Jump to content

- - - - -

Naruzba Vertex Proizvoda 17.06.2010 : Alpha skimmeri, RO/DI sistemi, Mocean..

• Please log in to reply
73 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 December 2009 - 03:00 PM

Danas sam dobio cjenik Vertex-a i uskoro ću objaviti cijene proizvoda koji se mogu nabaviti od njih preko ER-a.
Osobno oduševljen sam sa Vertex RO i RO Di uredajima, nisam vidio bolje i po mom mišljenju to su top proizvodi medu reversnim osmozama. Nisu čak ni toliko skupi.
Također su u ponudi novi Vertex Alpha skimmeri napravljeni u suradnji sa Royal Exclusiv firmom i Red Dragon pumpama.

PONUDA :

Posted Image

Cone Skimmeri Alpha

VT-PS-A170 Vertex Alpha 170 - 6800,00 kn

VT-PS-A200 Vertex Alpha 200 - 8100,00 kn

VT-PS-A250 Vertex Alpha 250 - 9800,00 kn

VT-PS-A300 Vertex Alpha 300 - 11900,00 kn

RO i RO/DI sistemi i dodaci

INFORMACIJE O RO i RO/DI JEDINICAMA: LINK
Maximalna Kompatibilnost i efikasnost
Sve Puratek De luxe RO/DI jedinice sadrže Vertex HP-100 booster pumpe omogućavajući im da rade u situacijama sa malim pritiskom vode na izvoru (slavina). Pažljivo nadgledajući ulaz vode De Luxe Puratek RO/DI sistemi su jedni od najvećih Eco-friendly uređaja koji proizvode purificiranu vodu uz minimalnu potrošnju otpadne vode
Funkcionalnost
Procesorski kontroliran izlaz pomoću TDS metra profesionalne kvalitete nadgleda i prati čistoću vode i perfomanse. Uljni manometar pritiska zorno pokazuje stanje rada uređaja. Set prozirnih i jednostavno vidljivih filterskih komora nepogrešivo pokazuju stanje filterskih medija i zapunjenosti. Na kraju standardizirani spojevi i filteri uvelike olakšavaju instalaciju i zamijenu membrana/filtera
Eskluzivne Osobine Puratek DE Luxe RO/DI modela
1:1,5 omijer Čiste/Otpadne vode (ovisno o temperaturi ulazne vode)
Potpuno automatiziran rad sa vodom
Profesionalne kvalitete TDS metar
Jednostavno vidljiv precizni uljni manometar pritiska vode
Automatsko backflush/ispiranje sistema sprečava zagađenje membrana
High-presure/Visokog pritiska shut off/iskopčavajući prekidač za upotrebu sa rezervoarima
Visoko Efikasna booster pumpa
Tehnički Podaci
Footprint 37,5 cm x 20 cm
Visina 45 cm
GE 100 GPD membrana
5 µ Polypropylen sedimentni prefilter
0.5 µ Karbonski blok prefilter
Velikog Kapaciteta DI resin
Vertex HP-100 booster pumpa
¼" push conect / gurni i spoji dijelovi
Sadrži kanister komore za filtere, sve instalacijske priključke i dijelove
]VT-RO-PD100 Puratek  Deluxe 100 GPD RO/DI SYSTEM - 3100,00 kn
Complete with Automated backflush booster pump& TDS meter

VT-RO-P200 Puratek Deluxe  200 GPD RO/DI SYSTEM - 4400,00 kn

Čista Voda - Povećana Vrijednost
Sve Puratek RO jedinice imaju integrirani manuelni backflush/ispiranje ventil za maksimalno povećanje trajanja i protočnosti membrana/filtera. Također sadrže uljni manometar i automatski shut-off/isključujući ventil koji zaustavlja protok vode u slučaju pojave povratnog pritiska/backpresure. Set prozirnih i jednostavno vidljivih filterskih komora nepogrešivo pokazuju stanje filterskih medija i zapunjenosti. Na kraju standardizirani spojevi i filteri uvelike olakšavaju instalaciju i zamijenu membrana/filtera.
Eskluzivne Osobine Puratek RO modela
1:2½ omijer Čiste/Otpadne vode (ovisno o pritisku i temperaturi ulazne vode)
Jednostavno vidljiv precizni uljni manometar pritiska vode
Manuelni backflush/ispiranje sistema sprečava zagađenje membrana
High presure/visoki pritisak automatsko zatvarajući ventil
Testirano na 60 PSI & 10 stupnjeva Celzijus
Tehnički Podaci
Footprint 33,75 cm x 15 cm
Visina 39,25 cm
GE 100 GPD membrana
5 µ Polypropylen sedimentni prefilter
0.5 µ Karbonski blok prefilter
¼" push conect / gurni i spoji dijelovi
Sadrži kanister komore za filtere, sve instalacijske priključke i dijelove
]VT-RO-PV100 Puratek  100 GPD RO SYSTEM - 1680,00 kn
Includes presure gauge & manual Back flush

VT-RO-135 Small booster pump with Transformer - 755,00 kn
Up to 100 GPD unit

VT-RO-275 Large booster pump with Transformer - 1140,00 kn
Up to 200 GPD unit

VT-RO-M100 General Electric RO membrane 100 GPD - 755,00 kn

Karakteristike 5 µ Polypropylen/polipropilen sedimentnog prefiltera koji se upotrebljava u Vertex Puratek osmozama: Termički obrađena mikro propilenska vlakna za čistoću i kemijsku kompatibilnost ; Ne sadrži veziva, otapala, antistatičkih materijala ili bilo kakvih ostalih štetnih sredstava ; Napravljen po međunarodnim standardima za kontakt sa hranom i pićem ; Ne otpušta niti otapa bilo kakve štetne kontaminante ; Dugi vijek trajanja i veća sposobnost zadržavanja nečistoća ; Nema površinskih veziva za smanjenje protoka. ]VT-RO-S5 5 MICRON Sediment Filter - 85,00 kn

VT-RO-DI DI Cartridge - 285,00 kn

0,5 µ karbonski blok odstranjuje kloramin iz 80 000 litara obrađene vode. Jedino 0,5 µ karbonski blok može odstraniti iz vode trihalometane, isparljive organske kemikalije, pesticide te 99,95 % Giardia i Cryptosporidium ciste.]VT-RO-CAR Carbon Block

Precizni uljni manometar pritiska vode ]VT-RO-S5 Pressure Gauge- 180,00 kn

VT-RO-DI Flow restrictor with Manual back flush bypass valve - 65,00 kn

VT-RO-CAR Dual Shut off valve (quick disconnect) - 70,00 kn

VT-RO-CAR Puratek computer controller with TDS meter - 540,00 kn

VT-RO-CAR High pressure switch - 180,00 kn

VT-RO-CAR flow restrictors - 30,00 kn

Vertex Pro Bio Pellets

INFORMACIJE O VERTEX PRO BIO PELETSIMA : LINK

Revolucionarni napredak u probiotickoj filtraciji. 100 % cisti PHA bio razgradiv polimer, Vertex Pro Bio Pellets daje cisti konstantan izvor organskog ugljika za razvoj bakterija u akvariju. Aerobne i Anaerobne bakterije se ubrzano razvijaju što rezultira poboljšanom biološkom filtracijom, kristalno cistom vodom i pružajuci velike kolicine bakterio planktona za hranjenje koralja te organizama koji se hrane filtrirajuci more (tkz filter feeder).

Upustvo za upotrebu:
Koristiti 50-200 ml na 100 litara akvarijskog mora. Koristiti u fluidizirajucim reaktorima ili pasivno u zonama sa odgovarajucim protokom. Nedostatak pravilnog protoka kroz bio pelletse može dovesti do stvaranja hidrogen-sulfida koji je štetan za akvarije i ima miris po pokvarenim jajima. Uvijek pocnite sa malim kolicinama te postepeno pojacavajte kolicinu bio pelletsa da bi ste postignuli odgovarajuce rezultate. Nagle promijene u parametrima akvarija, cak i na bolje, mogu štetiti vašim organizmima u akvariju. Ne preporuca se koristiti bio pelletse u kombinaciji sa fosfat odstranjivacima (Rowaphos) ili sa drugim vrstama ugljicne filtracije (zeovit, prodibio, xaqua, vodka, ocat, šecer...). Ozon i UV se može koristiti ali nije preporucljivo pošto se ugljicna filtracija bazira na razvoju živih bakterija koje konzumiraju nitrate, fosfate... Može se koristiti u slatkovodnim akvarijima, vrtnim ribnjacima i morskim akvarijima uz odgovarajucu oksigenaciju akvarija. U morskim akvarijima obavezna je upotreba kvalitetnih i jakih protein skimmera.

Odstranjuje fosfate i nitrate
Pruža bakterio plankton i hranu morskim beskralježnjacima
Zamijenjuje Zeovit, Xaqua, Vodka, Prodibio.... i ostale ugljicne filtracije
Zamijenjuje refugiume, dsb, jaubert... i ostale nitrat filtere
Vrlo ekonomican, jedno pakovanje se može koristiti do 2 godine
Vrlo jednostavan za upotrebu
Pro Bio Pellets 500 ml- 280,00 kn
Revolucionarni napredak u probiotickoj filtraciji. 100 % cisti PHA bio razgradiv polimer, Vertex Pro Bio Pellets daje cisti konstantan izvor organskog ugljika za razvoj bakterija u akvariju. Aerobne i Anaerobne bakterije se ubrzano razvijaju što rezultira poboljšanom biološkom filtracijom, kristalno cistom vodom i pružajuci velike kolicine bakterio planktona za hranjenje koralja te organizama koji se hrane filtrirajuci more (tkz filter feeder).

Upustvo za upotrebu:
Koristiti 50-200 ml na 100 litara akvarijskog mora. Koristiti u fluidizirajucim reaktorima ili pasivno u zonama sa odgovarajucim protokom. Nedostatak pravilnog protoka kroz bio pelletse može dovesti do stvaranja hidrogen-sulfida koji je štetan za akvarije i ima miris po pokvarenim jajima. Uvijek pocnite sa malim kolicinama te postepeno pojacavajte kolicinu bio pelletsa da bi ste postignuli odgovarajuce rezultate. Nagle promijene u parametrima akvarija, cak i na bolje, mogu štetiti vašim organizmima u akvariju. Ne preporuca se koristiti bio pelletse u kombinaciji sa fosfat odstranjivacima (Rowaphos) ili sa drugim vrstama ugljicne filtracije (zeovit, prodibio, xaqua, vodka, ocat, šecer...). Ozon i UV se može koristiti ali nije preporucljivo pošto se ugljicna filtracija bazira na razvoju živih bakterija koje konzumiraju nitrate, fosfate... Može se koristiti u slatkovodnim akvarijima, vrtnim ribnjacima i morskim akvarijima uz odgovarajucu oksigenaciju akvarija. U morskim akvarijima obavezna je upotreba kvalitetnih i jakih protein skimmera.

Odstranjuje fosfate i nitrate
Pruža bakterio plankton i hranu morskim beskralježnjacima
Zamijenjuje Zeovit, Xaqua, Vodka, Prodibio.... i ostale ugljicne filtracije
Zamijenjuje refugiume, dsb, jaubert... i ostale nitrat filtere
Vrlo ekonomican, jedno pakovanje se može koristiti do 2 godine
Vrlo jednostavan za upotrebu
Pro Bio Pellets 1000 ml - 500,00 kn

Vertex Universal Media Reactor - Fluid Reactor

UF-15 - 100 mm promijer, 380mm visina , Valve,Union, Quick-Lock : 1150,00 kn
UF-20 - 100 mm promijer, 500 mm visina, Valve,Union, Quick-Lock : 1550, 00 kn

Vertex Zeovit Reactor/filter

ZF-15 - 1.5l Media, sa Eheim compact 600 pumpom - 2150,00 kn
ZF-30 - 3.0l Media, sa Eheim compact 1000 pumpom - 2650,00 kn

Vertex Refractometar

ATC Refractometer - Automatic Temperature adjustment, super clear optic - 400,00 kn

Vertex Mo Ocean wavemaker

VT-WM-M20 Mocean 2000 - 2970,00 kn

VT-WM-M35 Mocean 3500 - 3350,00 kn

VT-AC-MLB Large bracket  - 335,00 kn

VT-AC-MTS Tunze Stream bracket - 400,00 kn

VT-AC-MTN Tunze Nano Stream bracket - 380,00 kn

VT-PA-M20B Mocean 2000 replacement body - 1770,00 kn

VT-PA-M35B Mocean 3500 replacement body - 1950,00 kn

VT-PA-MCON Mocean 3500/2000 replacment  Controller - 1480,00 kn

VT-PA-MO Mocean replacement O-Ring - 85,00 kn

Ako imate pitanja slobodno pitajte.

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 December 2009 - 08:33 PM

Dodane cijene u gornji post  :082:

Cijene ro di mašina su im bagatela a vjerojatno najbolje na svijetu.

#3 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 15 December 2009 - 09:54 AM

Ja si razmisljam o novoj osmozi :052: Zanima me dal ce ovi sastvani djelovi biti redovito u uvozu? :)
Jer ako uzmem osmozu, pa nakon godinu dana ne mogu nabaviti carbon block il nesto nego novu kupovati  :082:

Ova moja JBL nije DI pa mozda i zato imam ponesto algi jos  :jack:
Ali 100 gallons per day  :052: To je 378 litara... mogu cijeli akvarij u jednom danu napuniti s tim :lol:
Ima kakva slabija osmoza?  :052:

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 December 2009 - 10:43 AM

Da rezervni dijelovi su stalno u ponudi, ja imam isto vertex osmozu i naravno i ja trebam mijenjati membrane.

Uostalom usput ću uvesti i membrane da ih imam na lageru  :082:

Iskreno jbl i slične osmoze se uopće ne mogu usporedivati sa vertex osmozom, neusporedivo. Imao sam jako puno osmoza, te starinske kao što su jbl, aqua medic.... sam bacio u smeće iako su radile, jedno 3 -4 komada jer nemam vremena zafrkavati se sa njima, meni treba puno vode a ne da čekam cijeli dan da mi nakapa kantu vode.

Po većini recenzija vertex osmoze spadaju među najkvalitetnije na svijetu, top modeli. U slučaju da je uzmeš vidjeti ćeš koji su to precizni spojevi, kvaliteta, perfomanse... ma savršena osmoza.
Što je najbolje vrlo su povoljne, nemoj zaboraviti da ova osmoza što ti gledaš ima i booster pumpu i tds metar u kompletu, uz druge detalje, booster pumpa je idealna jer dovodi osmozu do savršenstva.

Također vertex ro/di osmoza je jedina koliko ja znam sa omijerom otpada i čiste vode oko 1:1 , druge osmoze a to si i sam vidio kada pogledas koliko ti kapa na izlazu prljave vode i čiste vode imaju omijer 1:3 , 1 :4 pa i 1;5 što znači da ti za 100 litara čiste vode baci 300-500 litara otpadne vode.

Definitivno nećeš požaliti sa vertex osmozom jer je to najbolja osmoza.

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 June 2010 - 08:46 PM

Najvjerojatnije poslije Easylifa idem na Vertex uvoz, imam dosta upita za Vertex osmoze a i meni trebaju nove membrane pa cu napraviti novi uvoz vertex proizvoda, moram malo pogledati i cijene, vjerojatno ce biti i snizenja jer novi cjenik ima neke popuste a ja sam radio cijene po starom cjeniku. Ako vas sto interesira za kupovinu i naruzbu upisite u ovu temu da se znam organizirati za naruzbu. Vertex takoder ima u pripremi nove kontrolorere : CELEBRA , novu LED rasvijetu a i radi na stream pumpama, tako da mozda bude i novih artikala.

#6 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 17 June 2010 - 09:04 PM

Ajde jedva cekam  :)

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 June 2010 - 09:08 PM

Tebe interesira ovaj model ?
VT-RO-PV100   Puratek  100 GPD RO SYSTEM - 1550,00 kn

Koliko sam skuzio?

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 June 2010 - 09:10 PM

Sad sam pogledao imaju i refractometre :
VT-MI-RF1 ATC Refractometer cijena oko 60 eura

#9 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 17 June 2010 - 09:13 PM

Pa ja sam se nekako nadao da ces mi ti predloziti sto mi treba  :)
Meni te brojke i slova ne znace puno... osim sto znam izracunati gpd u lpd :bagonhead:
Jel ta RO-DI ili samo RO?  :hat:

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 June 2010 - 09:16 PM

to je samo RO, tog imam i ja, prekrasna RO masina, ne mogu dovoljno reci koliko sam odusevljen njima, iako sve to izgleda jednostavno, 3-4 membrane i plasticni kanisteri, toliko osmoza sam imao, pola sam bacio jer su bile bezveze i kad sam dobio Vertex odusevio sam se koliko je to dobro napravljeno.

RO DI je ova
VT-RO-PD100   Puratek  Deluxe 100 GPD RO/DI SYSTEM - 2990,00 kn

Moram pogledati koliko mogu spustiti cijenu na nju jurim sad nesto u grad pa kad se vratim  :)

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 June 2010 - 09:43 PM

smanjene su cijene vertex ro aparata i cone alpha skimmera  :)

#12 Alex

Alex

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 178 posts

Posted 17 June 2010 - 11:25 PM

Pisi mene za:

VT-RO-PV100   Puratek  100 GPD RO SYSTEM - 1270,00 kn

#13 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 18 June 2010 - 07:39 AM

Pisi i mene za tu VT-RO-PV100   Puratek  100 GPD RO SYSTEM - 1270,00 kn :hat:
Ona RO-DI mi je ipak malo previse za sada :bagonhead: Bit ce jos uvoza dok nece biti krize  :)

#14 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 June 2010 - 08:43 AM

Ja osobno uvijek preferiram ro nego ro-di , di resin vrlo brzo ode pogotovo pri odredenim parametrima ulazne vode tako da ga treba cesto mijenjati, ponekad zna trajati samo par sto litara (sve naravno ovisi o kvaliteti di resina i ulazne vode) sa druge strane voda u HR vecinom je vrlo cista tako da je ro sasvim dovoljan.

#15 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 18 June 2010 - 09:01 AM

Ma ako gazda koristi RO i Alex ce za svoj 720 litara korisitit RO nema smisla da ja za svoju kanticu od 250 koristim RO-DI  :)

#16 Alex

Alex

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 178 posts

Posted 18 June 2010 - 07:00 PM

He, he ne gledaj mene ja ti nisam mjerilo morske akvaristike:)

#17 Jan

Jan

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 223 posts

Posted 18 June 2010 - 08:57 PM

Comino uvijek možeš kupiti dodatno DI medij i "posudu" u kojoj stoji taj medij (čak i od neke druge firme) i vrlo jednostavno to spojiti na RO aparat i onda imaš RO-DI aparat.

#18 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 June 2010 - 09:20 PM

pa da ali treba gledati na njega jer moze izazvati probleme kao i losa ro membrana sto je Cominu napravila velike štete tj probleme sa ljigom a ako ne živi u Vrbanima gdje je voda katastrofa to mu ni ne treba, Hrvatska voda je vrlo čista i kvalitetna, ne moze se ni usporedivati sa EU ili USA vodom koja je katastrofa i gdje treba i di resin te je zato kod njih rasprostranjena upotreba DI osomoza, mana kod di osmoze je sto se ne moze koristiti za piće a vec kada imas super ro aparat zasto ne ostaviti i mogucnost da se ta voda koristi za piće, kuhanje... a ne samo za akvarij  :)

#19 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 18 June 2010 - 09:28 PM

Dobro :pinkglasses: Budem se drzao samo RO aparata onda :bagonhead: Kasnije cemo vidjeti :dada:
Ja bi u nekom trenutku kad se preselim isao i na veci akvarij kao Alex  :hat: Ali to je daleka buducnost  :)
Sad imam i TDS metar pa mogu gazdu  :) ako pokaze vise od 00 taj RO aparat :pinkglasses:

#20 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 June 2010 - 09:37 PM

total 0 nije moguca samo sa RO aparatom u vecini slucajeva, kvalitetna ro membrana odstranjuje 98-99 % posto znaci na svakih 100 TDS-a ostaje 1-2 tds-a u vodi ali kad je ro kvalitetna to moze biti nebitno, vecinu tds-a ionako rade minerali koje kasnije moramo nadoknadivati, di je inace najpopularniji u USA jer je tamo voda katastrofa, ako pogledate vecinu korisnika u EU te modele koje prodaju EU firme to su vecinom RO aparati, na kvalitetne EU proizvodace ne mislim na razne Talijanske i slične koje prepakiraju proizvode ili ih nabiju sa 5-7 filtera da to izgleda wow a u stvari je smece i nefunkcionalno. Inace najkvalitetnije ro se rade na Tajvanu od kuda i dolaze 99% ro I ro/di aparata samo sto su im naljepnice drugacije  :) a svi koriste Filmtec USA ro membrane.

Tu imas dobar clanak o di resinu http://www.airwateri...m/category/z.2/

oni rade u stvari par sto litara vode a u HR ih koriste godinama bez mijenjanja pa se cudu zasto imaju alge ili im propadaju koralji.