Jump to content

- - - - -

Rezanje i presađivanje bilja

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 17 November 2011 - 11:16 AM

Bok. Tražim nekog tko stvarno ima iskustva u biljnoj akvaristici i tko je uspješno održavao biljni akvarij. Nikako ne mogu naći kako se  održavaju neke biljke, koliko ih treba pustiti na narastu u vis prije rezanja, na kojem mijestu ih treba rezati,... itd. Malo detaljnija objašnjenja. Pa ako netko ima volje nek mi javi. Thanks. :hat:

Evo, za početak ova biljka (na fotki GORNJA). Fino se primila i narasla je preko 30 cm. I što sad s njom? Da je i dalje puštam ili ju je potrebno rezati, bla, bla, bla...?

IMG_1432.jpg

#2 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 17 November 2011 - 06:02 PM

čini mi se da je h. difformis, režeš ju gdje želiš, recimo po sredini
odrezani dio ponovo zapikneš u podlogu, a iz starog dijela niču bočni izdanci

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 November 2011 - 06:16 PM

Nije to ceratopteris ?? link http://www.elegancer...=155&Itemid=127
može biti da sam fulao naravno, ali te biljke sa slike ja se nisam mogao riješiti, to raste 100 na sat, na sve strane u svim mogućim uvijetima, ako se ne varam baca korijencice sa grana i tu mozes narezati i posaditi, ne znam gdje sma pisao o njoj, negdje je tema na forumu ali ne mogu naći

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 November 2011 - 06:18 PM

nasao sam link, nisma siguran je li to ista biljka? http://www.elegancer...biljni-akvarij/

#5 tomislav.flis

tomislav.flis

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 78 posts

Posted 17 November 2011 - 06:32 PM

To je Hygrophila difformis. Počela je puštati korjenčiće sa grana, ali nisam ništa htio dirati dok ne pitam o tome. Hvala vam dečki. Večeras ću je odmah capnuti.

#6 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 17 November 2011 - 06:50 PM

možeš rezati tamo gdje pušta korjenčić ali i ne moraš
biljka je pravi korov, raste gotovo u svim uvjetima ali ako se pruže bolji uvjeti razlika je u izgledu listova ;)