za ovu rasvjetu, a vidim tu na slici nekakav prirucnik ocito postoji.

#4 cayman

cayman

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 18 January 2014 - 02:48 PM

Prvi dojam nakon otvaranja kutije je bio zapanjujući. Rasvjeta izgleda vrlo kvalitetno, završna obrada na najvećem mogućem nivou, do najsitnijih detalja... Mali subjektivni minus su nosači za montažu na akvarij, jednostavno ne prate kvalitetu same lampe, ali u kompletu dolazi set za montažu na plafon tako da to i nije neki nedostatak... Kontroler je bez puno pretjerivanja SAVRŠEN, nešto ovakvo još nisam vidio. Mogućnosti podešavanja su nevjerovatne.
20140118 145149
U DEMO modu kompletan ciklus od 24 sata se prezentira u otprilike 2 minute. Cijeli ciklus se sastoji od 5 segmenata koji simuliraju doba dana. Za svaki od njih se može podesti vremenski period trajanja, intenzitet svetla i željeni koloritet. Na akvariju visine 60 cm jačina je trenutno postavljena na cca 60 %, izmjerena potrošnja stuje je oko 120W, dok je osvjetljenost akvarija skoro identična sa korištenjem 2×150 HQI + 4 × 39 T5 sa potrošnjom od 456W!!!! O bojama u akvariju ne moram ni pričati... Također postoji i opcija koja simulira grmljavinu :jack: . Doživljaj nakon paljenja ujutro i prije gašenja navečer je nevjerojatan. Na lampi se nalazi i senzor koji prikazuje trenutnu temperaturu lampe te ovisno o tome uključuje ventilatore koji su gotovo nečujni. Nakon 12 sati  rada na 60% snage temperatura je bila 35 stupnjeva C, lampa je praktički hladna. Manual je nažalost na Kineskom :crash: ali se vrlo brzo skuži princip podešavanja.
Za kraj ...proizvod za svaku preporuku, pretpostavljam da će se lampa sa svojom potrošnjom struje i nikakvim održavanjem isplatiti jako brzo.

Fotke slijede.... :hat:

#5 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 18 January 2014 - 04:19 PM

Cayman, zahvaljujem to sam tražio :hat:

Moram priznati, to sam i očekivao, rasvjeta izgleda kao da ju je dizajnirao talijan, a ne kinez. Samo još jedno kratko pitanje, prijelazi između tih 5 perioda su vjerujem vrlo blagi, vjerojatno oko pola sata između 2 perioda? A točno sam i pretpostavljao da je manual na kineskom, nevjerojatni su, takva firma pa da ne mogu dati nekome na prijevod na eng., tih par stranica. Mene bi moj dir. odmah :banana: jer bi stručno procijenio da smo izgubili barem 37% prometa radi tog propusta.

U čekanju fotki :hat:

#6 cayman

cayman

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 18 January 2014 - 04:45 PM

View Postzzorann, on 18 January 2014 - 04:19 PM, said:

Cayman, zahvaljujem to sam tražio :hat:

Moram priznati, to sam i očekivao, rasvjeta izgleda kao da ju je dizajnirao talijan, a ne kinez. Samo još jedno kratko pitanje, prijelazi između tih 5 perioda su vjerujem vrlo blagi, vjerojatno oko pola sata između 2 perioda? A točno sam i pretpostavljao da je manual na kineskom, nevjerojatni su, takva firma pa da ne mogu dati nekome na prijevod na eng., tih par stranica. Mene bi moj dir. odmah :banana: jer bi stručno procijenio da smo izgubili barem 37% prometa radi tog propusta.

U čekanju fotki :hat:

Prijelazi između ciklusa su kratki i rade na na principu fade in fade out, aktiviraju se kao i kod svakog klasičnog timera. Izgledaju ti kao kad oblak prekrije sunce pa se smanji količina svjetla, strava za gledati....

#7 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 18 January 2014 - 04:51 PM

Ok. Jos jedno 'zadnje' pitanje, kakva je situacija sa zamjenom ledica kad jednom daju svoje? Nadam se da se moze rastaviti, baci samo oko na manual ako ima kakva slika ili na rasvjetu - valjda obicne vide pa pomalo..
U svakom slucaju jos jednom hvala za info.

#8 cayman

cayman

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 122 posts

Posted 18 January 2014 - 04:58 PM

He he, 6×vijak sa križnom glavom....

#9 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 18 January 2014 - 08:17 PM

Ma da, to sam i ja očekivao.
Mirabel me još početkom ljeta informirao o ovoj rasvjeti, ali pošto je tada tek trebala izići na tržište, nije bilo nekih recenzija pa sam prevagnuo na Maxspect.
Iako, imao sam feeling da je trebalo ići s ovim jer ima više snage.

Bez trunke ulizivanja ili sl. ovo je definitivno broj jedan rasvjeta za akvarij do 100 cm širine, pa i više ako nije bitno da svijetli od ruba do ruba.

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 January 2014 - 08:24 PM

Po jacini svijetlosti lampa sije sve sto sam do sada imao, intenzitet koju daje je jednostavno nevijerojatno, mislim da jedna moze slobodno na 120-130 cm , samo da se malo podigne iznad akvarija kojih 30-40 cm i osvijetli ga ful.
Nije samo snaga kod nje prednost vec perfektan dizajn, danas ima ledica koje izgledaju kao da sam stavio kutiju od cipela iznad akvarija, dizajn je jako bitan, da cijeli akvarij na nesto lici, proslo je vrijeme ruznih akvarija, danas sve mora biti tipi top a ova lampa je kako je i Cayman napisao perfektno izradena, finalna obrada je kao da si kupio neki top EU/USA proizvod, takoder ovo je jedina lampa mislim na led lampu koja ima vansjki balast, zato se lampa i ne grije i zato i moze dati takvu snagu jer je balast izvana inace da je u lampi bi se skuhala lampa zacas ... uz sve to jos ima onaj stakleni rub uzduz cijele lampe kroz kojeg prolazi plava moonlight svijetlost e to je vec kaos ....

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 January 2014 - 08:28 PM

da ne zaboravim ,stakleni rub je takoder odlicno rijesenje kod svih zetlight led modela, to naravno nije samo stakleni rub vec su sve ledice ispod debelog stakla, kristalno cisto staklo, samim time potpuno su zasticene od vlage, prasine i bilo kojeg potencijslnog agresivnog elementa i ostecenja, a i lako se ciste, nemoguce je da vlaga, prasina, more - voda probije do ledica,

uz to imaju uzduz cijelog tijela sa gornje strane rebrasti hladnjak koji je takoder masivan i cvrst te on sam hladi lampu a takve hladnjake sam vidio na vrhunskim audio pojacalima koje sam imao, mislim da su od tamo skinuli i taj dizajn, dakle sama lampa je nesto sasvim drugacije u cijeloj paleti led ponude

uza sve to jos je trenutno na ER-u po avansnoj cijeni od 600 $ najeftinija na svijetu, u USA ide od 850 $ na gore

#12 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 March 2014 - 07:14 PM

Evo napokon i ja jednu montirao na svoj akvarij, novi akvarij u fishroomu u izradi, tek je montirana, na idiot modu je po defaultu i nije na ful snagi, akvarij je tzakoder novi tek u pripremi, cekao sam rasvijetu da ga pokrenem kako treba
Rasvijeta je naravno kaos, jedna osvijetli i to ne na ful snagi cijeli akvarij 110 x 60 x 60 cm, jako mi se svida kod zetlighta sto ima jaku bijelu svijetlost, naravno tko zeli vise plavo lako nastima plavi kanal da mu je jaci, ali po meni period od 2-3 sata ful daylighta je dobro za sve koralje pogotovo sps koralje, takoder nema nikakvog disco efekta niti onog plavog odsijaja, akvarij e ful bistar i svijetlo se odlicno siri po cijelom akvariju

Posted Image

jos jedna brzinska
Posted Image

naravno slike su sve brzinske bez da sam ista pametno radio ili gledao kut snimanja, takoder posto sa svih strana a i iza ovog akvarija su drugi akvariji rasvijeta od njih remeti sliku, nije bitno jer ovo je samo start akvarija, nista pametno za sada, bolje slike će biti kada se akvarij pokrene sa koraljima

#13 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 21 March 2014 - 07:05 AM

Rasvjeta je stvarno jaka, meni trenutno radi na nekih 50% (day light) i to podignuto full visoko, na nekih 35 cm od akv (kroz neko vrijeme će ići malo niže). Na 36-37% pale se ventilatori (nisu bešumni, ali nisu glasni) i mislim da je to jedino što se ne može promijeniti (mislim na temp. paljenja). Ostale mogućnosti podešavanja su odlične i stvarno jako jednostavne (uz manual na eng:). Uglavnom, ja zadovoljan.

#14 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 21 March 2014 - 10:14 AM

I miss your garage :D
Lol

#15 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 March 2014 - 02:42 PM

View PostSonny, on 21 March 2014 - 10:14 AM, said:

I miss your garage :D
Lol

pa dodi na Rab u garažu, lol, ionako mi treba neki pametan da mi nastima kontrolorer na qmavenu, nemam ja zivaca za to, lol, one 3-4 sekunde sto imam slobodno izmedu poslova je premalo za bilo koju koncetraciju na kontrolorer

#16 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 21 March 2014 - 06:59 PM

Može, taman sam te mislio pitat kako ide štalanje :D
Uskočit ću u garažu čim se spustim s trajekta, ipak sam ja "stručnjak za LED rasvjetu" lol :D

#17 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 March 2014 - 07:30 PM

jup, oš da ti to napišem ispod tvog imena na forumu: majstor za ledice ? lol
ma super tebi to ide, tebi idu ti programi i sve sto mene nervira sto na sat, danas sam uspio nastimati sat, trebalo je pristisnuti dugme gdje je nacrtan sat i sa + i - nastimati vrijeme, to je maksimum sot meni ide lol gledao sam onu kjnizicu sa upustvima kako nastimati kontrolorer jedno 10 minuta i bacio je sa strane, rekoh ima tko ce to skuziti lol

evo jos malo slika kako sam montirao rasvijetu, ovi nosaci rasvijete sto sam uvezao iz Kine su super za to

Posted Image

Posted Image

Posted Image

obozavam te nosace rasvijete, mrzim busiti plafon a sve izgleda tip top i šminkerski :cheer:

#18 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 March 2014 - 08:16 PM

Danas sam nastimao kontrolorer, nakon puno muka, naravno svima je jednostavno osim meni lol, problem je sto sam ja naucen na kontrolorere koji se stimaju po satu a ova ima sasvim drugi sistem sto  i nije lose naprotiv cak je i jednostavnije, osim meni koji sam stimao misleci da sat-broj  koji se ubaci u svaki odvojeni program (mjesecina, izlazak sunca, jako sunce, sumrak...) znaci u koje vrijeme pocinje taj program, naravno nastimam da zora pocne u 12 sati   i zatim sve ostale pograme po mom ritmu, saveam i cekam , dode 15 sati kada treba prebaciti na jako sunce a ono mijesecina, ubacim u demo mode da vidim kako mi radi program a ono sve mijesecina... WTF , pokusao opet i opet i naravno drugo sto mi padne na pamet je da je skinem, zalijepim za zid i stavim novu (lol) kada samse skulirao i razmislio, pogotovo sto su svi rekli da je jednostavno, skuzio da sat tj broj ne oznacava sat pocetka programa vec trajanje programa ,ohhhh , dakle prvo se otvori program za start rasvijete - open na kontroloreru, i upise se sat kada se zeli da rasvijeta starta , nakon toga se za svaki program posebno upise koliko zelimo da traje, npr sunrise - 3 sata i tri sata traje podizanje svijetlosti, nakon toga oznacimo koliko zelimo jako sunce , kod mene je 6 sati i tako dalje, u biti ful jednostavno lol , svaki program ponaosob se moze zatim posebno regulirati po kanailma koliko zelimo koju jacinu i intenzitet boje, za kontrolu imamo : bijele, plave, mutli colour i ultra violed ledice, svaka od njih se moze posebno regulirati od 1-32 stupnja intenziteta .. ma cudo sto su napravili od regulacije, mozemo izabrati sto god zelimo u kakvoj god kombinaciji zelimo, cak i smanjivanje i mijenjanje koloriteta je jednostavno i moze se raditi dok lampa radi, samo na daljinskom kontroloreru klinemo na iconu programa te pored nje njezinu ikonu za kontrolu ledica i tu smanjimo ili povecamo sto zelimo od 4 odvojena kanala, u glavnom kada se vlasnik nauci na kontrolorer to sve traje par minuta

super je opcija i cloud simulation koji se takoder posebno moze kontrolirati kako zelimo, kada se klikna na cloud simulation tada se svijetlo automaski smanjuje u raznim intervalima i snagama intenziteta te boje, kao da pravi oblaci prelaze preko neba i smanjuju ili povecavaju svijetlo iznad grebena. perfekcija

Za kraj moram opet ponoviti, ova rasviejta nije normalna, na ful snagi mi osvijetli cijelu garazu, sve svijetli, mislim da mogu jednu staviti na plafon i da mi uopće ne treba dodatna rasvijeta iznad akvarija za biljke, strasno jaka rasvijeta, ati 4 x 54 t5 sa strane na drugim akvarijima izgleda kao svijeca prema ovoj ledici

#19 zzorann

zzorann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 22 March 2014 - 08:21 PM

Trebao si pitat :P

#20 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 March 2014 - 08:28 PM

View Postzzorann, on 22 March 2014 - 08:21 PM, said:

Trebao si pitat :P

ma ja moram sam uloviti, ja sam ti ko tele ako sam ne shvatim i dok ne ulovim, problem je sto sam imao dosta tih raznih kontrolorera i sve se stimaju po vremenu, pocinje u toliko i toliko sati a prestaje u toliko i toliko sati /je da mi nije bilo jasno kako kod ove rasvijete ima samo start a ne i kraj programa ali sam mislio dase poklapaju, jedan zavrsava u 15 a drugi pocinje u 15/ i to me ful dekoncetriralo, radio sam po onome sto sam prije radio na drugim kontrolorerima,

uglavnom vec sam bio na tome da nekoga zovem ali prvi koga sam zvao je bio zauzet a onda sam se skulirao, isao opet razmisliti sto moze biti i onda sam skuzio ... lol

Also tagged with one or more of these keywords: zetlight, qmaven, led rasvijeta