Jump to content

- - - - -

INFO: Bolbitis Heudelotii

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 03 February 2009 - 08:21 PM

Link na članak : Bolbitis Heudelotii

Upite ili iskustva sa ovom biljkom mozete napisati u ovoj temi.

#2 leon77zd

leon77zd

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 14 March 2009 - 10:42 PM

evo ja je imam!
jako mi se svidja obogatila mi je AQ..
međutim u AQ je nekih sedam dana, kao je sporo rastuca biljka jos je nedozivljavam kao zivu..
svezao sam je na komad panja i polegnuo na sljunak, listovi su prem asvjetlu..
za sad nije izrazito zelene boje, malo je svjetlije zelene boje  i ima nekakvih smeckastih tockica po nekim granama, jos nemogu biti u nista siguran.  Je živa ili propada..

volio bi da  neko nesto napise o njoj ako je ima..
Bilo kakva iskustva od vas koji je imate ili ste je imali bi mi pomoglo da je uspijem sacuvati.

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 14 March 2009 - 11:22 PM

Ne mogu reci nista pametno osim ono sto vjerojatno znas i sam, da je zahtijevna biljka i da treba  meku kiselu vodu te dodatke CO2/EasyCarbo. Takoder da se rhizom ne smije ukopati jer biljka pocne trunuti.
Posto sam tek nedavno opet počeo sa biljkama osobnog iskustva sa njom na duge staze nemam  :cheer:

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 March 2009 - 12:08 AM

Tu ima dobrih informacija o njoj : http://www.aquahobby.../e_bolbitis.php
Izgleda da voli malo jacu cirkulaciju uz gore navedene uvijete. Kao i kod svega u akvaristici, nekima raste bez problema a neki koliko god se trude ne uspijevaju je imati.

#5 Ignus

Ignus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 15 March 2009 - 01:14 PM

Kao i kod svega u akvaristici, nekima raste bez problema a neki koliko god se trude ne uspijevaju je imati.

Ovo je jedna velika akvaristička istina.
Meni nikako ne uspjeva npr. stargras ( heterantera zosterifolia ) biljka koja se u literaturi ocjenjena dificulty levelom 1 ( najlakša i najnezahtjevnija ) i preporučje se početnicima. 3 pokušaja 3 katastrofe, dok mi mnogo zahtjevnoje biljke uspjevaju bez problema.

#6 Vemar

Vemar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 March 2009 - 02:31 PM

Ovo je jedna velika akvaristička istina.
Meni nikako ne uspjeva npr. stargras ( heterantera zosterifolia ) biljka koja se u literaturi ocjenjena dificulty levelom 1 ( najlakša i najnezahtjevnija ) i preporučje se početnicima. 3 pokušaja 3 katastrofe, dok mi mnogo zahtjevnoje biljke uspjevaju bez problema.

Za dobar rast Stragrassa je presudna povecana razina Nitrata inace stagnira i na kraju propada.
Njega neki stavljaju kao indikator biljku jer kad pocne propadati i stagnirati zna se da treba dodati NO3.
SLAVONSKI BROD

#7 Vemar

Vemar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 March 2009 - 02:34 PM

evo ja je imam!
jako mi se svidja obogatila mi je AQ..
međutim u AQ je nekih sedam dana, kao je sporo rastuca biljka jos je nedozivljavam kao zivu..
svezao sam je na komad panja i polegnuo na sljunak, listovi su prem asvjetlu..
za sad nije izrazito zelene boje, malo je svjetlije zelene boje  i ima nekakvih smeckastih tockica po nekim granama, jos nemogu biti u nista siguran.  Je živa ili propada..

volio bi da  neko nesto napise o njoj ako je ima..
Bilo kakva iskustva od vas koji je imate ili ste je imali bi mi pomoglo da je uspijem sacuvati.

Nekim biljakama treba prilagodbe od nekoliko dana pa cak do nekoliko tjedana da bi krenula sa rastom dok se ne prilagodi ne diraj nista.
SLAVONSKI BROD

#8 Ignus

Ignus

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts

Posted 15 March 2009 - 03:32 PM

Za dobar rast Stragrassa je presudna povecana razina Nitrata inace stagnira i na kraju propada.
Njega neki stavljaju kao indikator biljku jer kad pocne propadati i stagnirati zna se da treba dodati NO3.

Da, vjerojatno si u pravu, Ja ne želim visoke vrijednosti nitrata u akvariju zbog discusa i ramireza pa mi stragrass nikada neće ni uspjeti. <no, mislim da onda nije u redu tu biljku klasificirati kao nezahtjevnu.

#9 Vemar

Vemar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 160 posts

Posted 15 March 2009 - 08:26 PM

Da, vjerojatno si u pravu, Ja ne želim visoke vrijednosti nitrata u akvariju zbog discusa i ramireza pa mi stragrass nikada neće ni uspjeti. <no, mislim da onda nije u redu tu biljku klasificirati kao nezahtjevnu.
To i je nezahtjevna biljka i ako ima nitrata raste kao korov.
Moras odlucit kakav hoces aquascape da li da bude biljni sa puno razlicitog bilja ili da bude podredjen discusima i ramirezima, a onda se zna kakvo bilje ide unutra tipa echinodorusi i sl. bez CO2 i bez dodatnog gnojenja.

Iako ja imam akvarij sa cetiri odrasla discusa i jatom kardinal neonki i rhodostomusa i redovno dodajem nitro, fosfo i easy carbo i nisam primjetio da ribama to smeta jer su narasli u tom tanku zivi su i zdravi.
SLAVONSKI BROD

#10 leon77zd

leon77zd

Member

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 30 March 2009 - 02:32 PM

Pozdrav!
mogu reci da moj  Bolbitis napreduje!
je brzina mu je Anubijska ali vidim da ide..

medjutim imam malo problema!
vata mi se na njega, na vrhove listova crna ili smedja alga:!
dodajem Easy Carbo, imam Diy Co2 i dosta svjetla ali alga je tu, borim se sa njom vec nekih 15ak dana..
i Limun mi isto  po rubovima pati  od te alge..

Malo sam zbunjen?? neznam sto daje??

aq je 130 lit, DiY verzija, ugradbeni u zid  malo je visi od standardnih dimenzija
samo je visina vodenog stupca 55 cm od podloge do povrsine..
Bilje je zato vise i penje se, ali to mi ne smeta!

svitla su 2x20 wat flora-glo, 1x20 aqu-glo, 1x 20 arcadia 
eto ako moze kakav savjet, kao da se rjesim te smeđe ili crne alge?