Jump to content

- - - - -

Vertex Bio Pellets

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 benak

benak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 146 posts

Posted 17 July 2010 - 10:14 PM

Ima li još bio peletsa.

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 July 2010 - 10:17 PM

ne trenutno, sada radim naruzbu od vertexa a oni imaju bio pelletse, mozda su ih vec dobili i u EU , provijericu u ponedjeljak  :keks:

#3 benak

benak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 146 posts

Posted 20 July 2010 - 08:14 PM

jesi li ista saznao za bio pelets.

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 July 2010 - 10:11 PM

A cekam da se potvrde naruzbe i uplate  :unsur: za vertex naruzbu u ovoj temi http://www.elegancer...44.msg73475#new , da ne pitam bezveze

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 July 2010 - 01:37 PM

Upravo zavrsio konverzaciju sa Vertexom i evo cijene vertex bio pelletsa

Posted Image

Direkt link na on line kupovinu

Vertex Pro Bio Pellets 500 ml - 250,00 kn
Vertex Pro Bio Pellets 1000 ml - 450,00 kn

cijene su dosta manje od original bp-a

#6 simeZg

simeZg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 625 posts

Posted 22 July 2010 - 02:54 PM

Upravo zavrsio konverzaciju sa Vertexom i evo cijene vertex bio pelletsa
500 ml - 200,00 kn
1000 ml - 370,00 kn

cijene su dosta manje od original bp-a

jel ima razlike u kvaliteti od origigi bp?
Struja je jedina imenica ženskog roda koja se nemože dirati golom rukom.

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 July 2010 - 03:05 PM

koliko pratim ne, iako nitko ne može točno reći, vertex je manje granulacije sto je u biti bolje, učinkovitije i ima ga više, sto je manja granulacija veca je radna povrsina filterskog medija, po izgledu vertex i np bp su isti osim granulacije

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 July 2010 - 03:08 PM

tu je slika raznih vrsta bp-a sto se prodaju, kao sto se vidi skoro su identični

S lijeva na desno, np bio pellets prva generacija, np bio pellets druga generacija , npx bio pellets, vertex pro bio pellets, u biti sad su u drugoj generaciji i np smanjili granulaciju tako da su trenutno koliko vidim vertex i np isti.

http://www.elegancer...tach=3963;image

Attached Thumbnails

• bp.jpg

#9 juraj

juraj

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 135 posts

Posted 22 July 2010 - 05:14 PM

Ne znam dal je ovaj post najsretnije smjesten u ovu temu, ako postoji bolje mjesto, blue, molim te premjesti

Koliko vidim po temama na forumu svi koji su uzeli pelletse u prvoj turi sad bi ih vec 5-6 mjeseci trebali koristiti, no nisam uspio naci previse info o tome sto vam se dogadalo s akvarijima i koje su se promjene dogodile u vasim akvarijima od kada koristite pelletse

Osim blue-a, koji stalno eksperimentira s njima, nema bas previse postova o njihovom ucinku od drugih forumasa, ima tu i tamo nesto o boom-u bakterija i povezanosti s pelletsima. Mozda je to samo moj feeling ali "puno" se o njima prica, a malo toga konkretnog, pa molim vas koji koristite pelletse duzi period da napisete svoja iskustva, kako nacin na koji ih koristite tako i njihove ucinke u vasim akvarijima

Kako je to relativno novi (svi pricaju revolucionarni) proizvod u reef akvaristici takve informacije bi koristile svima, a pogotovo nama koji tek pocinjemo  :ole:
Jurin Slowmotion - 150L slanog zadovoljstva

#10 benak

benak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 146 posts

Posted 22 July 2010 - 05:47 PM

moze meni 2 kile bio peletsa od vertexa.

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 July 2010 - 07:06 PM

Benak može, javim ti se na pm za uplatu

Juraj, da ja sam dosta toga napisao u ovoj temi: http://www.elegancer...hp?topic=7256.0 sve eksperimente do sada, jedino sam zadnjih dana malo stao zbog guzve sa EasyLife distribucijom. Moram nastaviti sa temom čim nadem vremena. Vertex bio pelletse bi preporucio i po mom iskustvu bolje je u startu koristiti bp nego počinjati na pola, takoder treba pogoditi količinu i protok iako su na početku tvrdili (proizvođači)da se bp-i ne mogu "predozirati" očigledno zbog mnogih bakterijskih boomova se itekako mogu predozirati te je potrebno naci odgovarajući omjer količine bp-a i protoka kroz reactor.
Revolucionarni na neki način i je, ipak je to , za sada dok ne izmisle neku tableticu ili slično što ćeš ubaciti u akvarij i neces imati nitrate i fosfate, najednostavniji i najefikasniji način da odstranis nitrate/fosfate iz akvarija sa jednim jednostavnim fluid reactorom i malo "plastike". Prema onome sto se do sada koristilo, razni refugiumi, dsb-iji, nitrat reductori (koji ne skidaju fosfate), zeovit, prodibio, vodka, xaqua, šećer, ocat... bio pelletsi su stvarno revolucionarni i vrlo jeftini/jednostavni.

Naravno i ja bih htio da se sto vise ljudi javi sa osobnim iskustvom ali do sada su i Alex, Comino pa i Jan dali odredene podatke o njihovoj upotrebi u njihovim akvarijima, Alex ima super start a Cominu se situacija drastično poboljšala od upotrebe bp-a iako naravno on je imao dosta kompleksnu situaciju u akvariju te su uz bio pelletse tu trebali i drugi zahvati  :ole:

#12 juraj

juraj

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 135 posts

Posted 23 July 2010 - 07:47 AM

na to sam i mislio, ocito je da su pelletsi jako dobra stvar, no isto tako se vidi i da nije bas sistem ono "bacim saku pelletsa u reaktor ili gdje vec i stvar odlicno funkcionira" vec se iskristaliziralo do sad da ove stvari koje si ti spomenuo kolicina, protok, koji reaktor i kakav protok kroz njega su vrlo bitne da bi dobili najbolje performance

naravno da je svaki akvarij posebna prica i ima poseban setup, ali ako imamo sto vise iskustava sa razlicitih strana mozemo donijeti neke generalne zakljucke koje ce svi moci primjeniti, naravno zavrsni fine tunning ce svatko morati napraviti za sebe

to je bila ideja proslog posta  :ole:
Jurin Slowmotion - 150L slanog zadovoljstva

#13 MarinRab

MarinRab

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 547 posts

Posted 23 July 2010 - 08:45 AM

....meni 2 kile bio peletsa  :ole:

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 July 2010 - 10:28 AM

Može Marin, čujemo se  :ole:

Takoder bi svima preporučio da ako vec nemaju, razmisle o vertex Media reaktorima koji su povoljni a odlični za upotrebu Bio Pelletsa, manji model, sasvim dovoljan za akvarije do 1000 lit je samo 750 kn, vrhunska izrada i prvoklasni akril.

#15 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 July 2010 - 11:09 AM

Evo i slike Vertex Universal Media Filtera , uskoro ću ih i ubaciti u on line trgovinu

Posted Image

Posted Image

UF 15 - 750,00 KN

#16 simeZg

simeZg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 625 posts

Posted 29 July 2010 - 07:04 AM

ma pisi i meni 500 ml, da probam i ja bio pelletse....
imam jedan fluid reaktor u kojem je sad ugljen, jel mogu izvaditi ugljen i pasivno ga koristiti u podrucju gdje mi se more vraca u sump, a bp u reaktor?
nemam love za jos jedan reaktor sada...... moze neki savjet :škina:

kad mozemo ocekivati bp?
uplatim iza prvog, kad sjedne placa

#17 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 29 July 2010 - 11:45 AM

Sime mozes BP staviti u malu kutiju sa mrezicom i onda negdje gdje je jaki protok :plese:
Tako sam ja imao smjestene BP kod izlaza od skimmera koji ih je vrtio u kockici :škina:
Trenutno sam ih maknuo jer sam nastimavao skimmer nesto... a i da vidim jel ce drzati samo BP u malom filteru :pinkglasses:

Posted Image

Posted Image

#18 simeZg

simeZg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 625 posts

Posted 29 July 2010 - 11:50 AM

da, tak sam i ja mislio ih staviti :plese:
na taj nacin jel postoje mrtve zone u kojima se bp ne tumbaju, imam osjecej da se tumbaju samo ispod mlaza od skimmera :škina:

#19 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 29 July 2010 - 11:57 AM

Kod mene je bilo mrtvih zona samo uz rub kutije :pinkglasses:
Pa sam ja svaki dan malo prodrmao kutiju   :plese:

Ali mislim da sa manjom kutijom ne bi trebalo biti problema   :škina:
Ja sam je malo preveliku napravio... sad bas gledam sto imam doma da je smanjim :škina:

#20 Pamook

Pamook

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 966 posts

Posted 29 July 2010 - 01:16 PM

Svugdje po netu pise da se izlaz vode iz reaktora s biopelletima stavi sto blize ulazu vode u skimmer tako da ovaj odmah povadi van smece i bakterije koje su "otpale" sa pelleta, tako da mozda bolje rijesiti to jos jednom pumpicom nego izlazom iz skimmera  :pet: