Jump to content

- - - - -

ER Wood: Dekoracija za slatkovodne akvarije

er wood driftwood panjevi grane

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 28 April 2012 - 06:52 PM

Napokon na brzinu slikao grane koje sam našao u šumi prije kojih mijesec dana, grane su super, naravno za moj ukus, mana je što su velika, nisu za male akvarije, mogu se lomiti naravno i ja sam jednog stavio u haqos feng shui akvarij od 26 litara ali ne vidi se onda njihova puna ljepota kada je mali komad.

Grana interesantno skoro odmah tone, u akvariju je tamne boje, nije ovako svijetla kao kada je na suhom, trebao bi napraviti neki veliki biljni akvarij sa tim granama ali zasada jednostavno nemam više mijesta za akvarije. Ovakve grane sam tražio kod izvoznika, po Indoneziji, svugdje i nisam ih našao, na kraju ih našao u lokalnoj šumi...

Posted Image

btw ovo su 2 grane, jedna velika i jedna manja
Posted Image

da dobijete filing veličine, kutija ispod grana je 140 cm duga, 60 cm široka

Posted Image

ovo je jedna manja, oko 80 cm duga
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 01 May 2012 - 06:03 PM

vidio uživo i mogu reć da je super, pravo skejpersko drvo, a mrcina neće odat tajnu u kojoj je to šumi nabrao :)))
biće da je Dundovo ;)

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 May 2012 - 06:20 PM

top secret lol, ma uništićete pola šume ako vam javim koje je drvo...

#4 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 07 May 2012 - 09:48 AM

Drvo je fantastično!!! Da li si ga još dodatno dorađivao (npr gulio koru, itd) ili je ovakvo i u prirodi?

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 May 2012 - 10:06 AM

kora je isperena sa vodom, to je potpuno suha grana, nije svjeza, tako da je kora samo padala pod mlazom vode

#6 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 07 May 2012 - 11:05 AM

Kak si ono rekao da se drvo zove? Evo, i ja sam spreman za šumu. Stalno se vozam okolo i tražim rekvizite.

IMG_0420.jpg

IMG_0451.jpg

#7 marijan_kt

marijan_kt

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 07 May 2012 - 05:20 PM

Vidim muta je spremna, pa koliko ćeš ti dovesti metar - dva drva? 8)  Daj i meni dovezi metar ako te ne ufate. Blu drvo je stvarno dobro i ima li toga svugdje ili samo na moru? Ovo je kao na kvizu. :hat:

#8 Malky

Malky

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 330 posts

Posted 07 May 2012 - 10:09 PM

ajd ne zahebavaj nego reci koje to drvo :) bas mi treba nekaj takvog da krknem u 250L
Odranski Obrež, N.Zagreb

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 May 2012 - 10:59 PM

lol neću reći, a nije ni lako naci ove grane, nije da ih nema ali ja sam nasao samo ovo u 20-tak dana trazenja po sumi a dovuko sam doma 2 kubna metra grana i nisu bila dobra jer su se ili raspadala ili ful mutila vodu, ovo sam nasao ful duboko u sumi i sasvim slucajno, trazio sam žabe/gatalinke LOL , sjeti osam se da smo kao klinci lovili gatalinke i nisam je vidio sto godina, otisao njih traziti i nasao ovo granje, go figoure...

Also tagged with one or more of these keywords: er wood, driftwood, panjevi, grane