Jump to content

- - - - -

Pjevčići : Tripterygion tripteronous i Tripterygion delaisi

Tripterygion tripteronous Tripterygion delaisi jadranske ribe pijevcic goby

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 May 2012 - 10:31 PM

Ovo su jako lijepe ribe iz Jadranskog mora, pijevčići, mogu se držati u Jadranskom akvariju ali po mom iskustvu brzo izgube boju, izgleda da su ovi jarko obojani primjerci alfra mužijaci koji bojom traže ženke i označavaju svoj teritorij, kada ga se ubaci u akvarij skoro automatski izgubi boju i postane smeđi, valjda zato što mu je teritorij nepoznat ili nema ženki? Možda bi trebalo probati sa jednim mužijakom i 2-3 ženke i da se malo stabilizira na akvarij, upozna ga i označi svoj teritorij te bi onda pokazao svoje jarke boje, mužijaci su vrlo agresivni i teritorijalni i ne mogu živjeti zajedno u akvariju

Pjevčić peteroprugi
Posted Image

Pjevčić oštronosić
Posted Image

nadam se da nisam fulao u identifikaciji.

i evo jednog izmedu, još nije razvio boje do kraja

Posted Image

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 June 2012 - 07:58 PM

još jedna slika, šteta jučer sam gledao kako se pare ali nisam imao digitalac da snimim, ah klasika

slika je malo mutnija jer sam m naslonio objektiv skoro na glavu ,lol

Posted Image

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 June 2012 - 08:30 PM

evo još jedne slike da vidite da žive i na golom kamenju ne samo kod alga i beskralježnjaka

Posted Image

#4 M23_Vu

M23_Vu

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 04 August 2013 - 10:08 AM

zanima me kako se pjevčić slaže s tropskim ribama u akvariju?

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 August 2013 - 10:20 AM

U globalu ne zive dugo u tropskom akvariju , takoder po mom iskustvu znaju vrlo brzo promijeniti boju u smedu, jarko obojani primjerci su muzijaci koji svojom bojom zovu zenke i brane svoj teritorij, kada ih se stavi u akvarij vise nemaju svoj teritorij i posmede, mislim da im tropski ne pase na duzi rok i da ce za mijesec dva uginuti

sto se tice kompatibilnosti sa ribama nisam vidio probleme, mozda bi se sa dragonetima tukli tako da ako imas mandarine u akvariju onda moze biti problema, sa ovim drugim ribama ne