Jump to content

- - - - -

...jadranski akvarij...

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 28 May 2008 - 05:11 PM

Evo da malo probudim ovaj dio foruma...
Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 28 May 2008 - 05:15 PM

Posted Image

Posted Image

#3 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 29 May 2008 - 05:49 PM

Evo jos par slika,  :052:  je sa mob. jer sam trenutno bez aparata  :funnypost: ...
Posted Image

Posted Image

Posted Image

#4 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 29 May 2008 - 05:59 PM

Posted Image

Imam jedno pitanje...ovu algu  :052:  ili sta je vec?? sa slike sam stavia cisto zbog dekoracije,pa me zanima kako uspjeva u akvariju.kod mene je u akv. desetak  dana i dobro se drzi  :funnypost: .Pa ako neko zna,gazda?   

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 May 2008 - 10:55 PM

To sam upravo ja tebe htio pitati, dali ti uspijeva.
Ne mogu dobro vidjeti po fotki ali izgleda slicno kao alga koju sam ja imao u akvarijima, prekrasna alga, jedna od najljepsih koje sam vidio i uopce jedan od najljepsih organizama za morske akvarije.
Ja bi ih vecinom izronio u sjenama, pretpostavljam da ih dublje ima vise ali ja sam je nalazio i na pola metra ali u spiljama. Slicno iskustvo mi je bilo i u akvariju, one koje bi bile na svijetlu bi nestale vrlo brzo, dok one u sjeni bi relativno i opstale, posto sam ih ja imao u tropskim akvarijima sa vecom temperaturom nisu dugo ostale, da li je tu temperatura igrala ulogu ne znam, mozda i je iako bi je ja izvadio u sred ljeta i kao sto sam rekao sa plicaka kada je temperatura mora slicna temperaturi u akvariju.
Inace Jadransko more ima prekrasne alge, ljepota tih alga moze konkurirati ljepoti tropskih koralja tj reef akvarija, jedino je problem sto je te lijepe alge sto put kompliciranije drzati nego koralje iz tropa. Neke flourescentne alge bi mi znale uginuti u kanti dok ih dofuram doma, ekstremno osjetljive na promijene.
Bas me interesira kako ce se ponasati kod tebe, javljaj da li je ok ili ne  :funnypost:

#6 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 May 2008 - 10:58 PM

BTW super fotke i akvarij dobro izgleda, ona spuzva bi mi znala dugo durati u akvariju, jako lijepi organizam, cesto je sa rakom samcem oko cije kucice se ulovila.
GK za temu i slike  :funnypost:

#7 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 30 May 2008 - 06:51 PM

Tnx na odgovoru  :052: .Inace temperatura u akv. mi varira od 24 do 26 uz pomoc klime i boca zaleđene vode koje stavljam u sump(1-2 dnevno).Alga je izvađena sa pola metra dubine iz procjepa ,bila je u sjeni kao u tvom slucaju.Velika vecina organizama je iz plicaka pa se nadam da ce opstati.Spuzva je izvađena iz velike dubine i cini mi se da vise nije ziva ali neka samcu kucice  :gladan: .Jucer sam ubacija jos dvije alge i nekoliko cromisa-crneja i sve izgleda ok.  :roni: .
BTW imam jos par slika ali nemogu se logirat u galeriju!?!?  :funnypost:

#8 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 30 May 2008 - 07:17 PM

LOL znaci i ti si je nasao na pola metra dubine .
Ne znam u cemu je problem sa galerijom, nisam nista dirao osim sto sam povecao velicinu thumbnaila, sada se bolje vide, nisam bio ni blizu administracije clanova .
Da nisi krivu sifru upisao ?
Ako zelis ja ti mogu promijeniti sifru i poslati je na pm ??

#9 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 30 May 2008 - 07:18 PM

Spuzva ako je crvena je ziva, ako nije onda ju je bolje baciti van, to smrdi sto na sat kada ugine i moze zagaditi cijeli akvarij.

#10 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 30 May 2008 - 07:40 PM

Spuzva ako je crvena je ziva, ako nije onda ju je bolje baciti van, to smrdi sto na sat kada ugine i moze zagaditi cijeli akvarij.

Spuzva je jos iste boje kao u pocetku... nego na sebi ima  pore iz kojih vire nekakvi organizmi oblika kljuna  :funnypost: ,u pocetku ih je bilo puno vise a evo sad sam isa pogledat ima ih jos smo 2-3.Spuzva je u akvariju skoro 2 miseca.

Sta se tice galerije...ulazim u galeriju ...otvara se "dobro dosli kirnja" ali se ne otvara opcija upload-a slika...samo  Home -Reg.-FAQ-Ulaz  kao u pocetku.

Inace dvije nove alge u akvariju su  Codium fragile i Padina pavonica.Sta mogu ocekivat od njih  :052:

#11 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 30 May 2008 - 08:20 PM

To ce biti neki simbiotski organizmi, valjda ugibaju, dok je spuzva iste boje onda je ziva.

Sto se tice galerije da nisi nesto mijenjao na kompu, cookies setingse, update, browser...?
Ja sam se sad registrirao u tvoje ime bez problema, sve sljaka, imas pm za novi pasword

#12 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 01 June 2008 - 11:38 AM

Evo rijesio stvar s uploadom i galerijom  :funnypost: .Evo jos koja slika

Posted Image

Posted Image
Evo vec drugi pjevčić zavrsio u vlasulji  :052:

#13 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 03 June 2008 - 08:15 PM

Uspia sam uvatit par slika cilog akv pa da pokazem...

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Alge se dobro drze  :hat: ali cromisi mi nisu prezivili  :hat:  :hat: ,vjerovatno od šoka ili razlike temperature
jer su bili ulovljeni na vecoj dubini.Inace svi organizmi ,ribe iz plicaka su se adaptirali odlicno.

Akvarij je 200 lit,sump 60 lit ,povratna pumpa 1800 lit/h, skimer Weipro SA-2012 s pumpom New jet 1700 lit/h.
Kemijsku filtraciju kombiniram sa Fluval 305 kanister filterom i phosfat reactorom(rowa,AU).
Cirkulaciju radi jedan Nano 2  5000 lit/h
Preljev je vanjski Octopus (radi ko sat  :hat: )
Eto toliko ukratko...

Posted Image
sump

#14 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 03 June 2008 - 08:28 PM

:hat: zaboravia spomenit rasvjetu... Rasvjeta je t5 4×39w Shin mao, ali ja koristim samo tri lampe.
ATI Pro color,Blue plus i Aqua blue spezial
Evo nova alga u akv.Ima li itko kakvog iskustva...

Posted Image

#15 Sharky

Sharky

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,214 posts

Posted 03 June 2008 - 08:35 PM

sve to bilje je ok i živit će dok ne staviš ribe koje če ti počupat sve to  :hat:
SPLIT

#16 GROF

GROF

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 225 posts

Posted 03 June 2008 - 08:43 PM

...ova zadnja alga ti je Acetabularia acetabulum...ovi cvijetovi (klobuci) su "sezonski" i u prirodi se zadrže samo koji mjesec...
Split

#17 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 03 June 2008 - 08:58 PM

...ova zadnja alga ti je Acetabularia acetabulum...ovi cvijetovi (klobuci) su "sezonski" i u prirodi se zadrže samo koji mjesec...
Tnx za info  :hat:

#18 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 04 July 2008 - 01:57 PM

Evo jos nekoliko  :happiest: novih riba u akv.
Posted Image
Coris julis(knez) zenka

Posted Image
Lepadogaster candollii (priljepusa)

Posted Image
Gobius bucchichi (glamac,glavoc)

#19 kirnja

kirnja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts