Jump to content

* * * * * 1 votes

Hang On Protein Skimmer M 60

hang on skimmer m 60 protein skimmer aqua macro

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 May 2012 - 09:19 PM

U novoj pošiljci od Aqua Macro koja je danas došla došli su ponovno hang on skimmeri M 60, njih sam uvezao par komada u prijašnjoj turi da ih isprobam i oduševio sam se sa njima, do sada sam probao Deltec MC hang on skimmer, Razne reef octopus modele, aqua medic... nemam  pojma koje ne ali ovaj je definitivno najbolji, pogotovo gledajući omijer cijene, perfomansi i jednostavnosti upotrebe. Kada se koristi klasičan skimmer u sumpu tu nije problem naći odgovarajući skimmer iz reef octopus palete ali kod hang on verzije situacija je potpuno drugačija, prvo svi su vrlo skupi, i deltec i extrem reef octopus su modeli preko 2000 kn, Reef Octopus extrem je zvijer ali je vrlo veliki, tesko ga je ukomponirati na manje akvarije i zna biti bucan zbog sicce psk pumpe, deltec je sa druge strane igracka koja puno kosta.

Ovaj hang on model je taman, nije preveliki a ni premali i  sto je najbolje ima vrlo jednostavan nacin montaze te odlicno dizajnirano detalje oko usisa vode, kontrole protoka, skimminga, izbacivanja vode tj mora, i vrlo je financijski prihvatljiv, naravno u ER-u, vani u EU ga prodaje TMC firma iz Engleske i u EU je duplo skuplji nego kod nas.

Vieš informacija o njemu cu objaviti s vremenom, naruzbu mozete izvrsiti u ER  on line trgovini na ovom linku: http://www.elegancer...roduct=11776482

Još jedna bitan detalj kod hang on skimera je problem oko overskimminga, razni aditivi, hrana, ljepilo moze uzrokovati overskimming, kod modela koji su u sumpu to nije problem jer se more koje se prelije iz skimmera vrati u sump dok kod hang on modela u tom slucaju more ide na pod i moze uzrokovati poplavu, naravno to se vrlo rijetko dogada, modeli iz zadnje ture su vec oko godinu dana u upotrebi na par HR akvarija i jos se nijednom nije dogodilo da preplave/overskimmaju ali dobro je znati da ovaj model ima zaštitu tj dizajn i protiv toga, čaša skimmera je malo veća od ulaza i svo more koje se prelijeva iz čaše vraća se natrag u skimmer uz minimalno špricanje par cm oko skimmera, to je spricanje nastalo razbijanjem mjehurića zraka pri izlazu iz poklopca čaše, zanemarivo potpuno.

Htio bih napomenuti da je skimmer pri ovom testiranju korišten na akvariju gdje do sada nije bilo skimmera te je samim time voda puna čestica koja poboljšava skiming i sam skimmer je potpuno zatvoren da se voda podigne do vrha čaše, skimmer se nikada ne koristi sa potpuno  zatvorenim izlazom tako da nema bojazni da se ovakva situacija može dogoditi pri normalnom radu, ja sam se u biti jako pomučio da bi napravio overskimming na njemu.

Evo video testiranja, mozete vidjeti da nema nikakve poplave oko skimmera.

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 May 2012 - 09:22 PM

E da da napomenem i to sto je takoder vrlo bitno ovaj test i ovaj skimming je dobijen za 5 minuta, skimmer je taman dosao iz Kine, nije isperen ni očišćen od prljavštine što se preporuča kod upotrebe svih novih skimmera da bi se olakšao skimming, jednostavno je izvađen iz kutije, složen, montiran na akvarij i pokrenut, to je to, iz Kine na ER akvarij, možete vidjeti koliko dobro skimma u prvih 5 minuta svoga rada

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 May 2012 - 10:42 PM

I evo ga u radu, malo kasnije sam ga podesio kako treba i već vadi otpad van, bez ikakvih problema sa micro mjehurićima, breaking in periodom ili bilo čime, par sati nakon početka upotrebe je napravio prvu stabilnu pijenu i odstranjuje otpad

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 May 2012 - 10:31 PM

evo kako ovaj skimmer radi par dana nakon starta i kada ima otpada, na jednom karantenskom akvariju, ovo je izvadeno u 24 sata i čaša nije mala, uspodedba bi bila kao 2-3 čaše deltec skimmera

Posted Image

Posted Image

Also tagged with one or more of these keywords: hang on skimmer, m 60, protein skimmer, aqua macro