Jump to content

- - - - -

POMOĆ PUŽEVI!!!

puževi napasnici botia helena puž

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 17 April 2012 - 07:05 PM

Bok. Dali netko pouzdano zna kako se rješiti onih malih okruglih poluprozirnih puževa a da ne ubijem živi svijet i da ne rsakopavam i kuham akvarij. HVALA!!!!! Dragi Admin. Imaš vrhunske preparate za alge, bilje, ribe, i za sve ostalo, ali daj molim te nabavi nešto pouzdano i za puževe, svi će to kupovati

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 April 2012 - 07:25 PM

Imaš li sliku tih puževa? Ja imam male puževe, dodu do nekih max 1 cm duzine ali su pretezno oko par mm i ti su super, ne samo da ih ne unistavam nego ih spašavam kada režem biljke i vracam natrag, u 2 godine koliko ih imam nisam primijetio ni najmanju štetu od njih, čiste biljke i usput ih gnoje.
Invazija tih puževa koliko sam primjetio je slično kao u morskih akvarijima, kada akvarij ima veliku količinu hranjivih tvari njih je puno a kada je akvarij stabilan onda ih nema puno, ja iako ih ne uništavam već spašavam ni u jednom akvariju nemam invaziju njih, znaci imam ih ali u normalnim granicama.

E sad ne znam koje ti imas i da li su ti štetni ali ako nisu ne znam zašto bi ih uništio?

Preparati koji ubijaju beskraljeznjake su na bazi bakra, ili uzmi botie koji ih znaju tamaniti a vjerojatno i neke ostale ribe samo i same ribe znaju raditi probleme, u glavnom koliko ja znam preparati na bazi bakra se koriste za unistavanje parazita na ribama i vjerojatno bi unistili i puzeve ali pošto ne koristim lijekove niti ih bas preporucam upotrebljavati uzmi moj savijet sa zadrskom

dobar balans izmedu hranjivih tvari tj cisti akvarij i problem bi trebao biti rijesen sam od sebe, kao i u prirodi

#3 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 17 April 2012 - 07:51 PM

Imam botia vec preko godinu dana, ali ove puževe niti ne pogleda. Pužići ne stvaraju nikakvu štetu ali se skupljaju na staklu i to samo tamo gdje filter baca vodu, kao da im paše jaka struja. nisam slikao jer sam starom posudio fotić. Budem za koji dan, ali skinuo sa sliku s neta da vidiš o kojoj je vrsti rijeć.

ramshorn-red-a.jpg

#4 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 17 April 2012 - 07:54 PM

Mislim da su
Ramshorn snail

#5 AnixoR

AnixoR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 17 April 2012 - 08:01 PM

Nabavi svrdlaste puževe.. oni ih unuštavaju, barem meni jesu... Uništili su sve te puževe, a njih nije bilo  nešto ekstra puno...tu i tamo koji po danu, kad se ugasi svijetlo onda ih ima dosta, ali ništa u odnosu na te okrugle. bezveze puževe..

#6 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 17 April 2012 - 08:05 PM

To sam vidio na netu Helena puževi. Probat ču na taj način, ne volim baš preparate ( osim u krajnjoj nuždi)

#7 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 17 April 2012 - 08:57 PM

Naj jednostavnije riješenje za puževe je da kupiš Botia Histrionica ili macrocantu...
Ili bilo koju , koju možeš kupit , u svome kraju...
Za par dana puževa nema ni u tragovima...

#8 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 18 April 2012 - 06:23 AM

botia, riješi ih za par dana,, pogotovo ove sa krhkim kućicama

#9 marijan_kt

marijan_kt

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 80 posts

Posted 19 April 2012 - 05:41 PM

Ja sam imao hrpu ovih svrdlastih i to u par mjeseci nekih najmanje 500 puževa. Kupio 2 male Botie one sive prugaste i mogu reći da su u 3 - 4 tjedna sve riješili, i ta vrsta ne naraste velika. Mislim da su one best of rješenje.

#10 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 22 April 2012 - 04:37 PM

Imam botia macracanthus, ali izgleda da sam nabasao na nekog ljenguzu. Budem uzeo ili ista takva dva nova ili ću uzeti sive. Moram razmisliti. Thanks

#11 Zdenac

Zdenac

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 posts

Posted 12 September 2012 - 06:36 PM

Kaj se tice puzeva ja bi ti preporucio Helena puzeve jedu sve ostale puzeve,je da su spore ali ciste temeljito.Kaj se tice Botie one su dobre ali ako imas Diskuse znaju se zaigrati a to ne pase Diskusima.

#12 Zdenac

Zdenac

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 posts

Posted 13 September 2012 - 08:10 PM

Evo slike Helena puza. :book:
fotografija(8)

#13 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 11 October 2012 - 05:50 PM

Bok društvo. Evo da vam se pohvalim. Rješio sam problem puževa. Kupio sam Tetraodon nigroviridis (green spotted puffer). Tek danas sam ga kupio, nisam mogao odoljeti kad sam ih vidio u dućanu. Skoro 2 godine si želim tu ribicu. Čuo sam da su dosta agresivne ali nisam mogao odoljeti. Nego, čim sam ga ubacio u akvarij on je automatsko počeo tamaniti sve puževe sa stakla akvarija. Tog trenutka sam sjeo u auto i odvezao se 30 km po još jednog za drugi akvarij. JA PUŽEVA VIŠE NEMAM!!!! Nadam se da će opstati u mome akvariju.

Zaboravio sam:
75db72991e171b364b56e92268cb3068.jpg

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 11 October 2012 - 06:21 PM

imao sam ga davno dok sam se bavio slatkovodnom akvaristikom, prva liga ribica, mana mu je sto će pojesti sve peraje vecim ribama, barem je tako bilo kod mene, dosta su agresivni, u biti vrlo je interesantno kako tako mala ribica, moji su bili dosta mali, moze pojesti i ostetiti peraje ribama par puta vecim od njega, ovisi sto imas u akvariju ali ako imas skalare i slicne ribe mislim da im nece biti lako sa njima, meni su osisali arowane, sve peraje od njih

Also tagged with one or more of these keywords: puževi, napasnici, botia, helena puž