Jump to content

- - - - -

posjeta De Jongu

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 18 May 2005 - 07:00 PM

E na skrpocica smedjeg sam i mislio, to hoce uci u vrsu. Ozbiljno cu razmisliti o njemu! Moze ga se hraniti sa smrznutim lignjama i ribom, zar ne?
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

#22 Mario

Mario

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 3,603 posts

Posted 18 May 2005 - 08:56 PM

to su full izdrzljive ribe ta porodica Scorpaenidae. Brijem da bi one mogle i duze vrijeme u tropskom akvariju.. No postavljaju se naravno pitanja... Za ovog skorpincica o kome pricate neznam no skarpina u akvariju tvog sizea ne zvuci realno... ako je hranis kvalitetno i puno jadranska skarpina prerasti ce taj akvarij in no time, drugo ipak je otrovna i na tako malom prostoru gurat stalno ruke u akvarij s njom je cackanje vraga..  Ja nikako nebih pocetniku preporucio otrovnu ribu, narocito ne u tako malom akvariju, uz to su i dosadne came na dnu cijelo vrijeme i nema akcije (osim dok je hranis malim antipaticnim damselima  :oops: ) no recimo kad bi zbilja bio zainteresiran za otrovnu ribu u reef akvariju te velicine ima tropskih vrsta koliko ti srce zeli.. npr. sto se skarpina tice Taenianotus triacanthus (ili leaf scorpionfish) naraste do 10 cm. i ima ih prekasnih boja , plavih, zutih, crvenih.. pa zatim Amblyapistus taenionotus ( rogue scorpion isto plave i crvene) ili pak lionfishes roda Dendrochirus (zebra i fuzzy lion) bili bi ok stanovnici akvarija te velicine...

mada ozbiljno mislim to bi ti bio bez veze izbor ribe za akvarij... ima riba za izabrat koliko oces..
------------------------------------------------------------------------------------
Evil by thought, evil by word, evil by deed.

#23 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 19 May 2005 - 07:41 AM

Skrpoci su ti male ribe. Meni se jako svidjaju. Nisu lijepi kao skrpine, ali su mi skroz fora. Nase su, pa su mi drage! Bas sam sad po kuci trazio knjige o ribolovu da ti napisem vise o njima, ali su ocito na moru. Sto se otrova tice, alergican nisam, nije to tako jak otrov. :oops: Ono sto cu napraviti je da cu ga drzati u akvariju tijekom ljeta na par dana uz svakodnevnu izmjenu mora da ga malo upoznam i onda pustiti.
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

#24 Mario

Mario

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 3,603 posts

Posted 19 May 2005 - 03:20 PM

Cuj neznam u svakom slucaju bilo bi mudro kad bi se dobro debelo informirao sve skup oko tog otrova, jer zlu ne trebalo.. Koliko ja znam skapine su dost otrovnije od liona, a iz provjerenih izvora znam da lionov ubod boli ko sam vrag..  Frend sto drzi shop s ribicama je probao u par navrata.. Veli da ti prst pulsira i boli danima da je to strahota. Sto se tog sveg skupa tice znam i da je taj otrov moguce neutralizirati u vrucoj vodi, pa ako ti se to (ili bilo kome drugome) nedaj boze desi odmah s prstom u vodu.. Sto se te vode tice nije potrebno iskuhati prst u kljucaloj vodi vec recimo temperatura 50 stupnjeve, moz i malo veca.. Ako je ubod na glupo lociran, recimo na laktu ili nadlaktici pa nemres gurnuti cijelu ruku u vodu good bi bilo omotat ruku u rucnik i zalijevati ga toplom vodom te tako ga odrzavati toplim.... no dobro toliko o tome idemo na aqua spijka:

prvo par slika frag tankova:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

mozete zamisliti koje mi je bilo razocaranje kad sam dosao iz Alibabine pecine u ovako nesto.... :oops: no kaj je je, heliofungije su mu mrak... lijepe i velike..
------------------------------------------------------------------------------------

#25 pletko

pletko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,296 posts

Posted 19 May 2005 - 11:47 PM

Imaš li možda koju sliku onog akvarija u pozadini, izgleda nešto veliko i super a ovo ostalo spram onog prije neznam što bih ti rekao. :oops:
Mislim da si trebao staviti prvo ove da nas ugriješ pa onda one prave da malo patimo. :lol:

#26 Mario

Mario

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 3,603 posts

Posted 20 May 2005 - 03:11 AM

Imaš li možda koju sliku onog akvarija u pozadini

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#27 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 20 May 2005 - 09:30 AM

Isto nataste, isto deprimiran...