Jump to content

- - - - -

Wavemakeri, Digitalni kontroloreri, Hidrometri...

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 March 2009 - 12:15 PM

Zasada , i to vrlo losa slika, je tu : http://www.elegancer...g63529#msg63529
Visina akvarija je 65, sirina 60 ako se ne varam, to je u biti pumpa kao sto imas ako se ne varam, Nano Stream 2 samo su u ovom modelu 2 spojene. Takoder to su novi modeli koji imaju poboljsan motor i sve mane iz prve ture te carbonsku osovinu koja se , po rijecima proizvodaca, ne moze unistiti ili puknuti. Ovi modeli su najnoviji modeli, nemaju cak ni keramicku osovinu nego karbonsku, koliko znam ER ih ima prvi na trzistu.

Cim nadem vremena cu slikati pumpu u boljim uvijetima.

Po mom osobnom misljenju, pumpa je best buy. Nesto slicno u njenoj klasi kosta puno skuplje

#22 Goran

Goran

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 27 March 2009 - 04:58 PM

Hajde mi još reci šta ti pravi one mjehuriće u aq.To mi je super.To je na onoj str.koja se otvorila kada sam išao vidjeti ove pumpe.Šalji mi onaj mjerač temp.i vlažnosti u stanu ako kažeš da je dobar.G.

#23 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 27 March 2009 - 05:06 PM

To je vortex uzrokovan snagom nove waterblaster pumpe, kad imas jaku pumpu i njezin izlaz je lociran blizu povrsine, ne previse da ne sprica po povrsini i rasvijeti a ne preduboko, onda snaga mlaza povuce povrsinu i uzrokuje vortex ili vir po Hrvatski. Da bi to dobio moras imati jaku povratnu pumpu iz sumpa te dobro pozicionirati izlaz u akvariju.

Meni je to isto super, obozavam taj vortex, vec dugo mjehurici u akvariju su mi pokazatelj stanja akvarija.

Drugi tijedan ti saljem mijerac vlage i temp. u stanu, kontaktiracu te na pm  :bagonhead:

#24 Goran

Goran

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 27 March 2009 - 06:34 PM

Povratna pumpa mi je Wawe stream 2200,a povratna cijev mi je 1cm uronjena u aq vodu.Može li mi to raditi i cijena.Još bi me zanimale ona 2 Wawe makera koja imam ja.Pojačao bih cirkulaciju sa još 2 u pozadini i mislim da bi to bilo ok.G.

#25 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 March 2009 - 10:37 AM

OK i ovo je na lageru i pocinjem slati ovaj tijedan :neznam:

#26 MarinRab

MarinRab

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 547 posts

Posted 02 April 2009 - 10:08 PM

...dali ima na lageru :hat:
KL-730 -150,00 kn
TDS metar za mijerenje kvalitete RO vode

#27 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 02 April 2009 - 10:09 PM

Ne, to mi nazalost nisu poslali iako je naruceno, u drugoj turi koja ide ubrzo jer imam potraznju za ph kontrolorerima i waterlevelima koji su svi rasprodani. Za jedno 20-tak dana, sada imam Njemacku prvu na listi uvoza za drugo tromesecje  :hat:

#28 MarinRab

MarinRab

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 547 posts

Posted 02 April 2009 - 10:11 PM

Ne, to mi nazalost nisu poslali iako je naruceno, u drugoj turi koja ide ubrzo jer imam potraznju za ph kontrolorerima i waterlevelima koji su svi rasprodani. Za jedno 20-tak dana, sada imam Njemacku prvu na listi uvoza za drugo tromesecje  :hat:

...znaci da dolaze UV-c lampe

#29 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 02 April 2009 - 10:14 PM

UV su sa haqosom, oni po obicaju kasne  :hat: