Jump to content

- - - - -

Nymphaea i Potamotrygon leopoldi

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 January 2009 - 10:35 PM

A ovo mi je super biljka Nymphaea Tigerlotus Red  to sam kad sam se bavio slatkovodnima, 90-tih uvijek htio imati u akvariju i nikako nabaviti, e sad ima da si ispunim zelju i napunim vision 450 samo za njih pa kako bilo da bilo, moram prostudirati sto joj treba za razvoj  :pet:

#2 Teehee(R)

Teehee(R)

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 172 posts

Posted 27 January 2009 - 10:38 PM

A ovo mi je super biljka Nymphaea Tigerlotus Red  to sam kad sam se bavio slatkovodnima, 90-tih uvijek htio imati u akvariju i nikako nabaviti, e sad ima da si ispunim zelju i napunim vision 450 samo za njih pa kako bilo da bilo, moram prostudirati sto joj treba za razvoj  :pet:

Ne bi bas bila nesto dobra da je sama za sebe...treba joj neki zeleni konstrast! :hat:

#3 boxer

boxer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 27 January 2009 - 10:42 PM

ako ga ne krotis listovi ti narastu ogromni ako imaju dobre uvjete , imam ih ja par u svojim aq, i boja im dosta ovisi o uvjetima
slavonski brod

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 January 2009 - 10:45 PM

ako ga ne krotis listovi ti narastu ogromni ako imaju dobre uvjete , imam ih ja par u svojim aq, i boja im dosta ovisi o uvjetima

Kakvi uvijeti ako nije problem napisati, i hocu da ima velike listove ... to mi je cool.

Ne bi bas bila nesto dobra da je sama za sebe...treba joj neki zeleni konstrast! :hat:
Za kontrast sam razmisljao o potamotrygon leopoldi, crna sa zutim tockama  :pet:
(iako ne znam da li bi im uvijeti odgovarali, tako da je to samo opcija)

#5 boxer

boxer

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 27 January 2009 - 10:47 PM

dobra podloga i relativno jace svijetlo, kolegi zna baciti i cvijet, i kada ga pustis da se razraste listovi odu prema povrsini i zaklanjaju lampe, ja sam znao imati listove daleko vece od svoga dlana a imam veci dlan  :pet:
slavonski brod

#6 Teehee(R)

Teehee(R)

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 172 posts

Posted 27 January 2009 - 10:51 PM

Kakvi uvijeti ako nije problem napisati, i hocu da ima velike listove ... to mi je cool.
Za kontrast sam razmisljao o potamotrygon leopoldi, crna sa zutim tockama  :pet:
(iako ne znam da li bi im uvijeti odgovarali, tako da je to samo opcija)

S njim moras pazit, navodno da obozava jesti lotus..  :hat:

#7 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 January 2009 - 10:55 PM

dobra podloga i relativno jace svijetlo, kolegi zna baciti i cvijet, i kada ga pustis da se razraste listovi odu prema povrsini i zaklanjaju lampe, ja sam znao imati listove daleko vece od svoga dlana a imam veci dlan  :pet:
tako mali listovi? ja hocu listove 40-50 cm u promijeru (nadam se da nemas takve dlanove??  :009: )
Jako svijetlo imam, stratos 150 w hqi x 2 na vision 450, ako im je malo montiracu po jednu lampu na jednu biljku.
Hvala na infu , idem sutra puniti vision 450, ionako mi stoji bezveze prazan. LOL nisam imao slatkovodni akvarij 100 godina, kako to ono ide? Skimmer ne treba za njega? Calcium, magnezium..?  :hat:

S njim moras pazit, navodno da obozava jesti lotus..  :025:
LOL inace sam malo fali poceo akvaristiku sa potamotrygon razama, imao sam ih par komada jedino leopoldi nisam uspio nikako nabaviti, tj bila je tada devedesetih jedno 500 ili 700 dm komad, raze su zakon, na ruku ti dodu i mozes ih gladiti... pravi kucni ljubimac....

#8 Vedran

Vedran

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 794 posts

Posted 28 January 2009 - 10:46 AM

je, raže su ful kul..smao pazi na bodlje  :)

lotus možeš dobot s takvim listovima, zahtjevi su mu bogata podloga ( aqua clay si imao mislim, to bi bilo ok) , CO2 u vodu, jako svjetlo, mekša voda ( znači piovaču sa destiliranom miješaš, ph oko 6,5, tvrdoća oko 5-6 dGh ( što paše i ražama) i obavezno svaki listić plutavac- skuži se po obliku kad ga pusti, duga stapka, manji listić krene prema površini-e njih obavezno ODMAH reznut jer ako jedan dođe gore, htjet će samo takve slat...

mislim da je to to