Jump to content

- - - - -

Chamadorea Elegans

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 January 2009 - 10:18 PM

Meni to izgledalo skupo  :pet: , inace su dosta skupi u cjeniku ti anubiasi. Anubia Hastifolia je najskuplji i on je 77 kn, Anubia Heterophylla i Anubia Nana su najeftiniji , oni su 40 kn , ostali su po 55 kn.

Nego ima li tko iskustva sa ovom biljkom Chamadorea Elegans ? Slika je ispod, super mi izgleda, to moze u akvarij ili?
Posted Image

#2 Teehee(R)

Teehee(R)

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 172 posts

Posted 27 January 2009 - 10:27 PM

Nego ima li tko iskustva sa ovom biljkom Chamadorea Elegans ? Slika je ispod, super mi izgleda, to moze u akvarij ili?

Imam ja...prije ljeta odrezati stare listove, staviti na svjetlo mjesto, ne na direktno sunce i ne previse zalijevati.
Preko zime uglavnom stagnira, ali ako ju se prska onda dobije neke cudne listove..kao zakrzljale.

E da..nisam pojma imao da je vodena, kod mene raste u tegli! :pet:

#3 boxer

boxer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 27 January 2009 - 10:29 PM

bas i nedjeluje da je za u vodu
slavonski brod

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 January 2009 - 10:30 PM

Zato i pitam jer i ja sam je vidio na suhom a ne u akvarijima, steta, volim takve biljke u akvarijima... klasika.... svi bi nesto sto ne moze  :pet:

Inace sad sam pogledao u cjeniku gore, to je terarijumska biljka, nije u cjeniku ni navedena kao akvarijska biljka.

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 January 2009 - 10:31 PM

bas i nedjeluje da je za u vodu

Kad ne gledam cjenik nego link koji je Teehee dao, tj gledam po slikama... rekao sam da sam amater za biljke  :pet:

#6 Vedran

Vedran

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 794 posts

Posted 28 January 2009 - 10:40 AM

pitaj i odgovorit će ti se :D

inače, mislim da je super kaj uvoziš i bilje, pogotovo ovo kvalitetno...

hasti ti je skup jer se radi o mrcini od anubiasa, jedan od najvećih, ako ne i najveći... ja sam isto malo zahrđao :)