Jump to content

- - - - -

Info: Vertex Puratek RO i De Luxe RO/DI sistemi

• Please log in to reply
168 replies to this topic

#161 RobiR

RobiR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 1,558 posts

Posted 06 April 2011 - 07:55 PM

60-70 kn za 30 litarski u poljoprivrednim dućanima.  :nedam:
Santa Cruz

#162 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 06 April 2011 - 08:32 PM

Lagao sam, ti od 150 su mislim u Metrou bili, to sam starog poslao, to su s pipicom. Danas sam uzeo par u bauhausu od 30l, tako su kako Robi kazes, oko 70kn!
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

#163 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 07 April 2011 - 08:05 PM

samo 45 psi  :gata:, mjerio proizvodnju 186 l/dan
prije smo imali previsoki pritisak, oko 7 bar i onda smo dali ugraditi reducir tlaka u šahtu, sad je oko 3 bara

#164 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 08 April 2011 - 06:41 AM

I mi uskoro stavljamo reducir ventil, bit ce manje ro vode, ali bolje tako :gata:
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

#165 ROYAL

ROYAL

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts

Posted 08 April 2011 - 11:21 AM

Ali idu topliji dani pa ce sa toplijom vodom iz vodovoda proizvodnja bit veca.

#166 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 15 February 2013 - 05:24 PM

Imam pitanje za ovu osmozu pošto ju upravo spajam...

Kada se napravi voda i dotok vode u osmozu se prekine, da li se sve pusti samo tako da iz cjevčica polako nastavi kapati voda, ili se smije otvoriti ventil za ispiranje pa da ostatak vode iz osmoze neglo iscuri. To pitam zato što mi cijevi dok osmoza nije u pogonu stoje smotane iza veš mašine pa da ne kapa voda mislio sam ovako sve ispustiti, a ne znam hoće li na ovaj način membrane ostati suhe...

Hvala :hat:

#167 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 February 2013 - 05:43 PM

Prozirna su ti kučišta pa provijeri koja ti je postavka najbolja, vidjeti ćeš vodu u kućištu i ako ostane na suhom
osobno je samo zatvorim slavinu kada mi napuni kantu i sve je u redu, kada mi treba voda ponovno prije upotrebe okrenem ventil za ispiranje, kojih par minuta ispirem membrane i nakon toga vratim ventil u standardni način rada i skupljam vodu :hat:

#168 Sonny

Sonny

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 668 posts

Posted 15 February 2013 - 07:08 PM

Jako sam zadovoljam s osmozom.
U usporedbi s onom ekonomičnom ovo je space shuttle. Iako je i mala odlično čistila pa sam tako znao imati odličnih 9 ppm na TDS metru, ova nova je nakon 20 min ispiranja odmah dala 4 ppm.
Predivna je uživo, baš je šminkeraj :D

#169 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 February 2013 - 07:52 PM

Vertex je najbolja osmoza, ja ih guram jos dok nisu ni prodavali u EU, vertex je u startu bio samo u USA a tek godinu dvije kasnije su se preselili u EU,