Jump to content

- - - - -

Chromis Chromis

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 bojan

bojan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 455 posts

Posted 10 September 2004 - 05:28 PM

Jatica ovih ribica Chromis Chromis je  po mom mišljenju veoma simpatièna i primjerna za Jadranski akvarij.

Ponašaju se slièno kao Chromis Viridis , koje ima skoro svaki reef akvarij.

#2 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 21 January 2005 - 05:43 PM

Članak o Chromis chromis ribi:Link

Posted Image

#3 hornet

hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,531 posts

Posted 29 August 2005 - 11:39 AM

Jasenka, to je neki 300 litraš na vidiku ili ???
10 Dalmatinskih Zapovjedi:
Posted Image

#4 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 29 August 2005 - 06:54 PM

Crnelji dodu dosta veliki u prirodi,kao što je i Denis napomenuo,ja sam par puta stavio vece primjerke u akvarij (350 lit) i izvadio sam ih van jer su bili preveliki,neproporcionalni za taj akvarij.Mozda ako budu od malena u akvariju ne budu dosli do te veličine ili će im dugo trebati.
Skuzio sam kako te vece primjerke uloviti na udicu,sto i nije bas jednostavno jer su planktivori tj neda ih se uloviti kao i klasicne ribice da se samo baci udica sa jeskom.Treba maknuti olovo i onda se udica baci izmedu njih te na skosi povlaci,da izgleda kao da neki plankton bjezi kroz more i odma se bace na udicu  :?
Ovih malih sam se nalovio po rupama sa malom mrezicom,nije ih neki problem uloviti ako imas mota za to,samo sto su meni bili premali u akvariju i zazas su ih smazale druge ribe,a vjervali ili ne najveci njihovi predatori su bili oni ukrasni gobiji pijevcici,tko b rekao da ga on moze pojesti a poslije njih oni priljepci,lepadogasteri,ja mislio da su to mirne ribice a ono zvijeri :grin:

#5 bluereef

bluereef

Advanced Member

• Administrators
  • 27,145 posts

Posted 31 August 2005 - 11:50 AM

Jasenka Jasenka,prvo dijeli karme onima kojima ja necu i na kraju mi jos i posao kvari,nema druge nego da te zbanam  :lol: :lol: :lol: :lol:
[move]just kiding[/move]