Jump to content

- - - - -

Najeftinije biljke i nevijerojatan izbor

akvarijske biljke anubias cabomba cuba

• Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 August 2013 - 06:38 PM

Pogledajte ponudu u atachmentu, najveći izbor biljaka u HR ... a cijene ??? pogledajte i sami neke biljke od 0.1 euro :pet:
Izbor je nevijerojatan

Attached File  CJENIK BILJKE.pdf   887.33K   601 downloads

UPDATE: 28.09.2013 SPISAK BILJA NA LAGERU
NESAE SPECIES -BUKET
CYPERUS HELFERI BUKET
LUDWIGIA GLANDULOSA BUKET
LUDWIGIA SPEC CUBA BUKET
ELEOCHARIS PARVULUS BUKET
POGOSTEMON STELLATA BUKET
LUDWIGIA REPENS BUKET
MARSILEA QUADRIFOLIA BUKET
MICROSORIUM PTEROPUS BUKET
MICROSORIUM PTEROPUS NAROW LEAF BUKET
ROTALA MACRANDRA BUKET
SAGITTARIA PLATYPHYLLA BUKET
LILAEOPSIS BRASILIENSIS BUKET
ROTALA MACRANDRA GREEN BUKET

TRICHOMANES JAVANICUM AQUA FERN - BRINS/GRANČICE
CYPERUS HELFERI - GRANČICE
ROTALA SPEC PEARL GRANČICE
HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA GRANČICE
HYGROPHILA POLYSPERMA GRANČICE
LYMNOBIUM LAEVIGATUM GRANČICE
LUDWIGIA ARCUATA GRANČICE
MICRANTHEUM MICRANTHOIDES GRANČICE
ROTALA MACRANDRA GRANČICE
ROTAL WALLICHI GRANČICE
SALVINIA NATANS GRANČICE
HYDROCLEISNYMPHAEOIDES GRANČICE
ROTALA MACRANDRA SMALL LEAF GRANČICE
ROTALA WALICHI LONG LEAF GRANČICE
LUDWIGIA BREVIPES GRANČICE

VESICULARIA DUBYANA GRANČICE

MARSILEA ANGUSTIFOLIA - POT
ELEOSCHARIS VIVIPARA - POT
CUBA POT
PGOSTEMON HELFERI - POT
MICROSORIUM PTERPOUS - POT
GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES POT
LUDWIGIA PERUENSIS POT

SAGITTARIA SUBULATA - TERRA POT

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 August 2013 - 06:39 PM

imate 22 stranice vrsta biljka za izabrati

#3 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 22 August 2013 - 06:49 PM

Ma šta je ovo sad... :089:

Da su ove cijene i izbor bili prije 2 godine, Mr. Amano bi mi mogo samo radit na baušteli lol :pet:
Ali sad volim koralje :happiest:

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 August 2013 - 07:25 PM

Imao sam jedan nesporazum sa jednom EU firmom i lokalnom konkurencijom kojima se nisu svidale moje niske cijene u ovoj temi http://www.elegancer...paqmat-naruzba/ pa su mislili da mi mogu dikitrati cijene po kojima ću ja prodavati /ironija da se EU članice  ponašaju kao da su u komunizmu- Jugoslaviji pa država dikitira cijene/ e malo su me naljutili pa im evo sada cijene biljka za Hrvatsku.

#5 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 22 August 2013 - 07:30 PM

Hahaha imaš pravo: ER for the people, not for mafia :hat:

#6 ZliBrka

ZliBrka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 179 posts

Posted 22 August 2013 - 08:27 PM

To su cene za 1 stabljiku/kom?

Edited by ZliBrka, 22 August 2013 - 08:28 PM.

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 August 2013 - 08:41 PM

View PostZliBrka, on 22 August 2013 - 08:27 PM, said:

To su cene za 1 stabljiku/kom?

pojma nemam da budem iskren, ovo je sa Istoka, kako oni pakiraju i sto daju po toj cijeni ne znam, ali pot sto se prodaje u eu ima oko 4-7 stabljika pa je lako izracunati koliko se moze naruciti, opet sumnjam da će sa istoka slati po 1 grancicu jer toga tamo na tone a i koliko vidim 120 komada stane u box, ako je box standardne velicine kako i za prevoz riba onda je to puno toga

#8 marijan_kt

marijan_kt

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 22 August 2013 - 09:49 PM

Kada ćeš imati vremena ako možeš saznaj ovo što pita ZliBrka pošto za prvi dio najjeftiniji prevoditelj izbacuje grančica (nit).Uostalom bilje je dosta povoljno pa ako će se ići u narudžbu ja bih uzeo bilja.

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 August 2013 - 11:14 PM

ide se u naruzbu, ima tona toga tako da je to velika prednost, skupljam naruzbe jedno desetak dana, u biti je i za ovu turu krajni rok bio danas a dolazi za 7 dana medutim posto je to nama sve novo i treba nam vremena da se priviknemo a i sama akva sredina je mala pa ja u biti izabirem cjneike koji su interesantni za uvoz, izvoznik je rekao da za desetak dana ponovno dolazi ista tura tj da redovito od ove firme uvoze biljke (valjda je onda dobra kada redovito uzimaju) pa da onda mogu poslati naruzbu

u globalu cijeli taj sustav funkcionira da oni svaki deset dana izbace ponude unaprijed za morsku i slatkovodnu akvaristiku, u ponudi je desetak cjenika livestocka koji dolazi, npr kod ovih je krajni rok za naruzbu 23-08.2013 a dolazi od 30.08.2013 do 5.09.2013 , ima stotine i stotine vrsta riba od raznih destinacija iz kojih se salje livestock, riba se naruci, plati i onda se čeka da oni poslaju ribu, nakon desetak dana stavljaju novu ponudu od drugih destinacija sa time da biljke pretezno uvoze od ovog izvora

Za nas je to problematicno jer prvo minimum je 1 box, kod morskih to nije problem, kod slatkovodnih je jer u 1 box stane i do 400 riba a ja nemam pojma sto da radim sa toliko slatkovodnih riba, drugi problem su EU cijene, neke ponude su ok neke su skupe, treci problem je sto je to dosta kratko, ne znam jeli to u ovoj seriji ili je tako stalno ali novi cjenik su izbacili 20-to a krajni ork naruzbe je 23-i sto je za nasu malu akva scenu dosta brzo, sa druge strane ako bude sve vise i vise zainteresiranih ja mogu bez problema uvoziti svakih 7-10 dana bukvalno svasta

Druga opcija je stock lista gdje mogu kombinirati morsku i slatkovodnu u 1 boxu sto je jednostavno, problem je sto je lager oko 30 posto skuplji koliko sam vidio
U biti sve ovisi koliko bude zainteresiranih za kupovinu, sto vise ljudi bude za slatkovodnu ja mogu uvoziti kada hocu kao sto radim kod morske gdje sam vec napravio desetak boxova u zadnjih 20-tak -30 -tak dana

View Postmarijan_kt, on 22 August 2013 - 09:49 PM, said:

Kada ćeš imati vremena ako možeš saznaj ovo što pita ZliBrka pošto za prvi dio najjeftiniji prevoditelj izbacuje grančica (nit).Uostalom bilje je dosta povoljno pa ako će se ići u narudžbu ja bih uzeo bilja.

Iskreno, bez namijere da uvrijedim ikoga malo mi je to nezgodno pitait, gledajte ovo je jedna od najvecih firmi u EU i na svijetu, oni rade sa cijeloom EU i sire, tu se narucuju kombiji robe po shopu, nazalost nas standard je kakav je i tu ne mozemo nista, mislim vani je prosijecna placa 2-4000 eura u Francuskoj, to je iznos sa kojim raspolaze obicna privatna osoba u Francuskoj i razvijenijim zemljama, sto znaci da trgovine uzimaju prosijecno po turi minimum toliko a vece trgovine barem 5 puta vise od svake destinacije, ja tu sad uzimam po box dva i sad da ga jos pitam da li za 0.1 euro dobijam biljku ili grancicu mislim reci ce sa kime radi i sto se zafrkava sa mnom da cjepidlacim oko 0.1 , 0.3 eura
Ja razumijem da je za nas i to puno ali to je jednostavno nas problem ne njihov, oni su veleprodaja i industrija i ne zamaraju se uopće oko tih stvari, mislim koliko je 0.1 euro , 75 lipa ako sam dobro izracunao?  Uzmes 10 tih grancica i to platis 7.5 kuna a u klasicnoj kosarici biljke koja kod nas kosta od 25 kuna na gore za jeftinije biljke imas od 4-7 grancica, dakle i da uzmes 10 komada i da je to samo 1 gracica opet je oko 3-5 puta jeftinije nego standardna ponuda u HR

#10 Šima-pž

Šima-pž

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 22 August 2013 - 11:23 PM

do kad se mora poslati narudzba za ovu listu?

#11 Juricas

Juricas

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 194 posts

Posted 23 August 2013 - 07:19 AM

Pozz blue:

Mene zanima slijedece:

WP136 Limnobium laevigatum brins 0,3 EUR - 10-15 kom
WP415 Eleocharis parvulus Pots 80 3,0 EUR - 1-2 kom, ovisno o kolicini posto neznamo kolko je to veliko.

WP1138 Hemianthus callitrichoides-emerged Pots 80 3,0 EUR - 1-2 kom, ovisno o kolicini posto neznamo kolko je to veliko.

Limnobium mi je najbitniji

#12 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 August 2013 - 08:17 AM

u ovoj temi sam slikao Songrow biljke kada sam ih uvozio, imate slike i cijene te možete vidjeti koliko ima biljka/grančica u bunchu ili pot-u , http://www.elegancer...2011paluplanta/

#13 Šima-pž

Šima-pž

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 23 August 2013 - 06:15 PM

koliko sam ja skuzio (ako sam dobro skuzio) na popisu pise kako se biljke prodaju.
Imaju po pelcer, košarica, "buket"...

samo me buni jer npr za Sagittaria subulata-submerged u buket pakovanju kolicina 120 - 2,3 EUR
jel to sad znaci da za 2,3 EUR dobijes 120 komada sagittarie?

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 August 2013 - 06:22 PM

ne to znaci da 120 biljka te vrste stane u 1 box, to je kolicinska oznaka koliko stane u box za transport
buket ce ti vjerojatno biti isto ono sto eu firme prodaju pod : bunch

npr iz ove teme http://www.elegancer...2011paluplanta/
ovo je bunch
Posted Image

Posted Image

#15 Šima-pž

Šima-pž

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 23 August 2013 - 06:45 PM

e tek sad nista ne kuzim hehehehe
ko ga šiša...narucit cemo nesto pa cemo vidjeti kako ce doci....nema druge ;)

#16 Juricas

Juricas

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 194 posts

Posted 24 August 2013 - 10:32 AM

Nadam se da ce ovo ici jer mi treba taj limnobium kod diskusa. :D

#17 zeleni

zeleni

Newbie

• Members
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 August 2013 - 01:07 PM

pozdrav blue,

ako još nije kasno ja bi naručio:

WP128 - Hydrocotyle leucocephala     brins     0,3 EUR

e sad koliko neznam jedno 10 kom ako su stabiljke... dakle za 3 eurića :)

#18 Juricas

Juricas

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 194 posts

Posted 30 August 2013 - 01:46 PM

View PostJuricas, on 23 August 2013 - 07:19 AM, said:

Pozz blue:

Mene zanima slijedece:

WP136 Limnobium laevigatum brins 0,3 EUR - 10-15 kom
WP415 Eleocharis parvulus Pots 80 3,0 EUR - 1-2 kom, ovisno o kolicini posto neznamo kolko je to veliko.

WP1138 Hemianthus callitrichoides-emerged Pots 80 3,0 EUR - 1-2 kom, ovisno o kolicini posto neznamo kolko je to veliko.

Limnobium mi je najbitniji

Ja krizam eleocharis parvulu i cubu, nazalost. Ako ce biti limnobiuma, uzimam 10.

#19 ZeleniMrav

ZeleniMrav

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 05 September 2013 - 09:01 AM

Do kada se moze uzeti nesto bilja?

#20 ZeleniMrav

ZeleniMrav

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Posted 06 September 2013 - 02:27 PM

Znam da je ljeto i da se ima posla ali bi me stvarno zanimalo dali se jos moze naruciti bilje?
Hvala...

Also tagged with one or more of these keywords: akvarijske biljke, anubias, cabomba, cuba