Jump to content

- - - - -

TECO TR15 / TR 20 Chilleri-hladnjaci

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 June 2009 - 02:10 PM

Teco modeli za hladenje akvarija:
TR-15 za akvarije do 800 litara : 5300 kn
TR-20 za akvarije do 2000 litara: 6300 kn

TECO complete set za instalaciju chillera na pumpu, ventili, cijevi, spojevi specijalno napravljeni za brzu i efikasnu te sigurnu montazu: 300 kn
TECO  mijerac protoka vode kroz cijevi, pogodan za sve vrste chillera, pumpi, skimmera, UV lampe... svugdje gdje je potrebno znati koji je protok kroz cijev te kada je vrijeme za očistiti pumpu zbog pada protoka: 85 kn

Informacije o teco chillerima i setu cijevi u atachmentu ispod posta.

Attached Files

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 June 2009 - 02:10 PM

Acesories

Attached Thumbnails

• Accessories-Linea.jpg

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 June 2009 - 02:33 PM

Chilleri dolaze za 10 dana.
Avansne naruzbe imaju 15 % popusta  :coffe:

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 June 2009 - 03:34 PM

Linkovi na direktnu kupovinu u On line trgovini za kupce koji žele kupiti kreditnim karticama:

[float=left]Posted Image[/float] TECO TR 15

TECO hladnjak za akvarije do 800 litara. Teco SRL je najkvalitetnija svijetska kompanija za proizvodnju akvarijskih hladnjaka sa dugogodišnjom tradicijom. Modeli su za 2009-u godinu sa mnogim poboljšanjima. Između ostalog 30 % jačom snagom hlađenja od konkurencije za istu potrošnju el. energije, te inteligentna riješenja za siguran rad:

Visoko efikasan patentirani titanijumski izmjenjivač pogodan i za slanu vodu
Ulazi-izlazi sa brzim priključcima i brzu instalaciju (mogućnost kupovine posebnog kita za brzu instalaciju)
Pomični zračni filter za brzo čišćenje
Napredni termostat koji kontrolira :
- temp. vode sa rezolucijom 0.5 C
-Alarm A1 koji signalizira problem sa zračnim filterom
-Alarm A2 koji signalizira potrošenost UV lampe (za modele sa UV lampom)
-Tihi rad
Reklamni pdf file možete pogledati na ovom linku: LINK

Slike prikazane na stranicama dobivene su fotografiranjem ili su preuzete s Interneta. EleganceReef ne garantira potpunu podudarnost slika i stvarnog izgleda.
Opis proizvoda je dobiven od strane proizvođača, EleganceReef ne snosi odgovornost za eventualne pogreške u opisu proizvoda.. Za sve nejasnoće kontaktirajte nas na mail : info@elegancereef.com
Šifra: TR-15
Naziv proizvođača: Teco Srl Italy
Oznaka proizvođača: TR15

TR15
TR20

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 July 2009 - 01:28 PM

Uskoro stizu teco chilleri na lager  :)

#6 Tuljan 1

Tuljan 1

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 07 July 2009 - 04:29 PM

Uskoro stizu teco chilleri na lager  :glasses:
Zbuniolo me da imaš u ponudi BOYU L-500 na lageru, koliko se sječam mi smo pričali o tom hladnjaku, zapravo njega sam ti i uplatio :) a ne o teco hladnjacima.

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 July 2009 - 04:59 PM

Da BOYU stizu sa haqos turom, ovo je extra tura TECO chillera, nema veze sa boyu ni haqos turom  :glasses:

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 July 2010 - 01:25 PM

Stvarno za nevijerovati ali istina, nasao sam neke stare kineske ventilatore koje se prikace na akvarij, sa 2 ventilatora, i montirao ih na akvarije, nazalost na 3 glavna akvarija imam samo chiller na jednom (ER130), TC15 ako se ne varam, nigdje ne piše koji je na samom chilleru a zaboravio sam koji je točno jer sam uveo i 15-ice i 20-ice, na drugom akvariju iste veličine (ER130II) oko 600 litara i na trecem (ER110) nemam chillere.
Glavni akvarij sa chillerom je oko 26.5 temp sada sa ovim toplotnim udarom, s time da chiller radi non stop i zakuhao mi je prostoriju iako imam jaku klimu, tako da mi je temp u sobi 28 C plus topli zrak od chillera sto je stvarno katastrofa, naravno ni hqi iznad akvarija ne poboljsavaju situaciju. Drugi ER130II mi je na 30 stupnjeva  :hat:. Glavni akvarij sa chilerom mi je inace metar i pol od klime tako da ga i ona jos hladi ali istoi chiller radi 80 % na dan.

E sad cirkus, prvo sam montirao ventilatore na ER130 II gdje je temperatura na 30 i racunam neka mi je barem spusti stupanj dva i bice super, nisam racunao da ce vise jer ako chiller ne moze ohladiti akvarij gdje ce 2 x 2 ventilatora. U roku od 12 sati temperatura je pala na 25 stupnjeva  :009: s time da zbog sirine ruba ventilator nisam uspio ucvrstiti za staklo vec sam ga naslonio na kantun akvarija tako da oko 40 % radne povrsine puše u rub akvarija, kako se zrak odbija tako mi je hladni zrak na samoj povrsini akvarija oko hqi lampe i sad je ugodno oko nje a do sada je bilo ko u Sahari u podne.

Kako nisam mogao vjerovati da je spustio toliko temperaturu prebacio sam jedan ventilator na glavni akvarij sa chillerom, temp je 25-26 i chiller se jos nije upalio, nevijerojatno ali jeftini ventilatori su efikasniji od chillera, tek su oko 2 dana u pogonu i jos cu staviti slike da vidite, zasada je reultat nevijerojatan, chiller oko 4000-5000 kn, ventilator oko 100 kn, posto ovi imaju nosace i plasticni kalup oko njih malo su skuplji, mislim da su kostali oko 150 kn ali sve u svemu nevijerojatno.

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 July 2010 - 08:52 PM

Evo slika, jos uvijek ne mogu vjerovati da su 2 jeftina ventilatora jaca od teco chillera  :082:

na ER130 akvariju sa chillerom
Posted Image

tu možete vidjeti temp od 25,5 i chiller ne radi, sad mu je funkcija ko i po zimi, vrlo skupi digitalni mijerac temperature  :unsur:
Posted Image

na ER130 II akvariju, taj uopće nema chiller i temperatura je bila 30 C
naslonjeni na oveflow
Posted Image

temperatura 25 C
Posted Image

Oba dva akvarija imaju 600 lit, 130 x 60 x 65 + sump

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 16 July 2010 - 12:37 PM

Na drugom akvariju, 600 lit bez chillera, temperatura danas, sa najtoplijim danom u Hrvatskoj, pala na 24 C, samo 2 ventilatora, teco chiller to nije uspio odrzati na takvom istom akvariju. U biti sam ugasio ventilator jer mi je akvarij prehladan.

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 16 July 2010 - 01:13 PM

Upravo je bio i Marin do mene, ne može vjerovati da 2 ventilatora mogu tako ohladiti akvarij  :pet:

to ova dva, 2 u jednom modulu, to je sve na 600 lit akvariju sa 2 x 150 HQI + 4 x T5 + 29 C u stanu danas izmijereno
Posted Image

#12 MarinRab

MarinRab

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 547 posts

Posted 16 July 2010 - 01:48 PM

... :052: da cudo jedno :052: u stanu 40 :nedam:  a akvariji 25  :009: ...ventilatori su cudo :pet:...ako i ja budem spustio temperaturu  :009: ,ja cu svoj chiler prodat i onako mi je preslab za moj akvarij

#13 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 16 July 2010 - 06:02 PM

Izmijerio sam i watazu, nasao sam koji chiller imam: TR15 za akvarije do 800 litara

TR15 - 499 wati, 18 kg
Chinese ventilator - 40 wati, 0,5 kg

Cijena
TR15 - 5300 kn
Chinese ventilator - 150 kn

Weird  :pet:

EDIT: Zaboravio napomenuti da chiller treba jos i pumpu za njega, ja koristim Eheim , dakle jos tisucu kuna ekstra i 50 wati + da bi chiller radio.

#14 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 17 July 2010 - 06:15 PM

Evo i ja od danas prelazim na ventilatore.
Onaj moj diy chiller, odlično hladi ali u stanu nemogu živjet kako grije, a klime nemam..
Uzo sam u čipoteci 4 komada dvanajstice 220 v.
Namontirao na površinu akvarija pa da vidimo...
Kad se toliko hvalite pa da i ja probam...

#15 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 July 2010 - 07:23 PM

LOL, zahvaljujući ER-u otkrili smo i izbacili još jednu vrlu skupu stavku iz reef kepinga. Sada umijesto chillera možemo koristiti najeftinije ventilatore koji su ujedno učinkovitiji od skupih chillera i imati nemjerljive ustede, od kupovanja samog skupog chillera pa do drastičnog pada upotrebe električne energije da bi se ohladio akvarij a i sami stan, jednostavno ne možeš koristiti chiller bez klime, to govorim vec 9 godina od kada sam ja imao jednog u stanu bez klime, akvarij na 25 ja na +50 C (došlo mi je bacim kroz prozor van i akvarij i chiller )

Do sada smo skinuli skupe pumpe, skupu rasvijetu, skupo živo kamenje, skupe i bespotrebne aditive a sad i chillere...  :keks: mislim da smo trenutno jedni od najnaprednijih na svijetu po reef keping sistemu  :gladan:

i sve što otkrijemo damo Hrvatskim reeferima na znanje i upotrebu  :dj:

#16 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 July 2010 - 07:37 PM

Evo i ja od danas prelazim na ventilatore.
Onaj moj diy chiller, odlično hladi ali u stanu nemogu živjet kako grije, a klime nemam..
Uzo sam u čipoteci 4 komada dvanajstice 220 v.
Namontirao na površinu akvarija pa da vidimo...
Kad se toliko hvalite pa da i ja probam...

Zebra , u ovu temu : http://www.elegancer...hp?topic=7737.0 postaj kako si ih napravio i monirao na akvarij te učinak, da imamo sve te verzije hladenja sa ventilatorima na jednom mijestu, biće lakše poslije članovima da dođu do informacija o izradi i upotrebi, u toj temi su vec vrlo korisni savijeti koji poboljšavaju učinkovitost hladenja sa ventilatorima  :keks:

#17 ROYAL

ROYAL

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts

Posted 17 July 2010 - 07:55 PM

Ako se koji vlasnik TECA TR-5 ili TR-10 odluci za ventilatorsko hladjenje akvarija molio bih ga da mi ponudi istog za vrlo vjerojatnu kupovinu.
Hvala!

#18 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 17 July 2010 - 08:05 PM

no problemos evo linka na oglas http://www.elegancer...p?topic=7788.0  :keks:

#19 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 18 July 2010 - 10:24 AM

Slike od jutros, slikane prije sat vremena, ventilatori ugaseni jer su preučinkoviti, moracu vratiti grijace natrag u akvarij  :keks:

temp sobe 28 C
Posted Image

Akvarij ER130 II
Posted Image

Akvarij ER130
Posted Image

Teco chiller, i to prije ovog toplotnog vala nije mogao drzati temp na 25, islo je cak do 27 C i radio je non stop, ventilatori ga spuste na 24,5

#20 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 18 July 2010 - 09:42 PM

Posted Image

:gladan: E-bay  :keks: