Jump to content

- - - - -

Info: Vertex Puratek RO i De Luxe RO/DI sistemi

• Please log in to reply
168 replies to this topic

#1 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 02:30 PM

Trebalo bi najprije staviti sediment filter i karbon filter i pustiti da radi neko vrijeme da se ispere karbon filter da sitna prašina iz njega ne ode u RO membranu pa onda staviti RO membranu i isto pustiti neko vrijeme da se ispere (konzervans) iz nje i tek onda staviti DI medij i isto isprati neko vrijeme i tek onda se može koristiti filtrirana voda.

Ja ne razumijem ovo  :twak:
Znaci ja ne slozim svoju osmozu skroz?
Nego samo dio... pa je ukljucim na vodu?
Pa onda ostatak... i onda je opet uklopcam na vodu?  :dada:

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 03:00 PM

Da, prvo spojis tj prvo montiras sedimentni filter, zatim karbon filter, ukopčaš u slavinu i pustis vodu, naravno masinu stavi u kadu prije nego što pustiš vodu, cijev izmedu karbon blok prefiltera koja se spaja na ro membranu je vrlo kratka radi toga masinu stavis u kadu (možeš i promijeniti cijev privremeno i staviti dulju koja ti trenutno ne treba dok ispires membranu ali je najlakse staviti osmozu u kadu i neka toči 15-tak + minuta.
Nakon toga spojis na ro membranu i opet pustis da se ispere ro memrana, nakon toga je spremna za rad.

Ovaj post i onaj prije cu prebaciti u temu o puratek osmozama, isto u ovom forumu, bolje je kad su informacije o odredenom proizvodu u temi o tome nego ovdje gdje je globalna tema o uvozu  :twak:

#3 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 04:03 PM

Sad sam tek poceo slagati :dada:
Onaj sediment filter... to se s nicim ne zasarafi ni ne zatakne unutra?  :twak:
Mislim... samo ga stavim u onu njegovu plasticnu posudu i nju zasarafim na glavni dio?  :dada:

#4 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 04:06 PM

I jos jedno pitanje  :twak:
Ne razumijem sa slike tu lijevu i desnu stranu  :dada:
Jel mi sediment filter dodje na onu stranu gdje je manometar ili na onu drugu?  :dada:

#5 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 04:28 PM

Dakle ja sam to ovako spojio zasada... i sad cekam odgovor prije nego nastavim   :twak:
A i nije mi uopce jasno gdje ide ulaz.. .gdje izbacuje otpadnu vodu, a gdje cistu  :dada:

Attached Thumbnails

• RO.jpg

#6 Nemo

Nemo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,244 posts

Posted 31 August 2010 - 04:28 PM

Sediment filter ti dolazi odma na pocetak di voda ulazi pa onda voda iz tog filtera ide u karbon blok. Kod mene ti je kad gledas osmozu od naprijed taj sediment filter na desnoj strani
Sva oprema u Neme u pola cjene

#7 Nemo

Nemo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,244 posts

Posted 31 August 2010 - 04:30 PM

Evo vidim po slici da si krivo slozio vidis da ti je na onom desnom naljepnica water in i tu ustekas cjev od ulaza vode i u tu posudu ide sediment filter

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 04:34 PM

evo slike moje osmoze, ono smede je zapunjeni sedimenti filter
Posted Image

evo tvoje, kao sto vidis naopako
http://www.elegancer...tach=4088;image

#9 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 04:40 PM

OK... evo sad sam im zamjenio mjesta :dada:
Ali drugi problem je sto taj desni ne mogu zasarafiti do kraja  :dada:
Smeta mi onaj mali "ulaz" ... evo slike  :twak:

Attached Thumbnails

• ro2.jpg

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 04:44 PM

Dakle ja sam to ovako spojio zasada... i sad cekam odgovor prije nego nastavim   :twak:
A i nije mi uopce jasno gdje ide ulaz.. .gdje izbacuje otpadnu vodu, a gdje cistu  :dada:

ulaz vode, dakle onaj dio koji se spaja na slavinu ti ide na prikljucak malo iznad sedimentog filtera sa desne strane, pišu ti slova ako se ne varam: water in
zatim ako ti je sve odvojeno, sad se ne sjecam točno da li ti je gornji dio spojen sa flow restrictorom ili ga trebas spojiti (mislim da je to original spojeno)
ovo je flow restrictor sa ventilom za manuelno ispiranje membrane/backflush
Posted Image
tamo gdje ti piše flow i strelica to je izlaz otpadne vode. dakle to ide u kadu ili gdje vec bacas otpadnu vodu. Kućište RO membrane bi vec trebalo biti spojeno sa flow restrictorom , u globalu na ro komori onaj manji niži izlaz je uvijek otpad a onaj malo duzi postavljen na sredini je čista voda i tu vodu skupljas. Uvijek je dobro oznaciti cijev za čistu vodu, ili otpadnu, kako vec zelis sa nekim znakom, ja imam na otpadnoj cijevi zalijepljenu traku za pakiranje pri kraju cijevi tako da ne bi fulao i skupljao prljavu umijesto čiste. Na kraju kod ro jedinica ona koja sporo toči je čista a ona koja ide brze je otpad, to je finalna provijera.

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 04:46 PM

koji mali ulaz, onaj plastični plavi osigurac? On se okrece i može vaditi, sluzi kao osigurac da cijevi ne izletu van, to su posebni push and connect fitinzi, da bi izvadio cijev moras gurnuti prema unutra onaj dio na spoju, kada je plavi osigurac na tom spoju taj dio se ne može gurnuti unutra i cijev ne može izletiti.

#12 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 04:50 PM

e da sedimenti i karbon filter ti u komore moraju sjesti pravilno, na dnu prozirne komore kao i na vrhu tijela gdje se zasarafi, u sredini su povisenja, prefilteri moraju sjesti točno u njih i biti okomiti, ako sastavljas ro vodoravno taj dio ces zarfknuti, dakle stavis prefilter u prozirno kućište da sjedne tocno u sredinu sa svojom rupom na izboceni dio i onda tako okomito šarafis i gledas da gornji dio takoder sjedne pravilno, nemoj zasarafiti krivo jer ces ostetiti nosace prefiltera, ne smije ići na silu vec bez problema

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 04:52 PM

trebao sam ti je sastavljenu poslati  :dada: tu na Rabu sam ekipi isto sastavljao da ne bi krivo spojili i oštetili nosače prefiltera tj same prefiltere  :twak:

#14 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 04:56 PM

Pa ne znam sto nisi sastavljenu poslao... ko da me ne znas  :dada:

Al uglavnom... nisam nista na silu  :twak:
Sve sam u fino da sjedne na mjesto :dada:

Ali i dalje mi smeta ovaj bijeli nepomicni dio od ulaza za vodu... i ne mogu tu ljubicastu plastiku zasarafiti do kraja  :dada:

Attached Thumbnails

• smetalo.jpg

#15 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 05:00 PM

probaj ga ali ne na silu malo dignuti prema gore, ili čekaj malo da otvoim jednu tu da vidim tu situaciju

#16 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 05:06 PM

ok ne trebas nista okretati, ne može se okretati, zasarafi koliko možeš i to je to, mislim da nece biti problema jer su komore dobro zasarafljene i ne treba ful do kraja

#17 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 05:11 PM

To im je onda greska u konstrukciji  :dada:
Nadam se da nece nista curiti van  :dada:

A ono jedno crijevo koje sam dobio... njega prerezem na 2 djela?  :twak:
Pa da imam jedno od slavine do osmoze i jedno od osmoze do kade?  :dada:

#18 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2010 - 05:15 PM

To im je onda greska u konstrukciji  :052:
Nadam se da nece nista curiti van  :dada:

A ono jedno crijevo koje sam dobio... njega prerezem na 2 djela?  :dada:
Pa da imam jedno od slavine do osmoze i jedno od osmoze do kade?  :dada:

nece, jer ako zasarafis drugu komoru kojoj ne "smeta" taj dio vidjeti ćeš da su na identičnoj visini, to je u biti maksimum do kojeg se mogu zasarafiti  :twak:
3 dijela, jedno do osmoze, jedno za cistu vodu, jedno za prljavu, ali imas staru osmozu, cijevi bi trebale biti identičnog promijera pa možeš koristiti te cijevi, u slučaju da ti treba duža cijev za otpad, dovod, čistu vodu pa da ne režeš glavnu cijev ako možeš iskoristiti od stare osmoze

#19 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 31 August 2010 - 05:23 PM

Ja se stare osmoze pokusavam rijesiti  :twak:
Nitko je nece ni za 400kn... a samo joj treba nove filtere staviti :dada:
Mislim da je bez tih cijevi nitko ne bi uzeo ni da im ja platim  :dada:

#20 Nemo

Nemo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,244 posts

Posted 31 August 2010 - 05:25 PM

Vidim ni ne dobijes sve potrebne cjevi uz nju nego moras rezati. Ja sam uz svoju dobio 3 cjevi i sve razlicite boje tako da nemozez faliti koja je za koju vodu :twak: :dada: