Jump to content

- - - - -

Aiptasia mutabilis

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Mario

Mario

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 3,603 posts

Posted 23 August 2008 - 06:29 PM

baš se igram s svojom u akvariju, hranim je i tako to. Miki, kakva su tvoja iskustva s tom anemonom, kolko kužim nema zooxantele pa se mora hraniti, jel?

ova moja  se ponaša vrlo lijepo, malo se šetala, pa bila zbunjena da bi na kraju našla odlično mjesto u gro planu,, malo pali gljive no i one su anemone pa se mogu i povuć ak im ne paše mjest da trpe lol

Posted Image

s druge strane brani xenijama da koloniziraju sve redu što  i nije tako loša stvar ;)
------------------------------------------------------------------------------------
Evil by thought, evil by word, evil by deed.

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 August 2008 - 07:05 PM

Pa nisu dugo zivjele u tropskom akvariju, mislim da imaju zooxanthellae ali trenutno nisam 100 % siguran, mislim radi toga sto ih vecinom vidim po plicacima gdje je jako svijetlo od sunca, opet moze biti i tamo jer je na tim polozajima najveca koncetracija plivajuceg planktona po noci te idealno mijesto za njezinu ishranu.
U globalu bi mi te anemone s vremenom nestale, da li se zavucu dublje u kamenje ili uginu ne znam tocno.
Tvoja mi ne izgleda bas kao one sto ja vidim, ove sto sam vidio imaju dosta transparentne polipe ali u njima se vidu sitni krakovi i tekstura, tvoja mi izgleda dosta blijeda, mozda je druga vrsta ili podvrsta.

#3 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 23 August 2008 - 07:07 PM

Ovako izgledaju te na koje ja mislim, to je aiptasia mutabilis, iako se kod tvoje mozda ne vidu paterni radi rasvijete i digitalne fotografije

Posted Image

#4 Mario

Mario

Advanced Member

• ER
  • PipPipPip
  • 3,603 posts

Posted 23 August 2008 - 08:05 PM

je, je to je to, siguran sam. sam nisam uspio slikati i nekako mi je nezgodno jer mi se zavukla u grotu na kosu tako da ju mogu dobiti samo iz profila.

ja ću nju u sv. sl. hraniti pa ćemo vidjeti (Roni, nadam se da čitaš ovo  ;) )
------------------------------------------------------------------------------------
Evil by thought, evil by word, evil by deed.

#5 Roni

Roni

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 818 posts

Posted 23 August 2008 - 09:22 PM

(Roni, nadam se da čitaš ovo  :bagonhead: )

Čitam čitam...  ;)