Jump to content

- - - - -

Novi Proizvodi Aqua Macro firme za 2014-tu

aqua macro wavemakeri pumpe co2 nano akvariji protein skimmeir reaktori fluid reactor

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 December 2013 - 02:35 PM

Aqua Macro novi i vrlo interesantni proizvodi za2014-tu sa naravno prihvatljivim cijenama, neki proizvodi mi se super svidaju i bas mislim da ce biti jako interesantni, npr pumpe koje se stave na bok akvarija i imaju izlaz gore koji se moze kontrolirati lijevo desno, plus su dc pumpe sa raznim intervalima i pojacavanjima-smanjivanjima mlaza, mislim da je aqua macro tu pogodila sa dizajnom koji niko nema, ako znate wavebox ima slicnu konstrukciju i mislim da bi se sa tim pumpama dao dobiti jako lijepi val, perfektna cirkulacija a ujedno da ne nagrduju akvariji nimalo jer ih se poslaze po rubovima akvarija, takodfer odlicno za slatkovodne akvariste koji zele aerizaciju povrsine jeftinije nego da kupuju povrsinske filtere ili slicne gluposti, takoder imaju u ponudi dc pumpe sa ugradnim programom, to je takoder novo i koliko znam prvi su to napravili, dakle dc pumpa koja ima ugraden kontrolorer i program u samu pumpu te ne treba dodatni kontrolorer, koliko sam vidio cijene sasvim su prihvatljive a o njima uskoro kao i o naruzbi, za sada slike

AQUA MACRO NOVI PROIZVODI 2014

CJENIK AQUA MACRO OPREME

Attached Files

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 December 2013 - 03:37 PM

Ovo je vrlo interesantan kontrolorer, prvo ime su mu dali totalno otkačeno : Mind Reader (lol) dakle čita misli i automatski vaše misli prebacuje u kontrolu pumpe,...... just kidding ali ne usmnjam da će za kojih desetak godina i to izbaciti
za ozbiljno kontrolorer izgleda dobro jer ima razne opcije kontroliranja potpuno po želji vlasnika, dakle možete ubaciti koje god želite opcije kontroliranja, cirkulacije, pojačavanja, ritma....

Posted Image

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 December 2013 - 03:54 PM

dizajn novih pumpi je odlican iako mozda na prvu ruku tako ne izgleda, ja sam ih vidio jos prije par mijeseci dok su bili prototipi i jako su mi se svidale, prvo daju se staviti uz rub stakla i tada se skoro uopce ne vide u akvariju, gornji usmjerivac pokreta se moze usmijeriti gdje zelimo i sa opcijom kontroliranja i pulsiranja u biti sa malom pumpicom dobijemo isti ako ne i jaci efekt nego sa cijelim waveboxom, drugi razlog zasto mi se svida sto vecina nas ima mixed reef, u globalu pri vrhu stavljamo sps koralje ili koralje koji zele jaci protok a pri dnu lps koralje i razne koralje koji zele slabiji protok, sa klasicnim pumppama postavljenim na sredini akvarija jako je tesko dobiti da je samo gornja polovica akvarija uzburkana a donja mirnija, kada donji dio nije mirniji lps koralji se ne ponasaju bas najbolje jer ih jaka cirkulacija ometa te u biti trebamo traziti pozicije gdje je mirno more sto je obicno izmedu kamenja i aquascapea i onda to bas ne izgleda najbolje, mislim da se sa ovim pumpama moze dobiti bas to, da mlaz agitira gornju polovicu akvarija pogodnu za sps koralje a da ne smeta donjoj polovici vec donju lagano agitiira, takoder posto su sps koralji vecinom koralji sa povrsine njima bas pase mlaz koji ide prkeo  njih kao sto su valovi u prirodi, naravno ne mislim na uski laminarni mlaz vec na siroki neagresivni mlaz, i jos kada je u svakom kanutnu jedna pumpa /kod vecih akvarija/ dobijemo kao u prirodi da mlaz ide preko sps koralja sa jedne strane a nakon par sekundi sa druge strane, meni to izgleda super

takoder onaj usmijerivac protoka na vrhu koliko znam se moze skinuti, pumpa se stavi vodoravno i ima se klasicni wavemaker kao sto su ostali iako meni bas izgleda da ce biti bolje sa tim usmijerivacem protoka, uglavnom jako interesantne pumpe po prihvatljivoj cijeni

Posted Image

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 25 December 2013 - 05:55 PM

AquaMacro prekrasni nano akvariji iako najveci model ima oko 80 litara, sa led rasvijetom, back filterom i poklopcem, sve od prvoklasnog akrila

morski modeli
Posted Image

Slatkovodni modeli
Posted Image

Posted Image

#5 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 14 January 2014 - 10:56 PM

Koje bi bile okvirne cijene ovih nano morskih akvarija komplet bez skimmera - znaci akvarij, filter, rasvjeta i kad bi to moglo doći? Razmišljam da prijeđem na nano pa da vidim usporedbu sa recimo 35x35x35 ER starfire + recimo zetlight nano rasvjeta u odnosu na ovaj komplet...

#6 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 January 2014 - 11:04 PM

Zar ti to nije premalo? 35 x 35 ili ovi mali nano to je bas ful malo za koju kozicu i malog gobija, po meni barem 50-60 cm duzina je minimum da se bilo sto napravi
uskoro cu staviti cjenik pa cuti dati cijenu :hat:

#7 dzerjav

dzerjav

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 395 posts

Posted 14 January 2014 - 11:15 PM

Ma razmišljam da prijeđem na coral only nano (eventualno neka kozica ili račić kasnije). Ima i varijanta duži i uži akvarij (u pregradbeni zid), ali to bi morao raditi po mjeri - za sad skupljam informacije...

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 January 2014 - 11:33 PM

Dodani su cjenici u prvi post u  ovoj temi, :hat:

#9 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 15 January 2014 - 12:31 AM

Cijene su u kojoj valuti?

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 January 2014 - 01:18 AM

usd $

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 June 2014 - 07:32 PM

Evo na reef buildersu su predstavljene ove aquamacro pumpe, steta sto ih nisam uvezao iako sam htio ali situacija kod nas je takva kakva je, interesantno nove tunze stream pumpe koje su predstavljene 7 mijeseci nakon aqua macro pumpi pa ne mozemo govoriti o nikakvim kopijama, imaju isto rijesenje kao i aqua macro, ove nastavke na vrhu pumpe koje usimjeravaju mlaz i odlicno sakrivaju pumpu, pisao sam o tome kako je to odlicno rijesenje.
Evo link na članak na reef builders http://reefbuilders....ump-huge-waves/
a izgleda da pumpa radi ozbiljne valove, kako je Jake napisao čak i vece od tunze waveboxa uz manje opreme i manji proizvod

Posted Image

#12 Juricas

Juricas

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 194 posts

Posted 12 June 2014 - 11:23 AM

Ako je tako ko na ovoj slici, jos malo pa cemo moci surfati u akvarijima :)

Nano akvariji su totalno mrak!

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 12 June 2014 - 12:36 PM

View PostJuricas, on 12 June 2014 - 11:23 AM, said:

Ako je tako ko na ovoj slici, jos malo pa cemo moci surfati u akvarijima :)

Nano akvariji su totalno mrak!

Je ko na slici, to je snimljeno uzivo na interzou, velika prednost po meni te pumpe je sto je kockasta, ima jaki magnet i postavi se bocno, posto ima rotirajuci nastavak mozemo je okrenuti gdje zelimo, to je super jer pumpu stavimo na zadnji zid, npr pored overflowa ili gdje vec zelimo , spustimo da bude trecinu ispod vrha do kuda je obicno postavljen aquascape, okrenemo izlaz preko sredine akvarija po dijagonali i imamo perfektnu cirkulaciju a da se pumpa uopće ne vidi u akvariju
sve druge stream pumpe kako god ih postavili uvjek se vide jer su obicno po bocnim staklima da bi dobili idealnu cirkulaciju, kod ovih to nije potrebno

Da nano akvariji su perfketni, sada imaju i vece modele, uvezao sam bio u jednoj prijasnjoj turi manje modele i cista perfkecija a to su bili stariji modeli, ovi su jos bolji i napredniji te veci, problem je sto nisu jeftini iako po meni nisu ni skupi sto sve daju

Also tagged with one or more of these keywords: aqua macro, wavemakeri, pumpe, co2, nano akvariji, protein skimmeir, reaktori, fluid reactor