Jump to content

- - - - -

Zeus faber

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 13 March 2005 - 01:03 PM

Novi članak o ovoj ribi je objavljen u bazi podataka.

Posted Image

Link na članak:Zeus faber

Ako imate kakve informacije ili pitanja o ovoj ribi možete ih napisati ovdje.

#2 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 13 March 2005 - 01:48 PM

Nisi dodao da je uz to što je lijepa i vrlo ukusna pa sumnjam da će tvoje molbe oko puštanja nekih varijacija biti udovoljene sa strane ribara, oniu rekreativni bi je još mogli i pustiti.
Ja ne spadam niti u jedne niti u druge, naime ja ih lovim na ribarnici
10 Dalmatinskih Zapovjedi:
Posted Image

#3 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 13 March 2005 - 06:17 PM

Mislim da joj je naziv i Kovač?!
Da naziv joj je i Kovač
Ali jasenka pa ti ne čitaš članke, naime to tamo i piše 8)
Posted Image

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 15 March 2005 - 01:17 PM

Da nazalost kad se ulove u mrezu jako ih je tesko spasiti,vecinom uginu vrlo brzo a ako su jos zivi ne mogu potonuti te plutaju po povrsini dok ih ne pojedu galebi,ne moze se tu nista napraviti.Njima ne pomaze ni vece "oko" kod mreze sto se inace radi kod drugih riba da bi se sprijecio ulov mladih primjeraka jer je kovac presirok i previsok za svoju velicinu zbog bodlji i ne postoje takve mreze kroz koje bi on mogao proci a da ne prode i vecina drugih riba koje se love.
Jedino sto se moze napraviti je da se postave zone gdje je ribarenje zabranjeno,nacionalni parkovi,i da se postave zone koje s par godina u upotrebi te onda zatvore i otvore druge zone tako da se riba moze obnoviti i oporaviti od izlova.

#5 pletko

pletko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,296 posts

Posted 15 August 2005 - 03:44 PM

Ovdije kod mene ih zovu Šanpjer al ih kod nas nema jer je voda bočata :?.

#6 chap

chap

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 175 posts

Posted 08 February 2006 - 01:34 PM

Ova mi je tema jako zanimljiva pa je ponovo dižem iz prašine. Nadam se da niko nema ništa protiv, u suprotnom slobodno prebacite moj post u novu temu.

Meni su osobno kovači jedna od najlijepših riba jadrana i san mi je imat dovoljno velik akvarij da mogu ubacit jednog ili čak par u svoj mali raj

blu ti si spominjao da bi mogao biti problem oko hrane i prilagodbe na akvarijsku hranu, mislim da bi se to dalo rješit ako bi dobavljao ribu sa ribarnice ili sam lovio pa mu bacao ili živu ili mrtvu
ja sam imao iskustvo sa gofom (također predator) koji u početku nije nešto baš bio oduševljen kad sam ga pokušao nahranit komadićima lignje i dagnjama ali kad su stigli gavunići i slićna riba (crknuta ili živa) tamanio ih je ko lud, čak i meni iz ruke
svaka mala gura naprid

#7 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 08 February 2006 - 01:40 PM

ma kako bi nam bilo krivo

napokon je netko počeo pisati o jadranskim
Posted Image

#8 chap

chap

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 175 posts

Posted 08 February 2006 - 04:17 PM

nema straha za jadran,
ja ću pitat i komentirat kolko god mi padne na pamet
a i pročešljat ću malo starije teme da vidim ima li šta interesantnog za nastavit
svaka mala gura naprid

#9 atos

atos

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,102 posts

Posted 08 February 2006 - 04:52 PM

Gledao sam serijal Jadransko podmorje, i gledao sam seriju gde je riba bila opisana i zaista je predivna, mocni predator, kako samo izbaci uta kad lovi...

#10 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 09 February 2006 - 10:56 AM

blu ti si spominjao da bi mogao biti problem oko hrane i prilagodbe na akvarijsku hranu, mislim da bi se to dalo rješit ako bi dobavljao ribu sa ribarnice ili sam lovio pa mu bacao ili živu ili mrtvu
ja sam imao iskustvo sa gofom (također predator) koji u početku nije nešto baš bio oduševljen kad sam ga pokušao nahranit komadićima lignje i dagnjama ali kad su stigli gavunići i slićna riba (crknuta ili živa) tamanio ih je ko lud, čak i meni iz ruke

Mislim da bi ga se dalo prilagoditi na hranu u zarobljenistvu,prvo mu se bace male zive ribice i kozice ili mali rakovi koje nije problem uloviti u plicaku te polako sa zivom hranom bacati i komadici lignjica ili skampa da se nauci na hranjenje,samo mislim da bi tu bio problem sa aktivnijim rbama u akvariju koje bi to pojele prije njega.On kao novi dok se snade i prilagodi starosjedioci,pogotovo cipli,fratri,spari...bi to pojeli u minuti.Na tu situaciju treba obratiti paznju.Druga stvar je sto je jako tesko dobiti zivi primjerak iz mreze u dobrom stanju,obicno su vec uginuli ili toliko osteceni sa mrezom da ne mogu prezivjeti.