Jump to content

- - - - -

TECO TR15 / TR 20 Chilleri-hladnjaci

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 July 2010 - 09:48 PM

JEBO E bay  :keks:  :gladan:

btw ti su prebučni, buka je 40 decibela (piše na kutiji) to je preglasno, to su stari modeli, Kinezi sada imaju fansi ventilatore  :dada:
moraću ih uvesti jedno par sto komada  :dj:

http://www.elegancer...tach=3944;image

Attached Thumbnails

• dymax.jpg

#22 ROYAL

ROYAL

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts

Posted 19 July 2010 - 08:50 AM

Hvala na ponudi ali 15-tica mi je prevelika. I, za bit iskren, malo preskupa.

Malo sam "proguglao" Vortex Dymaxa: sve u svemu dobar mali ventilator. Svidja mi se sto ima prekidac na sebi. Samo sto i on vrti uz 40-tak decibela buke (model W5 - 44.5db, W8 - 37.5 db)
Hang-on design Conceal type for safety purpose
Low power consumption
Generate high cooling effect
Elegant & stylish design
Reduce upto 2-4 degrees from room temperature
Rate Voltage: DC12V
Input Voltage: 220-240V(Not suitable for 100-120V)
Rated Current: 0.16A+-10%
Max Air Flow: 5.06CFM
Max Air Pressure: 12.9mmH2O
Acoustical Noise: 44.5db
Operating temperature: -10-60°C

#23 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 19 July 2010 - 09:23 AM

Thanks na info, nisam znao da je isto na + 40 decibela, ma ionako sam se zafrkavao za njih a info o njima sam nasao kad sam pratio Interzoo prije par mijeseci. Imam svoje ideje za ventilatore i sustav hladenja ali o tome kada budu novi ER modeli reef akvarija izasli.

#24 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 July 2010 - 12:04 PM

danas mi spustili temperaturu na ER130 akvariju na 23,5  :hat: bez klime i upalio sam ih oko 11 sati, prije 3 sata, kako klima ne radi mislio sam da ce drzati na 24 koliko mi je sada preko noci i pola dana ali spustili na 23,5 , nevijerojatno , moracu vise paznje obracati na njih jer ovo je vec preniska temperatura za reef akvarij.

#25 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 26 July 2010 - 03:00 PM

E nečeš ! Jer ti sutra dolazi termo prekidač, pa češ imatviše vremena za druge stvari a ne blejat u termometar...

#26 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 July 2010 - 03:09 PM

ma pogledam ga slučajno, da barem gledam non stop u njega nego slučajno pogledam i vidim 23,5 na teco termometru, srecom sam i vidio jer bi mi akvarij zavrsio na 21-22 C do 17 sati kada se palu hqi  :hat:
strašna učinkovitost ako se usporedi sa Teco chillerima, od montiranja ventilatora chiller mi se nije upalio i totalno je nepotreban, sada kada dođe tvoj termo kontrolorer koji će iskopčati/ukopčati ventilator na odredenoj temperaturi imamo sustav hladenja na reef akvarijima za 300-400 kn sa potrosnjom od 40 wati, i to na 600 lit full equiped reef akvariju sa 2 x cirkulacijske pumpe, jedna povratna water blaster, 1 na ca reactoru, jedna na skimmeru (pumpe još dodatno zagrijavaju akvarij) i 2 x 150 w hqi + 4 x T5 54 watt + LED ( 522 wat) u ambijetalnoj temperaturi od 27-29 C, to je ušteda od desetak tisuca kuna racunajući i potrosnju električne energije.

#27 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 05 July 2012 - 06:50 PM

Pošto su velike vrućine da malo podignem ovu temu, vec 2 godine mi ventilatori hlade akvarije, kada su počele ove vrućine prije kojih 20-30 tak dana u glavnom akvariju temp mi se podigla na 28-29, chalice mi odmah pokazu visoku temperaturu tako da mi ni ne treba termometar /vidim da su chalice povucene sa slabom ekspanzijom mesa/ pogledam termometar 28-29 sto je katastroa  izvadim par onih ventilatora od prosle godine, evo ih
Posted Image

montiram isto tako u sumpu i ujutro 25 C, cak sam ih do prije 15 dana gasio preko noci jer su mi spustili previse, sada kada je vani stvarno kaos od temperature rade 24/7, temp u akvariju konstantno 25 C. Nevijerojatni su, cijeli sistem koji hlade ta 2 mala ventilatora ima oko 600-700 litara, 10 t5 lampi od 54 wati sve zajedno i 5 pumpi, pumpe se hlade sa vodom. Bez problema na ovim visokim temperaturama mi drze cijeli sistem na 25 c.

Nema jeftinijeg i jendostavnijeg rijesenja za hladenje akvarija. ako jos niste nabavili ventilatore obavezno ih nabavite da ohladite akvarije, visoke temperature su vrlo lose za koralje i cijeli akvarij . :hat:

#28 Bkaradza

Bkaradza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 707 posts

Posted 06 July 2012 - 06:24 AM

Samo mi reci koliko ti vode hlapi kad staviš ventilatore? Ja sam ih prošle godine stavio (jer troše manje struje od chillera) pa mi se hlapljenje vode u tom trenutku se diglo i do 10 litara po danu što nije baš zdravo naročito ako planiram otići negdi na par dana :) Neka meni moj chiller.

#29 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 06 July 2012 - 06:25 AM

Ja bih nabavio da ih je netko ima u ponudi :P

Ja sam narucio neke ventilatore, pa cu sam sloziti 2 "modula" po 3 ventilatora :dada:
Razmisljao sam da jedan modul radi preko dana, a drugi preko noci :)
Sa potenciometrima podesim da se jedni vrte brze, a drugi sporije i ukopcam ih na tajmer :)
Budemo vidjeli kad dodju ventilatori :D

#30 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 July 2012 - 01:45 PM

ma obični ventilatori iz pc shopova tipa chipoteka i slicno, tamo su bagatela, ti ventilatori imaju utore po bokovima, stavim pvc profil u utor, stisnes sa pvc stiskavcem i imas prirucni nosac za sump gotov za 10 minuta, ok  ako hoces nesto ljepse onda se malo vise potrudis ali to je ionako u sumpu pa je svejedno ,takoder ti pc ventilatori imaju na bokvima rupe za sarafe, tu  ih mozes sa sajlicama zakaciti za vrh kabineta/stalka i objesiti da vise iznad mora u sumpu, uglavnom vise manje to se vrlo brzo napravi , posto ti na jesen nece trebati kao ni preko zime ne treba bas nesto posebno ukrasno biti, glavno da ne padnu u vodu a ionako su na 12-24 volti pa nece biti nista samo ce se pokvariti, znam jer sam ih ja jendom umocio u akvarij, sa rukom , da vidim nesto sto me interesiralo, nazalost prije su stali raditi nego sto sam ja dobio potrebne informacije LOL

ne trebas puno mudrovati po mom misljenju, moji drze 25 c na 700 litara, kada je ovako vruce obicno rade non stop kada malo padne temperatura vani onda rade samo kada je svijetlo uplajeno ali kakva je situacija sa ljetom sigurno ce raditi barem 2 mijeseca non stop, koralji nemaju tako velike probleme ako temperatura padne ispod 25, puno veci problemi su kod visokih temperatura nego kod niskih, kada imas ventilatore pogledas svako malo termometar i brzo ces skuziti koliko spustaju i dobiti mot kada ih treba gasiti a kada paliti, u biti nista posebno ti ne treba, smao ih uplai i spusti na 25 c i to je to, 25 c je optimalona temperatura za kalcifikaciju koralja pa ni tu ne mozes fulati.

#31 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 July 2012 - 01:55 PM

View PostBkaradza, on 06 July 2012 - 06:24 AM, said:

Samo mi reci koliko ti vode hlapi kad staviš ventilatore? Ja sam ih prošle godine stavio (jer troše manje struje od chillera) pa mi se hlapljenje vode u tom trenutku se diglo i do 10 litara po danu što nije baš zdravo naročito ako planiram otići negdi na par dana :) Neka meni moj chiller.

Ne znam imam kantu od 25 litara ali dosta traje, nesto malo manje nego prije ali mi to pase jer korsitim kalkwaser pa sto vise hlapi vise kalka doziram. U svakom lsucaju nije da mi 25 litara ode na dan dva, traje oko 4-5 dana, ako ides na put stavis vecu kantu, ionako je moras staviti jer hlapi ionako sa ili bez ventilatora.

Meni ako gledas ovu temu teco chiller nije uspio spustiti temperaturu na 25 na tom akvariju, dakle ventilator je jaci od teco chilelra, drugo teco je radio non stop a ne trosi bas malo struje, kako nemam terasu chilelr je u prostoriji i izbacuje topli zrak sto znaci da mi klima radi duplo vise, a imam jako veliku klimu pa je tu jos veca potrosnja struje, treba mi pumpa za njega.... kada to sve pogledam i usporedim sa ventilatorom koji mi radi na sumpu, drzi 25 C bez ikakvih problema sa zanemarivom potrosnjom strujem, odrzavanje i ikakav rad oko njega 0, mislim da se ne moze ni usporedivati sa chilerom.

BTW sto mislis kako chiller hladi vodu? I zasto iz njega ventilator izbacuje topli zrak? Isti sistem samo sa plinom i da bi ohladio vodu treba hlapljenje, ne hlapi nista manje sa chilerom ako zelis ohladiti vodu, sto vise hladi i on vise isparava vodu, to je normalna reakcija kod upotrebe svih klimatizirajucih tijela, zato i iz klima ide voda van ...