Jump to content

- - - - -

Novi Reef Octopus BioChurn Reactori

biochurn fluid reaktori novo reef akvariji reefoctopus

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 October 2012 - 01:47 PM

Novi Reef Octopus BioChurn reactori za 2012/2013 godinu. Izgledaju odlicno sa odlicnim dizajnerskim rijesenjima. Ful je interesantno kako sam Martinu jos davno, ima jedno 3 godine javio kako bi bilo super da u biopelelts/media reaktore ugradi polugu za miješanje medija kao sto je imao na zeovit reaktorima, drago mi je da me je poslusao iako mu je trebalo par godina za to. Drugo rijesenje je ako ste pratili razvoj bio pelelts filtracije a dosta njih je i pokupilo moje ideje i iskustva koje sam postao na reefcentralu gdje sam sa svojim diy reaktorom (koji je stvarao vortex pri dnu i imao sasvim drugacije mijesanje bio pelletsa od klasicnih fluid reaktora) imao fantasticne rezultate, tek nakon mojih postova i ideja veliki broj proizvodaca se okrenuo prema tom dizajnu koji stvara vortex pri dnu i izaziva kaoticno mijesanje medija pa tako i reef octopus. Veliki broj clanova sa ER-a je vec citalo o tome u temi o bio peleltsima, i ovdje na ER forumu i na ReefCentralu. Steta sto nemam jedno par sto tisuca eura viska da mogu svoje ideje i realizirati ali nema veze ionako je glavno da se reefing razvija u dobrom smijeru.

Novi reefoctopus biochurn reactori imaju posebnu propelu na dnu reactora koja stvara vortex i izazvia totalnu fluidizaciju medija, kako treba, a za svaki slucaj u sredini reaktora je posebna rucka sa kojom se peleltsi mogu promijesati u slucaju da se napune bakterija, imaju in sump modele, vanjske i male hang on za akvarije bez sumpa, ... i ovi izgledaju sexy takoder lol

video

Posted Image
Posted Image

Posted Image

#2 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 13 October 2012 - 02:02 PM

Nikad nisam vidio da se peleti tako brzo miješaju. Jel to samo demonstracija ili je stvarno potrebno?

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 October 2012 - 04:06 PM

Da sto su vise pokretni to bolje, evo jedan od mojih prvih videa mog diy reactora koji je pokrenuo cijelu tu igru sa vortexom, otvorenim reactorom i bio pelletsima, do tada su reactori bili klasicni a od tada se sve vise i vise reactora okrece ka vortexu i ful dinamicnim gibanjem pelletsa

#4 ER team

ER team

ER team

• ER
  • PipPip
  • 12 posts

Posted 19 June 2013 - 09:00 PM

Novo u ponudi: BioChurn 120INT Biopellet Reactor - u dolasku, ograničena količina

Posted Image

· Potpuno opremljen reaktor za rad, pumpa u kompletu
· Jedinstvena fluidizacija potpomognuta revolucionarnim sustavom za miješanje vode
· Jednostavno održavanje
· Izlaz vode preko jedinstvenog sistema "vodopada"
· Čvrsta konstrukcija

In-Sump Biopellet reaktor sa dosad najučinkovitijim vrtloženjem vode

Posted Image

Reef Octopus BioChurn biopellet reaktor koristi novi pristup kada je riječ o učinkovitom fluidiziranju biopelleta, bez razornog djelovanja na sam medij (kao što je jak mlaz vode ili sl.). Jedinstveno strujanje vode koje proizvodi ovaj reaktor omogućuje puno bolje otapanje samog medija, za što je zaslužno centrifugalno djelovanje ("churn”) patentirane donje ploče – “tanjura” reaktora. Za ultimativnu kontrolu PO4 & NO3 u Vašeg akvarija jednostavno ne postoji bolje rješenje od BioChurn-a.
Reef Octopus in-sump BioChurn reaktor isporučuje se sa Aquatrance pumpom koja opskrbljuje reaktor vodom i pokreće cijeli proces otapanja medija. Ovaj je model isto tako idealan za sve one koji žele reaktor jednostavan za rukovanje i održavanje. Dizajn izlaza obrađene vode u akvarij u stilu vodopada osigurava veću površinu za naseljavanje bakterija, dok se profinjenim ali snažnim vrtloženjem pelleta omogućuje produženo vrijeme za kontakt između akvarijske vode bogate nutrijentima i biopellet medija.

BioChurn 120INT:

Za akvarije veličine ~700 litara
Kapacitet: ~ 700ml (ovisno o vrsti medija koji se koristi)
Promjer: Ф120mm | Visina: 370mm
Footprint: 250mm x 145mm
Informacije o pumpi:
Aquatrance 1000
Watti: 8w
Max Water Flow: 1150l/h

Toliko o vjerojatno najboljem reaktoru na svijetu :hat:
...bringing the reef magic to your home...

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 24 June 2013 - 03:17 PM

Zadnji bio churn je prodan danas, ali imamo jos MF 800 i manje hang on MF300  fluid reaktore  u dolasku sa reef octopus turom, kome trebaju fluid reaktori neka požuri a i ja ću valjda jedan dan ubaciti u shop manje MF300 fluid reaktore tako da ih u stvari i možete kupiti, osim preko telefona, katastrofa od mene lol

#6 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 July 2013 - 04:20 PM

još jedan video bio churn reaktora u radu

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 July 2014 - 08:28 PM

Na lageru Bio Churn 120 reaktori, jednostavno najbolje riješenje za bio pellets filtraciju, par korisnika ih ima od prošle godine i iskustva i recenzije su super, ako koristite bio pelletse ovo je broj 1 reaktor, totalno fluidiziranje, nema stopanja reaktora sa bakterijama, nema blokiranja protoka... jednostavno super proizvod
link na bio churn reaktore http://www.elegancer...944&id=39108102

Also tagged with one or more of these keywords: biochurn, fluid reaktori, novo, reef akvariji, reefoctopus