Jump to content

- - - - -

Naruzba Vertex Proizvoda 17.06.2010 : Alpha skimmeri, RO/DI sistemi, Mocean..

• Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 March 2011 - 07:50 PM

Tura Vertexa sto je dosla prije par dana je skoro komplet rasprodana, ostalo je jos nesto malo bio pelletsa na lageru pa idem na novi uvoz, kome trebaju fliud reaktori, vrhunske osmoze i ostali Vertex proizvodi neka javi sto prije da uleti u ovaj uvoz  :hat:

#62 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 10 April 2012 - 12:20 PM

Vjerujem da je ekipa već istrošila zamjenske filtere i to treba zamijeniti, ista stvar kao i kod mene :)
Kada se može očekivati nova tura Vertexa?

#63 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 10 April 2012 - 06:35 PM

da možda bi trebali naručiti nove filtere za vertex puratek, pogledacu malo cijene i ponudu te iskombinirati turu, ako kome treba sto od vertexa neka javi :hat:

#64 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 04 June 2012 - 05:23 PM

jesi nabavio filtere :)))

pitanje, godinu dana su već stari, proizveli su možda 2.000 l vode
ulazni tds je 196, a izlazni 7
jel to znači da filteri mogu još potrajati?

#65 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 June 2012 - 07:45 PM

nisam još
dobre osmoze skidaju do 96-98 % od ulazne vode pri optimalnom radu, to je normalno, ne postoji ro osmoza koja skida 100 posto, ako netko rece da mu je 0 na osmozi onda znaci da mu tds metar nije dobro nastiman ili ne valja, dakle kod tebe ima 197 ulaznih tds-a i 7 na izlazu sto bi bilo oko 97 % i to je sasvim normalni nacin rada osmoza

#66 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 04 June 2012 - 08:18 PM

ok to je valjda svima jasno da ne može biti nula
mene više zanima izmjena filtera, preporuka je čak svakih 6 mjeseci, a kod mene je i nakon godine dana zadovoljavajućih 7 ppm
da li još slobodno pola godine koristim carbon i sedimentni filter s obzirom na vrlo dobrih 7 ppm?

#67 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 04 June 2012 - 08:40 PM

ja ih korsitim duze od tebe, da dobro je mijenjati ugljen svakih 6-8 mijeseci cisto preventivno ali ja ih trenutno nemam, razmisljam o vertexu ali jos mi je u procesu haqos uvoz i livestock morski II (klauni i ostale uzgojene ribe) tako da tek nakon toga idem na vertex, ati ... i drugi termin uvoza za 2012-tu.

U biti sa jako puno ljudi se "svađam" (ne bas bukvalno svadam ali ne mogu trenutno naci odgovarajucu rijec) koji mi tvrde da njihove ro daju 0 tds-a, cak je to i dosta rasireno po HR gdje izgleda ako ne napises da ti ro daje 0 tds-a nemas dobru ro, sto je besmislica, ro vadi od 96-98 posto i to je to, par posto tds-a uvijek mora proci kroz nju

#68 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 06 June 2012 - 10:30 AM

Gazda javi i meni kad dobijes filtere :dada:
Mislim da bih i ja svoje trebao poceti mjenjati :D

#69 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 22 June 2012 - 05:39 PM

U ponedjeljak saljem naruzbu u Vertex, preko vikenda cu vidjeti sto sve trebam naruciti pa objavim naruzbu drugi tijedan, idu sigurno razni prefilteri za vertex osmoze, meni jedan moocean 2500 i dobili su neke novitete tipa Norit Rox ugljen, to je najbolji ugljen na svijetu, mislio sam ga uvesti direknto iz Norita/USA ali za HR potrebe uvoz iz Vertexa ce biti vise nego dovoljan :hat:

#70 Karlo

Karlo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 510 posts

Posted 25 June 2012 - 01:13 PM

odlično, bilježim se za prefiltere

#71 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 July 2012 - 10:18 AM

Vertex je u procesu dostave, nadam se drugi tijedan ce biti na lageru kod mene, točan datum ovisi naravno o carinjenju i dostavi ali je naručeno expres poštom i trebalo bi brzo biti na lageru.
Naručeni su i dostupni za prodaju ovi vertex proizvodi.

NOVO
Norit Rox 0,8 aktivni ugljen, najbolji ugljen na svijetu po svim testiranjima i kriterijuma, 1000 ml/upotreba 1 žlica na 40 litara - 150,00 kn
Puratek 100 RO - najbolja reversna osmoza defitinivno, high clas - 1680,00 kn
GE 100 gpd ro membrana, za vertex puratek i ostale reversne osmoze - 900.00 kn
5 microna sedimentni filter - 85,00 kn
Carbon block - 195,00 kn
Manual backfulsh restrictor - dio koji se može staviti na sve osmoze i pomocu kojeg se regulira pritisak u osmozi za pravilan rad te se može ispirati osmoza prije upotrebe - 70,00 kn

:hat:

#72 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 August 2012 - 09:47 AM

Vertex je na carini, drugi tijedan kreće dostava, tko želi naručiti vertex proizvode može me slobodno kontaktirati :hat:

#73 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 August 2012 - 07:04 PM

Vertex na lageru :hat:

#74 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 February 2013 - 11:36 PM

Novi uvoz vertexa se planira za ovaj mijesec, za kojih par dana šaljem naružbu jer imam naručeno vertex osmoze, ako tko želi naručiti vertex proizvode neka javi, uzeću njihove bio peleltse, rox ugljen i razne osmoze + membrane, svi koji što trebaju neka slobodno jave :hat: