Jump to content

- - - - -

17.03.2009 - 5 godina ER-a

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 20 March 2009 - 08:50 PM

Zamalo zaboravio  :hat: , 17.03.2004-te je osvanuo ER kao nastavak HR Aquatice, nakon problema na HR Aquatici formirali smo ER da budemo na miru i sa svojim idejama napravimo forum i site kakav zelimo. Pošto je HR Aquatica bila prvi akvaristicki forum na Hrvatskom internetu te sam na njemu bio skoro od samog pocetka, 2002-e ako se ne varam, te tamo prvi pokrenuo ozbiljniji pristup akvaristici sam ER, kao nastavak ekipe i trenda sa HR Aquatice, je u biti prvi i najstariji akvaristicki forum na Hrvatskoj internet sceni.

U ovih 5 godina puno se napravilo sa razvojem akvaristike, pogotovo morske u Hrvatskoj. Bilo je problema kao i uvijek, i uvijek ce ih biti, ali sa svakim rijesavanjem problema ER je sve kvalitetniji i posijeceniji. Zadnjih par mijeseci su rekordni sa trendom rasta. Razlog tome je prvenstveno ozbiljnost i profesionalnost ER-a. Cilj nam je akvaristika i razvoj kvalitetne opreme te njihova dostupnost Hrvatskim akvaristima a ne raznorazne gluposti i prazni postovi, iako je i toga jedno vrijeme bilo. Srecom taj dio je iza nas.

ER je uvijek bio za ozbiljni pristup i razvoj Hrvatske akvaristike u svim segmentima, ne razvoj sverca, ne poticanje Austrijskog ni Slovenskog gospodarstva nego Hrvatskog. Zbog toga su odavno banirani raznorazni sverceri i prevaranti koji unistavaju razvoj Hrvatske akvaristike a poticu se Hrvatski legalni distributori i trgovci koji vec postaju konkuretni i po ponudi i po kvaliteti svijetskim firmama, mozemo slobodno reci da je ponuda u Hrvatskoj medu najboljima na svijetu, a i medu najeftinijima (kod odredenih distributora/trgovaca). Nazalost Hrvatsko akvarijsko trziste je jos uvijek malo i negativni utijecaji kao sto su sverc zivih organizama i opreme te nelegalne uzgajivacnice koralja i riba jos uvijek imaju relativan utijecaj na razvoj tog trzista, medutim vjerujem da ce se u slijedecim mijesecima i ta situacija polako rascistiti i dovesti u red.

Eto to je to, kratki osvrt na zadnjih par godina  :hat:

#2 brankobo

brankobo

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 46 posts

Posted 21 March 2009 - 02:45 PM

Jedna velika čestitka  :ole: te da nam još dugo, dugo poživi naš ER.
Veliki pozdrav Branko!
Pozdrav Branko!

#3 boxer

boxer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 21 March 2009 - 04:22 PM

:ole:    :ole:
slavonski brod

#4 ZGoda

ZGoda

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 141 posts

Posted 21 March 2009 - 06:14 PM

:ole:

#5 comino

comino

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 2,023 posts

Posted 21 March 2009 - 08:41 PM

Sretan rodjendan  :ole:  :ole:

#6 RobiR

RobiR

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 1,558 posts

Posted 21 March 2009 - 08:50 PM

:ole: :ole: :034:
Santa Cruz

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 March 2009 - 08:56 PM

Hvala hvala  :ole:
U nove pobijede  :034: i nove proizvode po sve povoljnijoj cijeni i sve boljim perfomansama  :ole:

#8 Slavonac

Slavonac

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 340 posts

Posted 22 March 2009 - 10:23 AM

SRETAN rođendan   i puno uspijeha  u daljenjm poslovanju
Slavonija u srcu

#9 Brada

Brada

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 884 posts

Posted 22 March 2009 - 11:25 AM

Sve najbolje i nastavi razvijati svoj poduhvat !!!
Sve je prolazno, glupost je vječna
Brada Foto Galerija

#10 GROF

GROF

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 22 March 2009 - 11:58 AM

Sretan rodjendan!!!!!   :ole: :ole:
Split

#11 Renta

Renta

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 297 posts

Posted 22 March 2009 - 12:32 PM

pa, vidi se napredak od početaka do sada. Čestitam i nadam se uvozu sve kvalitetnije robe.
Zagreb

#12 zebra

zebra

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 612 posts

Posted 22 March 2009 - 05:03 PM

Sretan rođendan,  :ole: :ole:

#13 Antimon

Antimon

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 241 posts

Posted 22 March 2009 - 06:14 PM

lipo, lipo,... čestitke,...
drago mi je da vidim da se ER razvija u pravom smjeru, i želim još puno uspjeha!
glede "sive ekonomije" se također slažem i potpisujem gore navedeno! 

#14 Ruki

Ruki

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 329 posts

Posted 22 March 2009 - 09:13 PM

Kako vrijeme leti :ole:
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

#15 MarinRab

MarinRab

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 547 posts

Posted 22 March 2009 - 10:41 PM

#16 nina

nina

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 23 March 2009 - 07:01 AM

:ole:   sretan rođendan,puno,puno uspjeha u daljnjem radu od srca..

#17 zdena

zdena

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 399 posts

Posted 23 March 2009 - 07:39 AM

sretan rodjendan i jos puno puno godina uspjesnog rada!

#18 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 23 March 2009 - 07:39 PM

Cestitke i od mene!  :hat: i sve najbolje daljnjem radu!

#19 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 March 2009 - 09:17 PM

Jos jednom hvala svima na čestitkama i zeljama za uspijehom, razvojem i daljnjem radu  :hat:

Nadam se da vas ER nece razocarati nego ispuniti vasa očekivanja.
Puno novih i kvalitetnih proizvoda uz jos pristupacnije cijene je u planu.

#20 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 26 March 2009 - 09:36 PM

Danas, prvi put u 5 godina dnevna posijecenost foruma 8150 + , nadam se da cemo doseci mijesecnu posijecenost foruma (autenticni klikovi na teme) od 150 000 ovaj mijesec. A mozda dode i do 10 000 dnevno. Iako sam forum predstavlja mali dio ER sustava i najmanje je reklamiran i on sam biljezi veliki rast u posijetima.

Od zadnje rekonstrukcije foruma, prije oko 9 mijeseci kada je forum potpuno drugacije postavljen a zbog problema kojih je bilo do tada (nazalost lose konstrukcije i vodenja foruma gdje je bilo previse praznih poruka bez ikakvog znacaja) posijecenost foruma je porasla za cak 300 %.

To mi je posebno drago jer sam ER forum postavio potpuno drugacije nego prije i gdje je naglasak na cisto informativne teme i novitete u akvaristici, ne sadrzaj tipa index.hr ili slicnih foruma gdje ima svega i svasta a najmanje onoga o cemu je sam forum. Naravno zbog toga je broj tema i novih postova puno puno manji ali posijetioci prepoznaju kvalitetu jer tu mogu dobiti ili pronaci odgovor na ono sto ih interesira umijesto da se izgube u stotinama praznih tema i postova, svada i prepucavanja.

:bagonhead: