Jump to content

- - - - -

Ventilatori dvostruki

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 06 December 2008 - 07:49 PM

-Ventilatori za hladenje dvostruki -200 kn
Odličan proizvod za ekonomično hlađenje akvarija, ne čekajte ljeto za kupovinu jer ga možda tada neće biti

Prednosti: vrlo jaki i veliki tako da vjerujem da ce spustiti dobro temperaturu pri ljetnim mijesecima, nisu maleni kao modeli sto sam uvozio iz Njemacke. Mogućnost podesavanja pozicije.

Mane: zasada se cuju (tek sam isprobao jednan primjerak) mozda se stisaju nakon duze upotrebe, rade na 220 volti bez pretvaraca tako da treba gledati da ne upadnu u akvarij, po mom misljenju jeftin proizvod koji dok radi dobro , a kad prestane kupovina novog, posto su tek dosli i nisu isprobani na duge staze nemogu nista reci o dugotrajnosti i kvaliteti upotrebe. Radi toga sto rade na 220 direkt treba preduzeti sve mijere da ne upadne u akvarij, dobro rijesenja za ljude koji imaju poklopac na akvariju i izbuse poklopac samo da ventilator izbacuje zrak van a ne moze nikako uletiti u akvarij. Ima 4 vrlo cvrsta steznika sa kojim se pricvrscuje na akvarij ali opet treba biti oprezan.

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 07 December 2008 - 10:06 PM

Evo slike ventilatora postavljenog na akvariju
Posted Image

#3 božidar

božidar

Member

• ER
  • PipPip
  • 24 posts

Posted 09 December 2008 - 11:43 AM

meni se čini da si ih kontra okrenuo,  da vijci dolaze izvana a ventilatori se preklapaju u svoj dosjed, pogledaj. Da li u ovom sada položaju izbacuju ili ubacuju zrak trebali bi puhati u površinu vode ,a ne isisavati zrak, zar ne?