Jump to content

- - - - -

Info: Vertex Puratek RO i De Luxe RO/DI sistemi

• Please log in to reply
168 replies to this topic

#21 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 05:45 PM

i jesi je sastavio  :twak:

#22 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 05:49 PM

Obustavio slaganje osmoze  :twak: Budem sutra nastavio... valjda ce ici lakse :dada:
A i da sam sad zavrsio slaganje i montiranje... trebam bar jos 3 sata za ispiranje i pustanje vode :052:

Imam destilirane za jos 2 dana  :dada: Pomalo  :dada:

#23 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 01 September 2010 - 12:03 PM

Evo mene opet sa pitanjima... dakle dobio sam ove elemente sa osmozom:

Posted Image

Kako ih medjusobno spojiti?  :)
I koji dio zasarafim u zid gdje doalzi voda?  :neznam:
Znam jedino da jedan dio cijevi (A) ide u ovaj mali utor (E) :dada:
Ostalo nista ne kuzim  :sigh:

#24 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 September 2010 - 12:43 PM

koliko košta taxi sa Raba do tebe ???  :)

Skini ulaz sa jbl osmoze privremeno i natakni njega na ulaz cijevi za dovod vode u osmozu dok ne kupiš čep za zatvoriti BCD sustav spajanja.

Imas 2 opcije spajanja vertex osmoze , B C i D koristim ja, to je odličan sistem jer ga možeš zašarafiti na cijev ( standardan promijer koji se koristi na izlazu iz veš mašine ili pri spajanju slavina) taj sistem je napravljen da možeš koristiti i slavinu i osmozu, B zasarafis na slavinu, D ti je ukopčavanje iskopčavanje osmoze, C je nasatavak za slavinu ili daljni odvod, dakle možeš i dalje koristiti izvor vode bez da ga zauzmeš samo sa osmozom. Naravno ti vjerojatno nećeš imati nastavke koji se mogu dalje spojiti na cijeli taj sustav tako da sa njime možeš otići u trgovinu i kupiti čep koji se zašaradi na C navoj, to je metalni čep i samo zatvoriš sustav da voda ne ide dalje nego samo za osmozu, kasnije ako će ti trebati možeš kupiti spojeve/slavinu koji se zašarafe na C navoj te koristiti osmozu i slavinu. B se zašarafi na ulaz vode gdje si i do sada koristio staru osmozu, obično je to ulaz vode za veš mašinu u kućanstvu, ili bilo koja slavina koja ima navoje na izlazu i tog promijera je.

E F sistem ti je za spajanje na tanke slavine koje imaju navoj na kraju slavine, ja imam takvu slavinu u kupaonici, tog promijera ali bez navoja, tako da koristim prvi sistem, ako želiš koristiti taj spoj i imaš tanku slavinu u kupaoni, provijeri sa F ulazom da li je tog promijera ako je i želiš koristiti taj sistem odi u trgovinu i kupi cijev sa navojem na kraju te zamijeni na slavini.

Također kupi ako nemas teflonsu traku koja uvijek treba na spoju slavine i osmoze.

#25 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 September 2010 - 12:48 PM

e da, ako koristis BDC sustav onda A se spaja sa D, naravno prvo ošarafiš ventil na D dijelu, taj ventil provučeš kroz kraj A cijevi i kraj cijevi natakneš na D dio te zašarafiš.

#26 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 01 September 2010 - 01:01 PM

Kod mene ta slavina u zidu za masinu ima 2 izlaza :neznam:
To smo ugradili kad sam JBLovu nabavio :dada: Da mogu oprati ves i raditi vodu :)

Uglavnom... ne odgovara mi ni jedan ulaz/izlaz  :)
Moram onda do ducana po nastavke neke  :sigh:

#27 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 September 2010 - 01:12 PM

slikaj ako možeš taj nastavak na zidu, sve osmoze koje sam do sada imao su imali nastavke istog promijera kao i B navoj, onda moraš samo kupiti čep/navoj koji zatvara taj izlaz C , to ima u svakom dućanu gdje se kupuju cijevi za vodu, slavine... ja sam ga kupio tu na Rabu, trebao sam ih kupiti više i poslati vam sa osmozama  :)

Privremeno kao što sam ti rekao cijev m ožeš ukopčati u jbl-ov spoj, samo izvadi cijev i spoji sa novom cijevi dok ne kupiš taj čep.

#28 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 September 2010 - 01:19 PM

evo kako to izgleda spojeno

Posted Image

#29 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 01 September 2010 - 01:26 PM

Kod mene je ovako... bez tih nastavaka koji su dosli s osmozom :)
Posted Image

Ona gornja siva cijev dovodi vodu u ves masinu :sigh:
Ova druga na kojoj je sad nista... tu je bila stara osmoza :neznam:
Ono dolje je odvod za ves masinu :dada:

#30 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 September 2010 - 02:08 PM

nabavi maticu i zatvori donji dio C izlaz i sa B ulazom ga zasarafi na stari ulaz gdje je bila spojena stara osmoza, to je najednostavnije rijesenje, ako ti se da zafrkavati osarafi gdje ti je sad izlaz za masinu te ga probaj tu spojiti, B na ulaz a C na masinu

#31 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 01 September 2010 - 02:32 PM

Ali to ti kazem... ne mogu zasarafiti ni jedan kraj ovih sto sam dobio s osmozom na nista sto ja sad imam doma :)
Jednostavno je ili preveliko ili premalo i ne pase  :)
Moram znaci uzeti to nesto za zatvoriti rupu C i neki nastavak da mogu spojiti ovo iz zida sa B  :neznam:

Evo taj BCD nastavak ne moze na ovo sto meni strsi iz zida ni s jedne ni s druge strane  :sigh:
Posted Image
Posted Image

Onaj mali EF isto nejde na nista od ponudjenoga  :dada:

#32 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 01 September 2010 - 02:51 PM

e to je sad cudno i nije mi jasno, do sada sam sve masine koristio na izlazima koji odgovaraju vertex spoju, jedino što je vertexov metalan i ima mogucnost da se na njega spoje drugi izlazi, inace to su univerzalni konektori za vodu po svjetskim standardima, evo slike standardnog jeftinog plastičnog konektora za ro i ro/di uredaje, tako sam koristio prije ali mi je ovaj metalni bolji

Posted Image

na istu tu cijev zasarafim vertex metalni konektor, nema razlike u navojima i promijeru, to su standardne mijere i spojevi u kućanstvu

#33 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 02 September 2010 - 03:13 PM

Bio sam danas u Pipi i nisu imali nastavak za spojiti na te od osmoze  :neznam:
Izgleda da onaj zuti EF nije neki standardni  :sigh:
Budem isao sad jos po nekim ducanima pogledati  :)

#34 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 02 September 2010 - 04:20 PM

Hoćeš da ti ja ti kupim nastavak ili maticu za zatvoriti metalni veći konektor? Ako želiš mogu ti kupiti još jedan nastavak sa ventilom za zatvaranje kojeg možeš zatim zašarafiti za veći nastavak i koristiti i ro i veš mašinu, naravno kada koristiš RO tada zatvoriš dovod vode u veš mašinu i obrnuto.

Iskreno ne znam kako nemaju nastavke za slavine gdje se spaja veš mašina, to su najčešće korišteni spojevi u kućanstvu.

#35 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 02 September 2010 - 04:33 PM

evo ja sam sad na brzinu skinuo maticu koja zatvara vertex konektor i spojio slavinu, čak sam ti i vodu pustio da ne bi rekao da sam je samo nataknuo radi slikanja  :dada:

Posted Image

To su univerzalni standardizirani promijeri vodovodnih nastavaka, moraju biti takvi inače bi došlo do kaosa kada bi svaka kuća imala drugačiji promijer cijevi na slavinama.
To je isti promijer koji se koristi na spoju veš mašine sa izvorom vode, btw ova kupaonska slavina ima isti promijer kao i mali nastavak samo što ova nema navoje na završetku pa se ne može koristiti za spoj sa osmozom ali takvih istih slavina sa navojem sam vidio za kupiti, i to na Rabu a mi imamo 9000 stanovnika  :sigh: u ZG-u sa milion stanovnika bi trebala zastupljenost standardiziranih cijevi i spojeva trebala biti puno veća, ili se svi furate na šmensi fansi talijanske špine ??  :neznam:  :)

#36 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 02 September 2010 - 04:46 PM

btw na tvojoj slici, ovoj
Posted Image

jesi probao ošarafiti nastavak za staru osmozu, ispod crvene lijeve strelice i zašarafiti vertex konektor? Trebao bi se zašarafiti na tom mijestu a zatim ti treba samo matica za zatvoriti konektor, to ti ja mogu poslati ako ne nades.

#37 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 02 September 2010 - 04:52 PM

Probao sam i to :dada:
Sve kombinacije sam pokusao i doma sam ispregledao sve stare dijelove koje imam :)
Nista nije odgovaralo  :neznam:

Sad cu ici pogledati u Ferotermu jel imaju sto za spojiti to sve skupa :sigh:
I usput cu kupiti destiliranu vodu za svaki slucaj  :)

#38 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 02 September 2010 - 04:53 PM

a jesi probao ošarafiti nastavak za veš mašinu i tamo ukopčati vertex nastavak? onaj sivi plastični spoj pri vrhu zadnje slike?

#39 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 02 September 2010 - 05:03 PM

Nisam :dada: Ali to je isti nastavak kao onaj na JBL osmozi :neznam:
A ovi Vertex su drugaciji i ne pasu na to  :sigh:

Evo posalo sam "svoje ljude" u Feroterm sa svim nastavcima da vide sto se moze sloziti  :)

#40 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 02 September 2010 - 05:30 PM

Evo izgleda da su nasli nesto :)
Za onaj dio sa ventilom :sigh:

Za onaj "zlatni" nema nikakvih nastavaka :dada:
Nmea veze, glavno da mi to uspijemo spojiti, pa da ih sutra isprem :neznam: